1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ве молам помогнете ми

Дискусија во 'Канта' започната од hlrD, 19 декември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    А што мислиш ти дека треба да направиш? Искажи се поубаво, за да знаеме како да ти помогнеме.
     
  2. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Па спрема тоа што сте немале ништо посебно нз не би требало до толку да го сваќаш сериозно не сакам да звучам обесхрабрувачки ама очигледно дечкото не е некој смотан или срамежлив па зашто тогаш не пробал со тебе само наивен флерт не мора ништо да значи ако може и така да се нарече.А тоа дека мајка ти кој знае колку влијаела за да тој се откаже :^) Најубаво поразговарај со мајка ти и прашај ја што е работата.
     
  3. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Аууу кај забегало моево мислење :D :D :D не не сум пијана и уште не ми е јасно што се случува не можам ни да го отстранам
    :@
     
  4. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Вендии мислењето ти е во ред. Модераторките го преместиле тука заедно со мислењето на еленар што беше отворила тема. Врати се една страна назад ќе ти биде јасно :)
     
  5. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Звучиш како да сте биле заљубени и потоа тој, принцот на бел коњ ја нашол својата принцеза. Туу, шпанска серија. Ништо сериозно не сте имале, ништо сериозно не ни имал со таа среќа негова, штом раскинале брзо потоа. Патем што можеш да правиш? Ти го свиѓаш, не го сакаш. Да не мислиш да го чекаш? Бркај таму други, прошол возот за овој. :)
     
  6. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Де бе,од едно запознавање,здр како си,вие одма заљубени? :^)
    И ептен среќа нашол тој,секој ден со друга.Мене ова не ми е на арно,типов сака да проба повеќе вкусови.
    А ти па се думаш што да правиш.Ништо,кај он брка други,ти па се секираш ,абе ајдее батали таму,најди некој асален,оти вој некако не ќе да е арен.
     
  7. nzmkoeimedaodberam

    nzmkoeimedaodberam Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Навистина ми е потребна итна помош :) Премногу е долго за се да ви објаснам ( како не би била осудувана ) , а не сакам да бидам опширна ама ќе морам :) Мојот ПРОБЛЕМ е следниов... ми се свиѓаше еден тип и имавме супер комуникација [ znaev deka ima devojka i zatoa ne sakav da se vidime т.е да имае било што ]. Тоа не траеше долг период затоа што знаев како стојат работите :) Во меѓувреме, мојата другарка знаеше дека се слушам со типот, дека ме привлекува и се правеше дека е среќна заради тоа. Исто така таа " не се знаеше " со истиот :) Всушност тој и другарками се слушале и гледале тајно, додека тој имаше девојка, потоа раскина со девојката и се фати со мојата "drugarka". Одеа по долг период и воопшто не ми пречеше тоа, само што не ми беше сеедно за постапката од "другарка ми". Мина тоа, нема врска. За да и вратам на некој начин, се мував со еден дечко кој од секогаш ни бил симпатичен на двете, а претходно таа се имаше мувано со него и мнооогу и се допаѓаше. Во нормална ситуација НИКОГАШ не би го направила јас тоа. Минаа 2-3 години од тогаш и повторно сакам да се мувам со типов. Но некако не знам на кој начин и дали да му пријдам? Пред се заради мн. причини. НА ПР. ЗНАМ ДЕКА МОЈАТА ДРУГАРКА УШТЕ ГО СВИЃА И ИМААТ КОНТАКТ , А ДОБРО ИМАМ И ЈАС НО ПРИЈАТЕЛСКИ. Со истиов јас никогаш не би била во врска, ниту пак е мој тип гледано велосно не само физички (преубав е - едно од ретките позитивни нешта кај него). Сакам така само еднаш, а и сама не се разбирам што ми треба тоа ?! Ме интересира што мислите и некоја идеја, совет. :) Однапред сум ви благодарна.
     
  8. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.489
    Допаѓања:
    2.078
    Хах ако те исполни тоа, и ако можеш да го направиш, направи го.
     
  9. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Абе деца научете се прво да пишувате и зборувате македонски,на што личи тоа ме свиѓа,го свиѓам???
    Сум чула и од други тинејџери истото,коса ми се крева!Се некои жаргони,нешто ново се измислува од јазикот наш.
    Ми се свиѓа,и му се свиѓам се вели-да ве потсетам ако сте заборавиле,барем јас кога бев во средно така се изразувавме,а не го свиѓам,ме свиѓа :puke: жалосно...
     
    На nzmkoeimedaodberam му/ѝ се допаѓа ова.
  10. crnokosata

    crnokosata Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    124
    Пол:
    Женски
    Како прво неможам да го сватам ова САКАМ ДА СЕ МУВАМ СО НЕГО е додека вака размислуваат тинејџерите никогаш нема да постои салам врска или брак.Се додека не почнат САКАМ ДА МИ БИДЕ ДЕЧКО нема да биде ништо од овие тинејџери.Кога јас бев тинејџерка не постоеше зборот мувам,а дури и да постоел јас не би знаела што значи.Така да за мување јас не би дала ама баш никаков совет.
     
  11. nzmkoeimedaodberam

    nzmkoeimedaodberam Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0


    ХАХХАХХАХА Фала за критиките :) баш и не сум тинејџерка со оглед на тоа дека напраив 19 год :) Уште малку па 20 :) naj verojatno ne dovolna sozreanost !
     
  12. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.481
    Пол:
    Женски
    КОлку си само во право со ова Сакам да се мувам со него. А тоа за му се свиѓа е исто толу немакедоснки колку ме свиѓа ама ај бар граматички е точно :D . Би го дискутирала подлабоко твојот пост а воедно ке и дадам и совет на девојката.

    Значи Сакам да се мувам со него, тоа автоматски значи дека за неколку недели ке ни дојдиш пак на форумов ама сега со пост од типот ’’Се мувавме јас се затрескав во него и сега он не ме приметува што да правам’’. Нема што да си ја комплицираш работата. Иако е дечкото тинејџер (претпоставувам) 100 пати појака женска ке излезиш ако му кажеш цврсти ставови што не траат само за едно ’’мување’’. А тој по муабетот САКАМ ДА МИ БИДЕШ дечко може и ке избега и нема да се врати ама пак за таков ли вреди да се трудиш, барем знаеш на што си не те сака и точка. Ова ти го зборам од искуства на моите другарки. Тие така ке им се допадене некое машко и ке успеат ке излезат со него. Ама штом ти се допаѓа по првата излезена вечер ти ке бидеш на седмо небо и пак ке сакаш да излезете. И така стално додека тој не си фати девојка друга а ти не се затрескаш ептен по него па ела после да те видам. A ako си го фатиш на озбилно ке и ја залепиш на другарка ти шо не знам колку ти е другарка кога е тој во прашање.Се знае како оди тоа СЕ ИЛИ НИШТО taka pravat feminkite :D
    со среќа
     
  13. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Па гледаш не сака врска со него (не е нејзин тип по карактер) а ја привлекува физички :D . Само колку што имаат информации од нет (нешто што постарите генерации не го имале) многу се неуки за врски и машко женски односи :D.

    Очигледно фали школски предмет: Како до мување, врска и секс :lol:.
     
  14. crnokosata

    crnokosata Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    124
    Пол:
    Женски
    Па и баш оти не си тинејџерка душо моја не смееш вака да размислуваш.Можеби звучам конзервативно,но со мување што добиваш??Еден куп секс задоволства во неговата кола??Да се криеш од сите??И после знаеш што иде следно?
    Се заљубив во дечкото,тој не ме регистрира а јас сакам да сме во врска,доста ми е од криење :(
     
  15. nzmkoeimedaodberam

    nzmkoeimedaodberam Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0

    Секс ?!?! На тоа не ни помислив :) Не планирам ( мислам ) првиот секс да го имам со некој што ми е само интересен и физички привлечен. За тоа има време, кога ќе бидам спремна за по сериозна ВРСКА и нај веројатно ќе успеам да се вљубам. Знам дека не смеам вака да размислувам ама ете размислувам.
    Иначе не сум лесно заљублива, тоа ми е нај мал проблем :) Точно е и дека не добивам ништо со мување, но ете мала забава и исполнета желба :P И НАВИСТИНА ДОСТА МИ СЕ КОМЕНТАРИ ЗА НЕКОИ МОИ ИЗРАЗИ. ЕТЕ НЕМА ПОВЕКЕ ТАКА ДА СЕ ИЗРАЗУВАМ. ДА ЗБОРУВАМЕ МАКЕДОНСКИ ! И да, kako i da e сепак фала ви за советите :)
     
  16. Balzzak

    Balzzak Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    0
    луѓе дај кажувајте совет...смучено ми е да сум single...пробувам на фб, во друштво ,на само ...но никако не можам да фатам девојка....сакам да сум во врска...имам 16 год а не сум имал девојка ...за ружен не сум ружен...тоа ви го олеснувам ама изгледа проблемот е во нешто друго ...ако имате совет давајте ке пукнам
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.