1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Весници и списанија

Дискусија во 'Слободно време' започната од Unfaithful18, 4 август 2010.

  1. Siksi

    Siksi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    305
    Весници

    ТИЕ СТПСКИТЕ ВЕСНИЦИ ЗА 20 25 ДЕНАРИ ТАКА ЗА ЗАНИМАЦИЈА ИМАЧЕ СЕКОЈДНЕВНИ ЈОК!!! :)
     
  2. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    Весници

    Обично не читам весници ама кога одам кај дедо ми, ако налетам на некој си читкам по нешто, да ми помине времето. Најинтересни ми се Време со Шпиц (тие заедно идеа, нели? :^) ) и Вест. :)
     
  3. Latinna

    Latinna Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    108
    Весници

    Татко ми обично секое сабајле оди и купува Нова Македонија.Тоа му е рутина,секое сабајле :D . Понекогаш знам да го разлистам кога ми е досадно.Јас да одам да купам весник од типот на Нова Македонија,Дневник,Вечер - Никогаш.Освен ако тато ме прати некогаш. :lol:
    Обично читам магазини како Космополитен,Убавина&Здравје...Некои такви.Тие ми се најинтересни и нив со уживање ги читам. :)
     
  4. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Весници

    Весници онака понекогаш кога ќе здогледам интересна вест а списанија често читам најмногу Убавина и здравје, Unique и Joy
     
  5. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Весници

    Читам само ако ме пратат моите до продавница и по пат накај дома ќе разгледам што има и толку од весникот,додека списанија си читам.Сега во последно време воопшто не ни купувам си ги симнувам од нет,малце поекономична станав :P
     
  6. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Весници

    Најчесто читам Вест, скоро секој ден го купувам, а кога ги имаат оние додатоци - обавезно. И Unique читам, имаат интересни рубрики.
     
  7. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    Весници

    па најчесто читам шпиц,вест unique i joy убавина и здравје а понекогаш и тие свет и скандал,браво
     
  8. Siksi

    Siksi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    305
    Весници

    А дали некој купува ОК! весникот е ногу интересен а и не е скап а има секогаш и подароци :):):):P
     
    На Elika му/ѝ се допаѓа ова.
  9. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Весници

    Јуник и убавина и здравје си ги читам редовно.Дневни весници и немам некоја навика да купувам па ако начекам од некаде читнувам.Обично вест може да се најде по дома. На интернет и немам некоја навика да читам.. :)
     
  10. MileyCyrus1Fan

    MileyCyrus1Fan Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2010
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    130
    Весници

    Ако купи тато читам, ако не не ми текнува на весници :D Освен :!: некои списанија како што е BRAVO каде што има за познатите личности :)
     
  11. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Весници

    Весници...ако налетам на некој од дедо, инаку не купувам.
    Списанија ТАА редовно, Unique и Убавина и Здравје понекогаш и ОК, но сосем ретко!!
     
  12. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Весници

    Ако има весник по дома така ќе го разлистам, посебно ако е вест прво ќе си го ѕирнам секс ќошето :lol: а да идам специјално весник да купам - не.
     
  13. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Весници

    Сакам да читам весници, уживам и се опуштам дури читам. Отсекогаш читав, како помала читав кога моите дома ќе имаа купено, а потоа почнав и јас да купувам. Кога бев средно секој понеделник, среда и четврток со цимерката купувавме „ Вест“ бидејќи имаше и додаток и кога ќе се вратевме од на училиште, дури се одморавме читавме весници :) Најчесто купувам „ Вест“ - најубав ми е, а од списанијата - весниците што одат како додаток на „ Вест“, „ Теа модерна“ и „ 24 часа здравје“, па „ Убавина и здравје“, „ Јоу “, порано купував и „ Таа“, „ Bravo“ но сега немам купено не знам од кога. Кога имам повеќе слободно време, читам весници и списанија on-line.
     
  14. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Весници

    Секое сабајле со дедо ми чираме Утрински весник и Шпиц. Порано редовно ја купував ТАА, а сега од време на време Unique и Убавина и здравје, ама не ми се нешто посебни, особено Убавина и здравје кој што чини 69 денари, а е преполн со реклами. А тие трачарските од типот на Крема и Свет каде што има каква боја гаѓи носела Дара Бубамара и колку пари чини ташната на Карлеуша никогаш не ги купувам. |(
     
  15. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Весници

    Под весник подразбирам рециклирана хартија и олово. Овие магазиниве не се весници.
    Весникот е дневна литература, толку трае , еден ден.
    Само јас и пензионеров карши мене купуваме весници, и уживам да ги читам особено колумните и тоа судокуто на крај како тепрапија ми доаѓа, па кога ќе го видам показалчево потемнело од мастилото..мераци.
    Ми пречи што се многу партизирани, одма знаеш кој е уредник на весникот и информациите им се вчерашни. Треба малку да се потрудат повеќе, не само да препишуваат информации кои се појавиле во медиумите туку и тие да имаат истражувачко новинарство.
     
  16. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Весници

    Неам навика да купувам, тоа обично им го оставам на мојте.А од веснициве интересни ми се Свет,Убавина и Здравје и Моја тајна :)
     
  17. Shopaholic

    Shopaholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    43
    Весници

    Додека бев во Скопје уште од вечерта си купував "Вест" и "Шпиц" ( поради кусурот од 5ден :) ) а го читав сабајлечки со утринското кафе. На нив сум навикната и не би можела други весници да читам :) .Ми се допаѓаше тоа што во понеделниците имаше додаток "Крстозбор" па убаво ми доаѓаше таа "гимнастика на мозокот" на почетокот на неделата ама сега го даваат за викендите |( ...Но сепак на нет си решавам скандинавки :) ...
    Но откако сум во мојот роден град ретко читам затоа што немам каде да купам весник во близина, само албански весници ми стојат на располагање :worried: ...
    Знам понекогаш "Фокус" ,"Ентер" и "Убавина и здравје" да купам...Алергична сум на "Свет" и "Крема" стварно незнам како ги читаат :|
     
  18. kelly.r

    kelly.r Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    612
    Допаѓања:
    329
    Весници

    Личо не купувам јас весници ама сакам да ги читам
    Од последната страна секогаш го листам :)
    А од списанија редовно купувам ТАА :)
     
  19. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Весници

    Ги читам сите, за жал се почесто ги читам на нет место да ги купам... ама пошто работев новинар во весник, изгледа затоа и ми се одмили таа навика да ги купувам страниците да ги душкам ммм :D ма ќе се врати кај и да е хахах
    Дневник би на прво место. Утрински ми е тука некаде, а Нова Македонија веќе подолго време ме изненадуваат со добри приказни и тоа еј неполитички :D (пошто инаку главно политика и читав и пишував де ...)
    Вест го читам за викенди најмногу и ради колумната.. добро се смеам секој пат ...
    од овие Теа и сличните, ги зимам кога ќе налетам некаде на нив и да ги читкам од почеток до крај. Списанијата не ми се нешто посебно интересни макар што сакам понекогаш да видам добра слика од која што се инспирирам што да си купам (Гардероба) а и рецепти ехе... готвам одма после хахахахах
     
  20. MartinaSk

    MartinaSk Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    4
    Весници

    Весници многу не читам..но од списанијата цитам Unick,Avon,Taa... :)