Верувате ли во цагери?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од dushka-07, 2 јули 2011.

 1. Bok

  Bok Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  11
 2. MalataNena

  MalataNena Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  180
  не дека сум опседната...али кул ми е коа ќе фатам и ќе покаже нешто убаво....онака се осеќам поубаво (како мало изненадување) не дека ќе се деси (99,9% никад не се дешава) али сепак...интересно ми е
   
  На MistichnA28 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  633
  не дека верувам ама интересно ми е кога ќе фатам цагер и ќе се израдувам ко мало детенце за глупости-занимација :P
   
  На MistichnA28 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.706
  Не верувам... Чисти глупости се тоа.
   
 5. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  770
  хаха секако дека не тоа ми се ептен детски работи
  иако во последно време нонстоп фаќам 00:00 :^)
  нешто чудно ќе ми се случи?????
   
 6. WinnieThePooh

  WinnieThePooh Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  282
  Допаѓања:
  201
  Не?! :/ куп глупости...само за занимација и забава.
   
 7. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.169
  Допаѓања:
  1.820
  Пол:
  Женски
  Глупости -.-
  Онака ако некогаш ми е досадно и сум фатила цагер, ајде ќе видам што значи.
  А да верувам? Неее |(
   
 8. MistichnA28

  MistichnA28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  7
  Ааа .. ако е после цагер ко 23:26 не чини ни тоа , тоа значело те сака јас така ги знам ако е пред цагер -те сака, ако е цагер -те мисли и ако е после цагер -те мрази :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MistichnA28

  MistichnA28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  7
  Хм, па што знам , не дека верувам во нив ама убаво ми е кога ќе си видам цагерче (а тоа многу често се случува) и не знам дал е случајност или не знам што ,ама ако се погоди неколку цагери да видам во еден ден обавезно ми се јавува некој бивши што одамна не ме чул ... :lol: :tmi:
   
 10. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.517
  Допаѓања:
  12.675
  Секако дека верувам. Поточни се од баба Ванѓа.

  А верувате во глеање на таблици од коли? Хух, ме мисли некој на У. ^_^

  .. и тогаш сфаќам дека незнам никој на У..
  • потрагата продолжува.. :bandit: :smoke:

  dafuq .. ?
   
 11. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  ич не верувам, :D :rofl: :rofl: :rofl:
   
 12. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.401
  Пол:
  Женски
  Категорично не!!
   
 13. aprokovic

  aprokovic Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  43
  Хм.. имав една забранета љубов, ајде наши сме па ке Ви кажам, и он живеше во Турција. Е Турција е еден сат понапред од нас, и верувајте за мене беше цагер 16:15.. И како тоа траеше годинки, така за мене тоа беше цагер. Долго потоа ми требаше да се одвикнам и од него и од ваквиот мој цагер. :D Али озбилно, ке си видев сат на пример 17:16 опс за мене тоа е цагер, знам ама.. И денеска кога мислам на него, а се поретко, освен што му отварам редовно профил на ФБ ;) сеуште мислам на англиски, така комунициравме и цагер е тоа замене. Е сега како е се пререгуларно во оваа моја актуелна љубов, така и цагерот си е таков.
   
 14. Insanity

  Insanity Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2011
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  59
  Не верувам во она 16:16 - те сака итн...ама не гледам секогаш цагер.Кога гледам, тоа е многу често на секој сат и знаам дека во наредните денови нешто ќе ми се случи и секогаш испаѓа така!
   
 15. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  764
  Хаха дефинитивно не, ама кога ќе видам, ако не правам ништо, ќе земам ќе фатам да бројам буква која ќе ми се падне, нели до кога ќе се смени цагерот |( , ама сепак не верувам :)
   
 16. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.729
  Допаѓања:
  5.142
  Па добро де, се знае дека е глупост, и на мои години нормално дека не верувам, ама кога бев помалечка ми беше занимација, и убаво ми беше кога ќе видев дека „некој мисли на мене“, пак уште ако ми се паднеше буквата што треба или ако ми се паднеше дека ме сака... радости :D
   
 17. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  15.770
  Пол:
  Женски
  ОМГ 18:22! Цагер!

  Значење: На комшијата од 7ми спрат ке се отели кравата.
   
  На mims-89 и JoxyTheFreak им се допаѓа ова.
 18. AzSxDc

  AzSxDc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  24
  јас не верувам во цагери но вчера еден другар вика еј 16 и 16 и јас му викам ќе ти се случи нешто лошо пошто тоа беше во мојот цагер и сношти стварно му се случи :(
   
 19. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.169
  не да не верувам хахахаха ама па интересно онака уз муабет еј цагер ме мисли некој :lol: (колку за утеха де )
   
 20. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.417
  Само во овој верувам:

  00 : 00 - ќе те избркаат од дома
  01 : 01 - ќе ти се парат бумбари пред влезната врата
  02 : 02 - ќе те бркаат голи црнци околу бандера
  03 : 03 - ќе те фати комшијата како му крадеш јаболка од двор
  04 : 04 - ќе видиш некој од блиското семејство како се бања гол
  05 : 05 - дома ќе ти стават нов штекер
  06 : 06 - ќе добиеш расипана чоколада
  07 : 07 - ќе јадеш салама
  08 : 08 - ќе те носат на бербер
  09 : 09 - дома ќе ти донесат крокодил
  10 : 10 - баба ти ќе те тепа со тастатура
  11 : 11 - ќе ти купат дива свиња
  12 : 12 - ќе го видиш дедо ти во "плејбој"
  13 : 13 - ќе јадеш пржени компири со лажица
  14 : 14 - ќе ти купат шољи за кафе од бит пазар
  15 : 15 - ќе видиш дрогирани кучиња
  16 : 16 - ќе го/ја видиш тој/таа што го/ја сакаш во буре за вино
  17 : 17 - ќе се начукаш и ќе се бесиш по дрва
  18 : 18 - ќе ти пее циган серенада под тераса
  19 : 19 - ќе купиш коњ со жолти заби и ќе ти дадат фискална да го вратиш ако не чини
  20 : 20 - мистер бин ќе ти игра стриптиз
  21 : 21 - ќе играш оро и ќе вртиш јорган
  22 : 22 - те мисли некој плав, смеѓ, црн, евентуално зелен
  23 : 23 - ќе ти падне клавир врз глава на улица

  :D
   
  На sadangel му/ѝ се допаѓа ова.