1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ве молам за помош

Дискусија во 'Канта' започната од Blagicasrcka, 25 ноември 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Blagicasrcka

  Blagicasrcka Нов член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2015
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Девојки,вака минатиот месец добив на 20ти,потоа на 2ри Ноември(овој месец) имав односи без заштита.секој месец ми иде точно добро некогаш ми се има случено да ми подрани да ми закасни но многу ретко.еве сега сме 25 јас сеуште немам добиено,направив два теста и двата беа негативни,разговарав и со дечко ми и тој вика дека е сигурен дека не направил некоја беља.Овој месец бев малку болна пиев антибиотици,бев малку нервозна поради една случка.Забележав последнава недела имав жолт исцедок а о денес имам баш бело прање,ми излегуваат бубалици по лицето,понекогаш така малку ме заболи мешето но трае многу кратко.што мислите од што ми е така,дали е можно да сум бремена или?
  Ви благодарам однапред девојки...
   
 2. citiesinflames

  citiesinflames Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  389
  Пол:
  Женски
  Види.....постојат теми за вакви проблеми :)
   
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.497
  Допаѓања:
  134.502
  Пол:
  Женски
  Да да, бремена си, честитки.
  Омг бе, омг, па едуцирајте се малку.
   
 4. Blagicasrcka

  Blagicasrcka Нов член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2015
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Добро јас само прашав ако сакате да ми помогнете :)
  А не одма да критикувате
   
 5. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.841
  Допаѓања:
  31.521
  Пол:
  Женски
  Оф бе, нова ли тема требаше да отвориш...
   
 6. Blagicasrcka

  Blagicasrcka Нов член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2015
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Добро ке ми помогнете или? Што ако сум отворила нова тема и сл.
   
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.497
  Допаѓања:
  134.502
  Пол:
  Женски
  На пц гледаме бремена си. ете ти помош.
   
  На ***nekoja*** му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Blagicasrcka

  Blagicasrcka Нов член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2015
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Е браво за тебе најјака си нема што
   
 9. marich

  marich Активен член

  Се зачлени на:
  3 април 2015
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  201
  Пол:
  Женски
  http://forum.femina.mk/threads/Дали-сум-бремена.424/page-530#post-2602204
   
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.497
  Допаѓања:
  134.502
  Пол:
  Женски
  Сум, близнаци ќе родиш. Бараш совет а не прифаќаш што да ти кажам др.
  @RainBow почни да чистиш малку.
   
 11. Blagicasrcka

  Blagicasrcka Нов член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2015
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  И среќна ли ќе бидеш ако го префрлам во веќе направената тема?
   
 12. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.867
  Допаѓања:
  236.381
  Мислам дека кога си се впуштила во односи без заштита, си била свесна за ризиците кои си ги носи.
  Да, може да си бремена.
  Секој незаштитен однос може да биде причина за идна бременост.
  Дали си има плоднид енови или не, дали партнерот свршил внатре или не...не знаеме.
  Повеќе од тоа дека може си, може не си не ни може да се добие на овој форум или било каде надвор од гинеколошка ординација.
  Имаш уште една недела до период. Освен чекање повеќе не можеш да направиш.
   
  На eloves и Summerlover им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.