1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Веѓи

Дискусија во 'Канта' започната од CIA, 26 октомври 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.029
  Обликувањето веѓи е една од суптилните нешта кои лицето го прават средено и чисто. Необликуваните веѓи ги кријат потенцијалите на лицето, неговите убави црти и карактеристични линии.

  Какви веѓи имате? Густи, ретки, тенки,дебели ?...Кога прв пат почнавте да се чупкате?...Сами се чупкате или одите на козметичар?

  Јас денеска прв пат асално се исчупкав на козметичар...бидејќи имам танки и ретки веѓи, пред тоа само онака си ги фаќав влакненцата помеѓу веѓите и некое ако ми засмета..Тука можете да ставите и некои слики од форми на веѓи кои ви се допаѓат ;)
   
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.186
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.