Верувате ли во цагери?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од dushka-07, 2 јули 2011.

 1. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.617
  НЕ ВЕРУВАМ!
   
 2. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424
  Ова глупости живи се, уште од основно кога бев децата од класот измислуваа и запишуваа на лист и после ајде цагер ова значи тоа значи. Безбезна работа :rofl: :rofl:
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  не верувам во цагери - тоа се детски радости
   
 4. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  651
  Цагери се она кога се поклопуваат стрелките на часовникот, така? Па, јас сум сеуште дете и да, верувам дека ако го фатам 00:00, некој посебен ме мисли (или сонува). :D
   
 5. K.e.ll.y

  K.e.ll.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  236
  Живи глупости,ама порано се тешев дека симпатијата мисли на мене :lol:
   
 6. Tanjus

  Tanjus Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  70
  Секако дека не верувам, порано во основно и средно ех колку се надевавме дека е точно ама сега знам дека се живи глупости :rofl:
   
 7. Nika666

  Nika666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  217
  Боже не :D Интересно ми е кога ќе фатам цагер али не верувам нормално :D
   
 8. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.760
  како да не :)
   
 9. stylishh

  stylishh Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  613
  Пол:
  Женски
  хех како да не , не верувам , сестрами нонстоп фаќа цагер ,као демек нешто е ,можеби ко ке икнам и ке помислам на некоја личност преиквам ,ама пак не верувам и во тоа,а мажот ми па несака пред 00 00 да си оде дома чека д а дојде 00 и 15 хаххаха смешки
   
 10. Sramezlivoto

  Sramezlivoto Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  100
  Не веруам... има моменти кога на секој саат гледам цагер и значи треба да збрлавам "Многу ме сака!" :D
   
 11. The.Girl.Next.Door

  The.Girl.Next.Door Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2011
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  16
  Најн..најн!! НЕ верувам! глупости! ама има моменти коа си бројам на која буква некој ме мисли или сл! ама не верувам!! ако некој ме мислеше толку многу колку што фаќав цагери.. до сеа.. ЈАЈКС :lol: :lol: :lol:
   
 12. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Не - ЖИВА ГЛУПОСТ |(
   
 13. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.255
  Не!!! Поголема глупост од ова немам слушнато! :D
   
 14. madamstefi

  madamstefi Нов член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  15
  не ама некогаш погодува
   
 15. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  НЕЕЕ невер !!!!
   
 16. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.699
  Допаѓања:
  16.943
  Пол:
  Женски
  Е не може во се што некој ќе измисли и ќе му дојде на памет да веруваме.
  И ние сме бре живи суштества. Не се противам против ,,другата,, наука, но она што е претерано,претерано е.
   
 17. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  Не,никој не верува.
  Ама на Фејсбук статуси '00:00 <3' фрчат. Шознам јас зш.
   
 18. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.034
  Секако дека верувам.
  од 00:00 до 12:00 се лоши цагери, а од 12:00 до 00:00 се добри цагери.
  Кога ќе начекате лош цагер мора да се свртите 10 пати околу маса спротивно од стрелката на часовникот, за да не ве мрази симатијата.
  А ако видите добар цагер тогаш супер.
   
 19. Belieber163

  Belieber163 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  373
  Допаѓања:
  444
  Верувам кога ќе ми се погодаат :D :lol:
  Како на пр. Те сака или Мисли на тебе а во друго не верувам ;)
   
 20. Ragazzina

  Ragazzina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  56
  ЛеЛе, Да !! СеКоГаШ мИ пОгОдУвА зА љУбОв4ЕтО мОе НаЈуБаФкОоОоУуУуУ. :* :inlove: :hug: :$ :l: :l: :l:

  Нот. |(