Форумџика на годината 2020

Ветеринари кои имаат искуство со глодари

Дискусија во 'Дом' започната од irina91, 3 октомври 2015.

 1. irina91

  irina91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2014
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  Здраво луѓе ги разгледував темите и не сретнав ваква тема,иако видов тема за морско праса и на одредени постови, но ништо конкретно.На кои ветеринари ги носите важите малечки?од кои ветеринари имате добро искуство?
  Јас го имам носено кај Доктор Верче во Аеродром,потоа кај Доктрор Денис и воопшто не сум задоволно.Имаше бронхитис прасенцето потојано со ист антибиотик го лечеше иако постојано велев да се смени вака така.
  За кај Денис не ни зборам нит го виде веднаш кажа ке умре.

  Потоа кај Доктор Велика Мерзаноска која има ветеринарна амбулатна во Аеродром бев и го лекуваше со цефалексин иако на интернет пишува дека не е добар за нив,во нејзини книги за глодари пак пишува дека е еден од главните леков.

  Инаку жената е навистина фина и услужна.Па сега со барање по интерент го најдов Војо кој не бил ветеринар но се разбирал за егзотични животни.Кои се вашите искуства?

  Поздрав и имајте убав ден :).
   
 2. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.237
  Допаѓања:
  9.635
  Пол:
  Женски
  Др. Диме во Центар. Со сите животни што сум ги имала ми помогнал.
   
 3. irina91

  irina91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2014
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  Барам на интернет во капиштец му е ординацијата,можеш да ми дадеш линк или број? Си носела и морско прасенце конкретно ако да,кои антибиотици или пак што му е дадено ?
   
 4. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.237
  Допаѓања:
  9.635
  Пол:
  Женски
  https://m.facebook.com/velkovskidimce?tsid=0.6845901489723474&source=typeahead
  Еве линк од фб профилот. Конкретно, морско прасе не сум носела, но знам дека има многу луѓе задоволни од неговата работа. Погоре од неговата ординација се наоѓа ординација на друг одличен ветеринар. Но, не сум сигурна колку е добар со глодари.
   
  На irina91 му/ѝ се допаѓа ова.