Вештерки (Hex)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од StefanS, 4 јуни 2012.

 1. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.688
  Пол:
  Женски
  И јас ја следам, ама не баш од почеток. Мене пак и не ми е страшна. :?:
  Сличен е терминот како порано Волшебнички..
  Ооо, еве почнало, отидов. :wasntme:
   
 2. Vik4e

  Vik4e Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  А песната на рекламата на серијата да не знае некој како се вика ? :D :D
   
 3. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
  garbage- crush

  http://www.youtube.com/watch?v=eNPNuIT8cBQ :)

  Crush Lyrics
  Performed by Garbage  Number One Crush

  I would die for you
  I would die for you
  I've been dying just to feel you by my side
  To know that you're mine

  I will cry for you
  I will cry for you
  I will wash away your pain with all my tears
  And drown your fear

  I will pray for you
  I will pray for you
  I will sell my soul for something pure and true
  Someone like you

  See your face every place that I walk in
  Hear your voice every time that I'm talking
  You will believe in me
  And I will never be ignored

  I will burn for you
  Feel pain for you
  I will twist the knife and bleed my aching heart
  And tear it apart

  I will lie for you
  Beg and steal for you
  I will crawl on hands and knees until you see
  You're just like me

  Violate all the love that I'm missing
  Throw away all the pain that I'm living
  You will believe in me
  And I can never be ignored

  I would die for you
  I would kill for you
  I will steal for you
  I'd do time for you
  I will wait for you
  I'd make room for you
  I'd sail ships for you
  To be close to you
  To be part of you
  Cause I believe in you
  I believe in you
  I would die for you
   
 4. it.1.girl

  it.1.girl Активен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2012
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  1
  Касно почнав да ја гледам серијава ама мн. ме заентересија ке мозе ли некој на кратко да ми казе што се дешавало
  Фала однапред
   
 5. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.688
  Пол:
  Женски
  Не гледав во понеделникот и вторникот. И баш вчера пуштив.
  Врска немам што се случува.
  Ама кога овие му го сечеа увото на наркоманот, се згрозив, ги покрив очите, и си пуштив фокс лајф.
  Искрено, не верувам дека ќе продолжам да ја гледам. Излегува дека цел филм се врти околу Телма, а таа плавата сега ич ја нема. :^)
   
 6. Miss-Angie92

  Miss-Angie92 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  487
  Пол:
  Женски
  Јас пред 2-3 недели ја изгледав цела серија (двете сезони). Требало да се прави и трета сезона, но ја укинале. Интересна е, ама никако не може да се спореди со Charmed.

  Не знам што сте сите толку против Телма, мене баш интересен и најсмешен лик ми е. Особено во втората сезона :D
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Шо се деси со кеси? зошто ја нема повеќе? Вчера го гледав, една со црвена коса е главна улога, и сите знаат дека е вештерка или нешто сл шо знам јас, може некој да ми каже на кратко шо се дешава? :o
   
 8. Miss-Angie92

  Miss-Angie92 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  487
  Пол:
  Женски
  Епа вака, нели Кеси беше трудна од овој Азазил и демек отиде да абортира, ама детево (Малакај) остана живо и Азазил и таа професорката од школото се грижат за него. Ела (таа со црвената коса) е вештерка и нејзина цел е да го убие наследникот на Азазил, тоест Малакај. И планот беше да го убијат (некако ја наговорија Кеси, дека Малакај е чудовиште ... и она се согласи) но наместо тоа, по грешка умре Кеси. :(

  Да не откривам многу само ќе кажам дека во вторава сезона Ела заедно со Телма, а подоцна и со еден друг лик се обидуваат конечно да го убијат Малакај. Многу интересни епизоди има во вторава сезона :)
   
  На Marbella му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.596
  Допаѓања:
  10.780
  Пол:
  Женски
  Серијава започна добро, но.. само мене ли ми се чини дека продуцентите ја смислувале приказната од епизода до епизода? Никаква поента нема, никаде не води, секоја епизода е нешто различно.. Идејата им била добра на почеток, но ко да се изгубиле низ време и простор и се станало хаос.
  Ја гледам уште, не дека не, пред спиење ми одговара терминот, ама.. не е тоа тоа.
   
 10. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  634
  знае некој до која епизода е стигнато и колку епизоди има? :)
   
 11. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
  јас повеке не ја гледам неубава ми стана :)
   
 12. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  634
  зарем заврши серијава??
   
 13. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  929
  Стварно, што биде со серијата :^) ?
   
 14. The.Ring

  The.Ring Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  25
  Ехее одамна заврши, само јас не ја гледав последната епизода.
  Сега игра Херои во тоа време.
   
 15. i...ja

  i...ja Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2012
  Пораки:
  277
  Допаѓања:
  105
  И Херои заврши.
   
 16. i...ja

  i...ja Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2012
  Пораки:
  277
  Допаѓања:
  105
  Грешка е, се извинувам :) Херои не заврши туку го префрлија од покасно да почнува. Претходно пуштаат хумористична серија, затоа мислев дека заврши.
   
 17. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.688
  Пол:
  Женски
  Ја даваат на Сител 3, ми се чини.
  Пред некој ден ја фатив. Тогаш кога Кеси беше уште жива. Во таа епизода, она беше во базенот, и го убија нејзиниот другар, што ја сакаше. Тогаш мислам дека се појави и таа со црвената коса.
  Не можам да ја проверам на интернет прогармата, оти им е катастрофа..
   
 18. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  731
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  Поглупо од ’Вештерки’ немам гледано.. |(
   
 19. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  4.238
  Пол:
  Женски
  јас ја гледам на сител 3 во 21 и неш..