Ветување

Дискусија во 'Канта' започната од Rama, 7 ноември 2013.

 1. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.983
  Допаѓања:
  45.802
  Пол:
  Женски
  Колку ви значат ветувањата? Дали некогаш сте дале некому ветување и после тоа да го прекршите?

  П.с ова ми е прва тема, односно имав една дупла летна во канта, се надевам оваа ќе остане :lol: 8)
   
 2. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.142
  Допаѓања:
  2.743

  Кога ветувам си го исполнувам ветеното , затоа и јас сакам кога некој ке ми вети нешто да си стои на зборот
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.965
  Допаѓања:
  47.866
  Пол:
  Женски