1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Весници и списанија

Дискусија во 'Слободно време' започната од Unfaithful18, 4 август 2010.

  1. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Весници

    Во последно време ретко купувам весници,зошто скоро се што ме интересира прочитам на интернет.Порано купав скоро,а сега ептен ретко.Купував Таа и уште ги чувам,ги колекционирав списанијата....ама тоа беше одамна и помина.
     
  2. AngelGirl

    AngelGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    78
    Весници

    Дневните весници обавезно ги читкам :geek: со утринското кафе ..... Од дневни весници најчесто купувам Дневник и Време најмногу ми се допагаат и мислам дека имаат најобјективни вести. Од неделните и месечни списанија сега ретко купувам бидејки се информирам онлајн најчесто, инаку на времето уште како мала со нестрапение ги чекав новите броеви на Росица ,Развигорче , Наш Свет и Нова Македонија (да видам да не ми се паднало нешто) :D ... Подоцна Продолжив со Тин Шема , ТАА обавезно се купуваше секој месец , Браво си купував за постерите сега кога купувам најчесто купувам Joy ,Cosmopilitan, Здравје и Убавина.
     
  3. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Весници

    немам некоја навика да отидам до продавница специјално и да купам весник. значи весник може да купам јас лично само ако ме ,,спрепне,, :lol:

    а дома кај нас постоја има весници, татко ми само купува, и сакам да ги читам. посебно ,,вест,, интересен ми е, хороскоп обавезно читкам, нешто рецепти ова она....
    и секогаш, ама баш секогаш го читам весникот од позади па одам напред :D а вие? велат дека тие што читаат така, подолго живееле :lol:

    инаку доста читам и ,,свет,, дека сестра ми го купува и сака сите трачеви да ги знае :D

    во целост, секој весник што поминува во куќата, поминува и низ моите раце :)
     
  4. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Весници

    Многу сакам да читам, без разлика дали дневни весници или магазини и списанија. Дневните весници ги читам на интернет и тоа Утрински весник, Дневник или Вест, а од списанија купувам Јуник, Убавина&Здравје, Џој, 1Е. Ме заинтересира да го разгледам Космополитен, кажете ми дали кај нас ја има српската верзија или само хрватската??
     
  5. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.013
    Допаѓања:
    198.826
    Пол:
    Женски
    Весници

    Кај нас доаѓаат и двете верзии на Космо, и хрватската и српската, само што сега хрватската ја носат со еден месец задоцнување (ако сега е излезено септемвриското издание, кај нас ќе го најдеш само августовското) - што и не вреди да го купуваш бидејќи е доста скапо, барем знам дека беше 250 ден. кога јас го купував (тогаш сеуште доаѓаше на време). Српското е нешто поефтино, ама не знам дали доаѓа на време. Како и да е, темите се горе-долу исти, само авторските колумни и статии се разликуваат. А другите се копи-пејст. Можеш и онлајн да си го читаш хрватското, еве ти линк http://www.cosmopolitan.hr, и верувај, се се повторува од старите броеви што ги имам и јас дома.
     
  6. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Весници

    Баш прееска кај мене доле во Рептил гледав, го имаше само хрватскиот Космополитан и беше 120 денари, августовски број. Инаку нели сте приметиле Џој стига со доцнење? Моментално кај нас го има јулскиот број а излезен е септемвриски, никаде не гледам августовски број а камоли септемвриски...
     
  7. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Весници

    Сакам да читам весници! Ме подсеќа на она стари добри времиња! Кога без интернетот, беше супер, се имаше живот! А сега сите се џарат во мониторот, и читаат статии за тоа како Бритни не носи градник.....и слични глупави работи!
    Исто така се сеќавам кога бев помала, излегуваше едно списание, беше 20 денари,Тин Шема,во весникот Вест се продаваше..........ех тие времиња ми недостигаат! :(

    А морам да се надоврзам на темава, ужасно ме нервираат трачарските весници, како што се Свет, Скандал. Крема..... :puke: :puke: :puke: :puke: :puke:
     
  8. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Весници

    сега ,,тин шема,, нели е ,,теа шема,, ? :?: или и таа повеќе не излегува?
     
  9. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Весници


    Мислам дека не! Но не ме фаќај за збор, мислам дека Теа посебно излегува!
    А Тин Шема, беше буквално шема за нас средношколците! :lol:
     
  10. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Весници

    Веќе компјутерот ми станува здодевен па знам да се опуштам со добра музика и со Таа & Тој , Unique , Убавина и здравје , Bravo , :)
     
  11. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Весници

    Не читам весници, само по некогаш кога ке видам дома некој па ако немам друга работа го прелистувам.
     
  12. elygj

    elygj Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    68
    Весници

    Сакам да читам весници иако обично ги купуваме кгоа во нив има некој додаток.
    Омилен ми е Дневник а и Вест е добар,само што е повеќе таблоид
     
  13. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Весници

    Обавезно и тоа секој ден.Знам дека може да се читаат он лајн но јас никогаш не го практикувам тоа,подруг ми е филингот коа ми е весникот у рака,па си разлистувам (секогаш од назад кон напред а појма немам зашто),си читкам нормално она што ќе ми падне во око најнапред,ама знам да го прелистам и по вторпат па да им посветам внимание и на насловите кои не ме заинтригирале од прва:)

    Го читам претежно Дневник заради интересните колумни,а и Вест но сепак тој ми е повеќе како за забава,за ентертејмент содржини:))

    Насловот беше за весници така да тука застанувам,списанијата и жолта штампа за во друга прилика....
     
  14. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Весници

    Читам весници секој ден, и тоа во печатена форма... Некој погоре спомна дека ги купува поради додатоците - мене искрено повеќе работа ми вршат флаерите отколку додатоци од типот на Антена, Викенд, Теа, Теа кујна... Внатре ама буквално нема ништо интересно за мене...ЧАт пат по некое интервју само во Теа, мада со оглед на тоа што најчесто интрервјуата се со некои што не ги знам , не ме ни интересираат.. А ТЕА кујна сметам дека е вистински промашај. Јас многу сакам да готвам и секогаш ги читам рецепетите, ама во ова списание се некои чудни состојки пишува з акои никогаш не сум слушнала... Тин Шема исто така нема ништо интересно. Порано едвај чекав да излезе тоа списание имаше се и сешто, ама сега буквално нема што да се прочита
     
  15. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Весници

    Читам што ми дојде при рака, од утринските па се до жолтиот печат. Од дневните весници би го издвоила Утрински весник, а од оние нашите неделни/месечни весници и нема некој поасален што понудил интересни теми, порано читав Тин - шема и Теа модерна ама во последно време за никаде се.
     
  16. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    Весници

    читам, ама не мн често иначе омилени ми се Време и Шпиц, Лепота и Здравје, Скандал и Свет
     
  17. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Весници

    Немам навика да купувам, а ако имам во раце читам и тоа никогаш не ми е доста. Значи само некој да ми купува :lol: . Обожавам секакви информации да прочитам, ама дека не купувам често, весниците си ги читам на интернет :)
     
  18. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Весници

    МНоооооогу ретко купувам весници. Па и досадни ми се по малце. Едино Вест сакам да го читам, тој ми е така поинтересен.
     
  19. unique.lady

    unique.lady Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    69
    Весници

    морам да купам барем 2 во денот за да ги прочитам ноовостите ако не купам барам на нет :)
     
  20. Siksi

    Siksi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    305
    Весници

    ТИЕ СТПСКИТЕ ВЕСНИЦИ ЗА 20 25 ДЕНАРИ ТАКА ЗА ЗАНИМАЦИЈА ИМАЧЕ СЕКОЈДНЕВНИ ЈОК!!! :)