1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ве молам помогнете ми

Дискусија во 'Канта' започната од hlrD, 19 декември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. hlrD

    hlrD Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Е па вака.. пред се да ви кажам дека сум машко и ОЧАЈНО ми треба помош.. има девојче со кое се допишувам подолго време.. разбрав дека ме свиѓала откако еден месец ме "шмека" нашколо.. и мене ми се свиѓа и сакам да ја прашам за мување.. ама проблемот е шо не знам каде да ја фаќам.. знам дека на некои ќе им изгледа смешно, ама јас дојдов тука со надеж дека ќе се најде некој да ми помогне.. фала ви однапред..
    а, и ќе заборавев, кога треба да ја прашам за да се фатиме и што треба да направам за да се фатиме :$
     
  2. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    ве молам помогнете ми

    Па јас би ти препорачала, да се дружите прво, не мора одма да ја фаќаш, девојчињата го мразат тоа. Ќе почнете прво со бакнување и рацете не смеат да ти идат од вратот надолу, освен ако ја држиш за половината.Кога ќе се опуштите, по некое време ќе можеш и отворено да си ја прашаш што и се допаѓа и кај да ја допираш. Барем мене така ме прашувале дали може таму или не?И нема нормално да ја прашаш сакаш ли да се муваме, ќе ја поканиш на прошетка, малку покултурно да биде ;)
     
  3. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    ве молам помогнете ми

    Ќе глумиш дека целава работа ,,спонтано се случува,, ;) Сега пробај да и се доближиш повеќе, кога ја среќаваш несмевнувај се и одзборувај и нешто со цел да станете поблиски!Потруди се да не бидете само на ,,здраво,што правиш?,, туку да имате некои заеднички теми на разговор, да си го имате муабетот, односно да имате некаква близина! Начекај момент (само немој пред другарите) и прашај ја дали сака да се прошетате(односно средба сами вие двајцата) и кога ќе останете сами и се пушти да ја бекнеш!
    Јас се сложувам со ciribiribela дека на почетокот не треба да претеруваш со допирите! Постепено нека си иде се‘, прво средба, па бакнежи, па.. ќе си процениш самиот кога е погодниот момент за да преминеш на допирање!
     
  4. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    ве молам помогнете ми

    Епа хлрД не е вазно Што си момце, вазно е Што си храбар да побараШ совет од девојциња , и верувај дека ке ти помогнеме :lol:

    се согласувам со советот на цирибирела, и на мина, само сакам да додадам дрзи ги подалеку другарите подалеку од девојцето Што ти се допагја :!: оти мозат да расипат се, и да те исмеат секако :$ поздравце, па пиШи како се одвиваат работите :$
     
  5. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    ве молам помогнете ми

    бидејќи очигледно ти е прв бакнеж, не ја прашувај никако "сакаш да се измуваме", туку покани ја да излезете, самата ќе сфати за шо се работи.
    Направете муабет, бакнежот сам по себе ќе дојди, а кога ќе се бакнуваш рацете сами ќе ти се наместат :)
    Ако премногу се мислиш, нема да се сконцентрираш на бакнежот.
    Сепак бидејќи прашањето конкретно ти беше каде да ја фатиш, според мене најубаво е за половината да ја држиш :)
     
  6. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    ве молам помогнете ми

    Морам да ти призна дека со твојава тема ме врати наназад неколку години и се присетив на првиот бакнеж на кој сега се смеам :D . Мој совет ти е бидејќи си машко прв ти поканија девојката на едно кафе за време на кафето ќе си разговарате и од разговорот ќе сватиш дали навистина и се допаѓаш, ако и се допаѓаш испратија до дома пред да си оди кажи и дека навистина ти било убаво со неа тој ден и дека сакаш средбите да се повторат доколку таа се согласува, и нормално пред да си кажете чао бакнија во образ. Потоа можете повторно да излезете и на тој начин повеќе ќе се зближите и ќе се запознаете тогаш може да биде и првиот вистински бакнеж, а за допирање по телото самото по себе ќе си дојаде мада сеуште сте мали. Мојот прв бакнеж беше на 17 години и навистина цела се тресев од страв дали убаво ќе го бакнам, да не ми се смее дека ми е прв бакнеж и дека незнам да се бакнувам и милион такви мисли ми доаѓале на памет, затоа не се брзај биди сталожен и смирен речеси јас го можам тоа и го сакам . Ти посакувам многу среќе па известине за твојот прв бакнеж како си го доживеал и дали се допиравте по телата? :inlove:
     
  7. Sharonn

    Sharonn Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    ве молам помогнете ми

    сличен проблем имам и јас . многу ми се допаѓа едно дете од мое школо,но незнам како да му пријдам .немам храброст да му прозборам прва ,затоа што сум срамежлива,а и тој исто така .цело време се подгледнуваме,си се смешкаме,ама тоа не ми е доволно,сакам да бидам поблиска со него ! ХЕЛП! :(
     
  8. Mistery

    Mistery Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.626
    ве молам помогнете ми


    одговорот е едноставен...Биди ти таа со е повозрасна и знае што сака и пријди му прва !!! ;)
     
  9. anonimnaa

    anonimnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    0
    a da si i kazes najdobro direkno sto ti se namertie bez mnogu glumenje i slicno?
    a so vikas? :D ;)
     
  10. discofilman

    discofilman Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    106
    Бидејќи и двајцата сте срамежливи ти пријди му прва но онака другарски и понуди му да излезете на кафе навечер но да бидете барем со уште еден пар по можност покомуникативни и послободни од вас за да има кој да го води муабетот и зафрканциите.Ќе му кажеш дека тие ве викаат да излезете со нив.Ако прифати немој веднаш да му се пуштиш туку прво мора полека да се ослободувате и двајцата од срамежливоста.Ако ви тргне муабетот и убаво си поминете тогаш ќе се договорите и за друг ден.Но мој совет е бидете најпрво другари без знаци на пуштање бидејќи така полесно ќе ги дознаете карактерите меѓусебно и ќе знаете на што сте.Ако и тогаш си се допаднете ќе ти кажам понатаму што да правиш.Со среќа. ;)
     
  11. MilenaG

    MilenaG Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    4
    имам 16 год.и ми се допаѓа едно момче од мое одделение.една моја другарка пред 1 год ме праша дали сум го свиѓала,јас и реков не ..и потоа рече дека тој ме свиѓал.Но сега мислам дека почнува мене да ми се свиѓа...но не сум сигурна.!!Моите другарки се друзат со него и со некои негови другари,а јас се чудам зошто не се друзи со мене,а со некои од моите другарки да,и освен тоа едвај ми зборува нешто.....освен тоа јас се срамам да му речам нешто затоа што мислам дека ке забелези дека го свиѓам , а истото и ке го забелезат тоа и моите другарки.. а јас навистина многу сакам да се друзам со него но незнам како да му пријдам ..затоа што мислам дека ке забелезат дека го свиѓам....тогас кога седев со него на час навистина ми бесе мило што се друзам со него ама сега.....ве молам казете некој совет !! :)
     
  12. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Извини девојче, ама јас ништо не те разбрав сериозно... Го свиѓам, ме свиѓа :^)
     
  13. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    16 години...одделение??? :?:
     
  14. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.133
    Допаѓања:
    88.427
    Пол:
    Женски
    Годините сигурно не се тие. Те одбегнува поради тоа што ти си рекла дека не ти се допаѓа. Ако сакаш нешто со него тогаш потруди се да дознаеш, а незнам зошто не сакаш другарките да дознаат, па во тоа нема ништо лошо.
     
  15. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Тој не ти се приближува бидејќи знае дека твојата другарка ти кажала дека му се допаѓаш и сега најверојатно му е срам и непријатно.Можеби твојата другарка му пренела и дека си кажала дека тој не ти се допаѓа и едноставно тој не гледа причина зошто би бил близок со тебе.А ако сакаш да му се приближиш,ќе треба малку повеќе да се ангажираш и да не глумиш недопирлива. :^)
     
  16. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    :lol: И мене тоа ми влезе во очи, несвесно се издаде дека не лаже за годините, али нема врска! ;)


    Инаку јас би те советувала да му се доближиш искористувајќи го моментот кога тој се дружи со твоите другарки! Пример: тој зборува со другарка ти, вмеши се во муабетот и ти... барај причина да одзборите и да направите некој муабет! Се друго постепено ќе се одвива (претпоставувам) Инаку за кафе и други средби мислам дека сеуште ви е рано, иако заедно учите сепак не сте доволно опуштени (а и мали сте за кафе беее? :lol: )
     
  17. Sharonn

    Sharonn Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    благодарам многу за помошта,но очигледно тој повеќе сака манекенки,а не девојки со целулит како мене ;)
     
  18. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Гајле ти е, супер што си дознала на вака безболен начин за тебе, сега слободно насочи си се кон нови фронтови. :)
     
  19. Sharonn

    Sharonn Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    кога слушнав за тоа,воопшто не се изнервирав.ако некој ме сака,ќе ме сака таква што сум ,па и со моите маани.мило ми е што дознав порано,барем да не се замарам со типци ко него. и да, ќе почнам да барам нови момци за дружење.сигурно нема да плачам по него ;)
     
    На SweetCandy и Nightwalker им се допаѓа ова.
  20. elenar

    elenar Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    КонФузија!! :/

    Здраво девојки
    Нова сум на форумов се пријавив за да ми кажете некои совети во врска со оваа тема...
    Прошло лето т.е лето 2010 се запознав со едно момче во интрнет кафе. Поќна да ми се допаѓа ако можем така да го наречам. Неколку вечери одев во истото интернет кафе да се сретнам само со него, а немавме ништо повеќе од здраво, што праеш, како си и понекогаш ме нарекуваше кукло... А он живи неколку куќи погоре од мене. Но кога дозна мајка ми за се тоа многу ми се налути, и кога се сретнале почнала да му збори некои нешта незнам што и ми забрани да излагам Потоа за го сретнав него со некое девојче и ми беше криво но и воедно мило што си ја нашол среќата. Потоа кога дознав дека раскинал со неа и дека се фатил со друга и ја видов а таа е другарка или сестра на една другарка од брат ми... Сега е заминат во Ск. Незнам што да правам ве молам некој нека кажее
    Поздрав и благодарам однапред
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.