1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вечен календар

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од 2212, 19 јули 2013.

 1. 2212

  2212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2012
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  здраво девојки!!! веке долго време разговарам со пријатели околу верувањето за вечниот календар.заинтересирана сум и сакам да видам и да прочитам па ако мпзе да ми пратите линк се обидувам на нет да пронајдам ама некако не ми иде :D голем поздрав
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 2. bliznacka

  bliznacka Нов член

  Се зачлени на:
  2 април 2012
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  37
  вечен календар

  Па изгледа ти повеќе знаеш за него од нас, нели и со пријатели си разговарала.
  Ај објасни подобро, јас прв пат слушам за ова.
   
 3. LadyFlame

  LadyFlame Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  337
  вечен календар

  Ако се работи за истот јас имам дома книга на српски е ама многу одамна е има соновник, хороскоп, гледање на рака, и некој такви слични работи :)
   
 4. 2212

  2212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2012
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  вечен календар

  па да...баш за тој станува збор сум слушала ама не сум прочитала а баш ме интересира што и како пишува...книга како книга ретко кој ја има сигурно на нет постои некоја содржина баш од тоа ама... :^) неможам да пронајдам соодветна страница
  само сум слушнала дека постои,ама не сум стигнала до таа книга :)
   
  На Alex.T и Rama им се допаѓа ова.
 5. LadyFlame

  LadyFlame Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  337
  вечен календар

  Значи за тоа се работи јас го имам дома го копирав од тетка ми таа го има оргиналот само што е на српски, не е нешто посебно, безброј пати го имам развртено и се што има може да се најде на нет. Во него има на почетокот соновник , потоа има за хороскоп, па за планетите кој хороскопски знак под влијание на која планета е,па според годините да си пресметаш, има гледање на рака, која линија што значи, потоа па гледање на карти објаснување која карта што значи, па ако ти трепка одреден дел од телото што значи, гледање на гравче нешто така имаше, има кој билки се користат за лекување, па има едно тркало нацртано со бројки и дали ќе ти се исполни желбата и некој си такви работи, ама не е нешто посебно сега со интернетов можеш многу повеќе работи да најдеш
   
  На SunnyGirl2 и 2212 им се допаѓа ова.
 6. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  1.529
  вечен календар

  ии каде воопшто може да се најди книгава? :^)
   
 7. mona22

  mona22 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  1.858
  вечен календар

  ние ја имаме книгата на македонски купена ни е од книжара несме од ск за да ви кажам точно од каде е
   
 8. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.337
  Допаѓања:
  10.768
  Пол:
  Женски
  вечен календар

  Пред 20 год. вујко ми читал вечен календар. Дошол дома и им кажал на сите што му пишувало. Му пишувало дека ќе има премреж на 17 години и дека ако преживее ќе живее 90 год. Она што го прочитал и се случило. Немам вујко сега, не го ни паметам, зошто сум била само 3 год. кога тој починал.
   
  На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
 9. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.139
  Допаѓања:
  5.692
 10. 2212

  2212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2012
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  вечен календар

  а дали содржината која ја има во в.календар може да се најде тука на некоја страница???
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.842
  Допаѓања:
  4.862
  Пол:
  Женски
  вечен календар

  Што е финтава со ова? Јас прв пат слушам? Ај некоја нека ме просветли :rofl: :rofl: :rofl:
   
 12. fox.megan

  fox.megan Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2013
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  85
  вечен календар

  Навистина има таков календар но не сум баш сигурна дека се вика така :) Мајка ми ми имаше кажувано дека кога била помала си прочитала од тој календар и тоа што и го пишувало и се исполнило...дека ќе има две ќерки, дека ќе има своја фирма, а тој календар го имало во некој манастир...На интернет, тешка работа дека може да се најде таков. :)
   
  На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
 13. a.c.k.a

  a.c.k.a Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  608
  вечен календар

  и јас сум слушнала за вечити календар сум видела и по книжарите за цената мислам дека беше 350 или 400 ден,и што сум слушала навистина било се точно како што пишувало во него тоа и се исполнувало во реалниот живот
   
  На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  3.012
  Допаѓања:
  43.254
  Пол:
  Женски
  И јас имам слушнато за тој календар,но не знам каде го има, по продавниците,барем овде,го нема. Но, не сум сигурна дека баш на сите им се исполнува тоа што го пишува внатре.На пример,мајка ми и баба ми се ист знак во хороскоп(водолија),тоа што го прочитала мајка ми за нејзиниот знак и се исполнило,а на баба ми не.Мислам дека треба да бараш и по точно време на раѓање и ден,за да ги најдеш точните работи кои би се исполниле.
   
 15. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.345
  Допаѓања:
  9.222
  Пол:
  Женски
  Јас прв пат слушам за ова.
   
 16. Oneo

  Oneo Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  2.744
  Допаѓања:
  17.497
  Пол:
  Женски
  Го има баба ми и ми има кажувано дека се што пишувало за неа, се и се остварило во животот.
   
 17. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.326
  Допаѓања:
  54.093
  Пол:
  Женски
  А да читнеш нешто за мене , и да ми кажеш ? ме остави во мисла сега:$:D
   
 18. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.878
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Женски
  Стварно ај ако можеш сликни ги страниците :D Или пиши му во ЛП за риби :lol: Благодарна ке ти бидам до краја животаааа :lol:
   
 19. Oneo

  Oneo Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  2.744
  Допаѓања:
  17.497
  Пол:
  Женски
  Ама таа ми е баба по мајка ми, така да не живее блиску кај мене :wasntme:
   
 20. hello-kitty.90

  hello-kitty.90 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  2.865
  Допаѓања:
  19.716
  Од баба ми сум слушала дека не било убаво да се чита. Е сега дали тоа ми го кажала во смисла дека е точно, па да не се нервирам ако прочитам нешто неубаво или поради нешто друго не знам.
  За мајка ми што пишува е скоро се точно, она што ми пичува за карактерот и такви општи работи исто е точно, а за она во врска со животот не знам, ама не би ни сакала да ми е точно.
  Но, имам слушнато дека на многу луѓе им е погодено скоро се.