1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Веспа или електро велосипед

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од baba Rada, 1 март 2019.

 1. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.525
  Допаѓања:
  25.565
  Пол:
  Женски
  Ајде на помош женски!!!

  Никако да се одлучам што да си купам.....дали веспа или велосипед со мотор??:?::?::?:

  Веспата можам да ја возам и кога ќе бидам облечена со сукња, па убава кацига на глава...како супер бабичка....а велосипедот ќе го возам само со панталони...хммммм..а цените не се разликуваат многу...скапо е и едно и друго....Хелп:?:
  Давајте идеи:)
   
 2. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.525
  Допаѓања:
  25.565
  Пол:
  Женски
  grandma.jpg
  Има ли некоја феминка од форумов што вози веспа ?????:?:
   
  На Ariel му/ѝ се допаѓа ова.
 3. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.894
  Допаѓања:
  51.002
  Пол:
  Женски
  Купи си електричен тротинет 8)
   
  На Alisa22, didisi, Nigredo Odor и 4 други им се допаѓа ова.
 4. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.525
  Допаѓања:
  25.565
  Пол:
  Женски

  Имаме таков тротинет, децата го возат...не е воопшто сигурен, ниту удобен..на едно камче ако заглавиш, отиде јабана:)
   
  На crimson, Feminka22 и Јаневски им се допаѓа ова.
 5. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.348
  Допаѓања:
  169.866
  Пол:
  Женски
  Веспа не земај бабе..ептен ретро баба ќе бидеш.
  Ако загинеш по нашиве улици, барем да загинеш со стил на електроточак.. пошо знаеш дека сообраќајната култура ни е нула
  Плус може и некоја субвенција ќе лапнеш...
   
  На Nigredo Odor, Feminka22, Animali и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.525
  Допаѓања:
  25.565
  Пол:
  Женски
  опасно е за возење и со едно и со друго...врата од некоја кола секогаш може да ти отворат пред нос..ова шофериве воопшто не гледаат сувозачот кога ќе излага дали има позади некој..абе ке те бапнат и ке те залепат ко мува......

  Веспа сакам, имам возено одамна....но и овие сега елек.точаци се супер( кога ке те фати мрза да вртиш педали):)
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.549
  Допаѓања:
  19.445
  Зошто си толку луда бе? :D
  Да беше постара ќе те категоризирав стереотипно и речев дека те пука криза во средни години, ама не. :)

  Иначе, земи ги двете. Еднаш се живее, шукур.
   
  На Peperutce1115 и Animali им се допаѓа ова.
 8. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.525
  Допаѓања:
  25.565
  Пол:
  Женски
  Зошто во оваа држава женски слабо возат мотори!?

  Ах, златна Италија...што се вратив:(
   
  На Alisa22 и didisi им се допаѓа ова.
 9. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.676
  Електро велосипед и поекономичен ќе ти биде понатака
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 10. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.525
  Допаѓања:
  25.565
  Пол:
  Женски
  5c7641f22f0d6971332d55ad.jpg
  Можно е едно вакво...Piaggio MP3....бајадерче:inlove:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.308
  Допаѓања:
  123.897
  Не сум возела ни едно, ни друго, ама јас за електричен точак сум. Ем модерно, ем добро за животната средина, ем субвенции :D
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Lizzie

  Lizzie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2016
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  514
  Пол:
  Женски
  Веспа човекккк ко ке стиснеш на гаста фиууууу летна у италија хахаххаах