Верувате ли во цагери?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од dushka-07, 2 јули 2011.

 1. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.998
  Верувам.

  Верувам во небото со сината боја,
  верувам дека влошкава фрлена пред влез не е моја.

  Верувам во љубовта, родена во некој бесен пасат,
  верувам во кавијар не во ајвар и лутеница подрум што красат.

  Верувам и во судбина што се крои во палати,
  верувам во кеш а не во мизерија од плати...

  Аууу па не требало песна да си напишеме де :D :D

  Секако бре дека не верувам во цагер, а кој нормален верува уствари? :^)
   
  На mims-89, MissSpark и ludoto19 им се допаѓа ова.
 2. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  5.187
  Пол:
  Женски
  Кратко и јасно НЕ!
   
 3. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  633
  не глупости живи
   
 4. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  9.167
  Пол:
  Женски
  не верувам, иако кога ќе видам цагер на шала викам еј ме мисли
   
 5. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.932
  Интересно ми е да прашуам што значи.. Инаку, не верувам. Хаха, само прости луѓе веруваат.
   
 6. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  6.198
  Дааа,леле,многу се радувам цагер кога ќе видам...

  Le NOT!!!
   
 7. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
  Не верувам, многу нормално. На фејсбук најмногу се нервирам кога ќе видам статус со цагер. И тоа од девојчиња од моја генерација. Абе луѓе, пораснете! Како малечка ми беше интересно кога ќе видам цагер, за секој цагер имаше демек по нешто. 16:16 - мисли на тебе пример и такви ми ти работи. Ама ни тогаш, а помалку сега верувам во тие работи. Живи глупости.
   
 8. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  616
  Допаѓања:
  2.366
  Пол:
  Женски
  Цагер... Le piece of shit.
  Па добро бе народе, вчера едно тешко шмизлиште ме прашува колку е саат? Јас, фино девојче, покрај тоа што органски немоежев да ја смислам, го вадам мобилниот и кратко и јасно нула-нула и нула-нула(шта ми би, алкохолот проработел) и пријателкава ни два ни три: „тоа значи дека те сака! Да веруваш во вакви работи, важни се!“


  ОУ-МАЈ-ГАД, навистина? Незнаев дека дечко ми со кој сум година ипол ме сака. Благодарам.. Навистина, ми ја разубави вечерта. Или исто така, во училиште, на час, владее тишина и одеднаш со воодушевување ти се става пискаво гласче: 13:13!
  Многу ми е малоумничка целава работа со цагеров. Бедно, патетично. :x
   
 9. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  73
 10. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  672
  Допаѓања:
  1.272
  Пол:
  Женски
  НиШто нееЕееЕеЕее е сЛуЧаЈно... дУрИ и еДен мал цагеР... Ах колку МНОГУ може да знаЧи... Awwww.  Боже каква тема. Бре.
   
 11. Glare

  Glare Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  Секако дека не!
   
 12. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  2.228
  Допаѓања:
  3.723
  Пол:
  Женски
  18:56 ти си му једина, нема да најде како тебе |(
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.034
  Верувам и ми значи до тој степен да кога видам дека е хх:хх часот не ми ни текнува дека е цагер or something!
   
  На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. thegirl2

  thegirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  39
  па искрено порано верував ..но сега не
  се годи нешто на среќа некогаш али многу ретко ..не дека има вистина во нив :)
   
 15. Inhume

  Inhume Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  240
  :rofl: :rofl: :rofl: Како да не верувам во вакви глупости :puke: ова нема врска воопшто некој може да верува дека споредил некои работи а не знае дека тоа е можеби само случајност и така самиот направил да верува во тоа.
   
 16. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  Да верувам. И верувам во онаа листа на цагери од основно што ми е.

  00.00 ме сака
  01.01 сака да ме смува
  02.02 неможе да заспие од што мисли на мене
  03.03 сака секс со мене
  04.04 ме сонува
  05.05 ме смета за пријателка
  06.06 се буди со мисла за мене
  07.07 сака да сум му девојка
  ...

  верувам да, верувам во цагери.
   
 17. manja666

  manja666 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  1.039
  Допаѓања:
  17.437
  Значи за се друго можам да сватам..ама дека лугето веруваат во вакви глупости ми е незамисливо.
   
 18. softqueen

  softqueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  122
  Нормално дека не верувам , до скоро не знаев ни цагер што е :| до пред некоја година , срам да ми е , знаев дека има некаква врска со стрелките , но не знаев како се вика ...
   
 19. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  623
  Не, ама порано си имав тефтерче со запишани цагери од Таа весникот и како опседната бев кога и да видам цагер, трк до бирото, брзо листај тефтерот да видиш што значи :lol:
  Единствено можеби ми останало како суеверие тоа дека точно на полноќ не треба да си доаѓаш дома, демек нешто лошо ќе се случи :?:
   
 20. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617