1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ве нервираат ли некои што се умилкуваат?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од stefiy, 15 септември 2012.

  1. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    Дали се прашува вакво прашање? Нормално дека ептен нервираат. И баш размислував за ваквите прееска, за жал секогаш успеваат.. :!:
     
    На CoCoGiiiRL му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Најнормално дека ме нервираат,но не им придавам некое големо значење ;)
    Сепак секогаш гледам за себе,најмногу ме нервираат луѓето што гледаат во другите, а не пред себе :!:
     
    На CoCoGiiiRL му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    Да ме нервираат и тоа како!Но си ќутам јас па тие слободно нека продолжат,не се замарам со нив 8)
    Уф колку ме нервира само кога некој ке ми се обрати со сонце,срцка,злато... :@
     
    На CoCoGiiiRL му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Премногу. Премногу. :@
    Во мојов клас има една златна 5 - ка, што на сите професори им е умилкуваат, по нашки - им се лижат.
    Неможам да го поднесам тоа, многу ме нервира. Кога ги слушам, како си ги менуваат гласињата, па зборовиве од убави - поубави.
    Најмногу ме нервира што половина од професорите па им годи тоа, уживаат, и оп, ајде 5 него, а ние што учиме пониски оцени. Е браво, одличен критериум за оценување. На овие часови, најчесто носам слушалки за да не ме изнервира нивното однесување.
     
  5. Roxanne

    Roxanne Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    120
    Такви има на секој чекор неможиш да замавниш со рака а да не тресниш некоа по фаца. :D
    Инаку да ама се обидувам да не мислам на на нив. Ги избегнувам и не му правам услуги. Понекогаш ми се иде да му речам нешто ама после се предомислувам, зошто па јас да си ги трошам зборовите?
     
  6. AnGel.fire

    AnGel.fire Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    533
    Допаѓања:
    222
    Не треба да образложувам зашто. Доволно е само едно ДА!
     
  7. Greeen

    Greeen Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    568
    Да,премногу!
    Неможам да поднесам неискрени работи,уште па некој свесно тоа го прави.
    Кога некој ми се умилкува,сигурно од страна изгледам како некоја будала,ама не дозволувам да помине таква работа кај мене :)
     
  8. CoCoGiiiRL

    CoCoGiiiRL Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    701
    Допаѓања:
    3.193
    Пол:
    Женски
    И тоаа каакоооо !! :@
     
  9. Inhume

    Inhume Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    243
    Секогаш таквите ќе успеат во тоа што го наумиле само со умилкување, а ние што молчиме ќе чекаме времето што ќе покаже.
    Познавам многу вакви личности и ужасно ми се одвратни, нормално дека ме нервираат -.-
     
  10. Cinderella11

    Cinderella11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2012
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    51
    Да,да и повторно да.Многу ме нервираат личностите кои се умилкуваат и секако со умилкување во се постигнуваат :@
     
  11. anuvcheto

    anuvcheto Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2012
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    352
    Најмногу ме нервираат такви личности посебно таквите '' другарки '', ќе ти се умилкуваат вака-така, а зад грб нешто трето, колку да не се сами.. Греој :x
     
  12. Moretti

    Moretti Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    1.051
    најмногууу затоа што се умилкуваат за да те ископистат а после ќе те фрлат како ѓубре
     
  13. GoodGirl99

    GoodGirl99 Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    24
    Многу ме нервират :worried: Ги мразам таквите и зато немам такви луге во околината. На пример брат ми и тој ги мрази таквите ама тој не ќути за да добие нешто. Тој е сурово директен и нема умилкување т.е. „лижење“ шо викат нашите во Битолава. Нема лабаво, само стегнато :D
     
  14. lolitoo

    lolitoo Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2012
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    327
    Пол:
    Женски
    И кај нас во Прилеп ги викаме лижачи :D ...ме нервираат и тоа многу но зошто баш секогаш се им успева со тоа нивното умилкување(лижење) ?!?? |( :o :@
     
  15. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.718
    Допаѓања:
    150.568
    Е да бе ви сметаат... У реалниот живот речиси и да не гледам луѓе на кои им смета кога некој им се лиже,а сите потајно мрчат за тоа. Мене не се ни трудат да ми се лижат... уствари се потрудиле,ама... некако лицево само ме издава,па после шлапатарката од уста и ... не се ни враќаат ко стални муштерии за среќа,па после лоша сум била. Што лоша?! Ало како си ми,леле да те чујам јас...абе знаеш што, ми треба една услуга... Па така кажи си... ќе ти помогнам и све,ама немој те молам толкав увод да ми правиш. Или зависи од тебе и суптилно се пика,се пика,се пика...аман олабави,не знам што мислиш,дека сум глупа?!

    Им успевало секогаш...пф...не е до нив, до тие кај што наводно успева. Пошто сите им прија на его некој да ги лаже и оп,едно незгодно ги фаќа да не не им удоволат,пошто ги почешале кај што самите не можат, по комплексите и егата и тоа си е сеа...
     
    На tessie и CoCoGiiiRL им се допаѓа ова.
  16. DramaQueen1

    DramaQueen1 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2012
    Пораки:
    429
    Допаѓања:
    156
    Г'золижачи и те како ме нервираат. :devil:
     
  17. rakce69

    rakce69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    231
    Не да ме нервираат... На факс порано професор ќе се насмее за некоја глупост и овие се утепуваат од смеење ко којзнае што да се десило. Немаат свое мислење, или па имаат ама нели се умилкуваат па не го кажуваат за да дојдат до саканата цел.
    Не бе братче, што на ум тоа на друм, на кој му се свиѓа добро, кој не слободно нека ме заборави.
    Имам едно говедо, комшија, до мене живее, поголем лижач јас не познавам. Одвратен ми е, добар ден несакам да му кажам. уфффф!
     
  18. deedee0

    deedee0 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    364
    опкружена сум со такви и ни самата не знам како до сега не ги убив сите
     
  19. Didi-13

    Didi-13 Активен член

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    12
    Да!!!! Кога им требаш сите ти се умилкуваат и те сакаат, а кога не им требаш те отфрлаат како стара крпа и не те приметуваат...
     
  20. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    112
    Ме нервираат такви луѓе што тоа го прават од корист, само кога им треба нешто а вака умилкување од љубов ми прија :rofl: