1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вибрирачки прстен

Дискусија во 'Секс' започната од newring86, 13 септември 2010.

  1. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    Девојки, го имате ли пробано вибрирачкиот прстен на Дурекс? вреди да се проба или не? Чекаме искуства ;)
     
  2. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    еднаш со дечко ми пробавме или два пати, и преееееееееееекрасно беше, те доведува до лудило :$ :lol: :lol: стварно вреди да се проба :$
     
  3. popaj-maja

    popaj-maja Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    17
    Zena mi ne moze da zamisli seks bez nego ako go procita ova ke me ubie zasto se salam so nea vo vrska so prstenot ali stvarno jaka rabota sea sakam da ja iznenadam so vibriracki prsten vo forma na zajce od valijant

    [mod-kirilica:1layql0b][/mod-kirilica:1layql0b]
     
  4. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.314
    вибрирачкиот прстен на дурекс кој може да се најде во сите маркети ми е некако лош. пробавме го купивме и ние луди по нови играчки :lol: :lol: не е тоа што очекувавме, кај него предизвика негативна реакција од вибрациите, и мене не ми беше баш пријатно. инаку за оние кој ги интересира има рок на траење 20 минути, ваше е дали ќе ги искористите веднаш или ќе си оставите за второ уживање се разбира кој може да ужива со тоа :lol:
     
  5. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.021
    Пол:
    Женски
    Ние пробавме со маж ми пред 1 година ( кога бевме дечко и девојка ) и не беше ништо посебно.. :lol:
     
  6. macence05

    macence05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Поентата со прстенот е полека да водите љубов а не јако.... Јас и дечко ми пробавме и дур го сфативме тоа ја потрошивме батеријата... Кога имате односи силно, не ни може да осетите нешто, дури може и болка да почувствувате
     
  7. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    имаме пробано,мене не ми беше убаво баш,ме болеше :worried: а него супер му беше,одма завршивме работа :$
     
  8. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.393
    Јас ич не го сакам. Звукот е одвратен, а и немаше некој мајндблоуинг ефект. Втор пат не го купив.
    Природно си е природно :D
     
    На peperutkaa му/ѝ се допаѓа ова.
  9. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Го добив како новогодишен поклон од другарка ми. Само јас од цело друштво го немам испробано, а ми го фалеа што да ви кажувам :)
    Ама :!: уште го немаме пробано, не стигнал на ред, нека стои до креветот, може ќе ни текне да го искористиме :lol:
     
  10. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    Не е лош, ама без него е поубаво :P
     
    На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  11. MiTnickGirl

    MiTnickGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Ќе може ли да ми каже некој каде може да се купи овој вибрирачки прстен и по која цена? Благодарам и поздрав.
     
  12. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.061
    Допаѓања:
    72.333
    Пол:
    Женски
    Во поголеми маркети, тинекс, веро, и во сите аптеки, мислам дека е околу 220 денари :)
     
    На reddevill му/ѝ се допаѓа ова.
  13. reddevill

    reddevill Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    21
    каков е тој вибрирачки прстен? може некој да објасни подетално?сакам да пробам!!!!!
     
  14. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Kao što možete da vidite na slici, u pitanju je gumeni prsten sa mini “motorom” koji vam daje oko 20 minuta dobrih vibracija. Prsten se navlači isto kao i kondom, i pošto je u pitanju gumeni prsten, vrlo lako se širi i navlači. Čim postaviti prsten možete navući i regularni kondom za zaštitu. Na “motoru” prstena se nalazi dugme kojim aktivirate prsten. Baterija se troši posle 20 minuta, i sam prsten je namenjen za jednokratnu upotrebu.

    Šta dobijate ovom malom spravicom? Očigledno je da će devojka uživati u dobrim vibracijama, ali i muškarci neće ostati bez užitka. Sam prsten dosta steže što samim tim pojačava i produžava erekciju, a uz to vam može i pojačati orgazam. Što se udobnosti tiče, da nije vibracija verovatno ga nećete ni primetiti.

    Iako je predviđen za jednokratnu upotrebu mnogi ga koriste za dve desetominutne seanse, a neki čak tvrde i da baterija traje duže od 20 minuta. Lepa stvar za eksperimentisanje, i za ubijanje seksualne monotonije, ali ne verujem da će Durex Play prsten postati regularni deo arsenala svakog muškarca. Uživajte u dobrim vibracijama.
     

    Прикачени фајлови:

    • durexplay2.jpg
      durexplay2.jpg
      Големина на фајлот:
      24,9 KB
      Прегледи:
      1.070
    На reddevill му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Miss-HeLL

    Miss-HeLL Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    20
    Тоа е нешто најубаво што ми се случило во животот!!!! Таква стимулација на клиторис ауууууууффффф!!!
    Мора да го наместите убаво... точно да ти е над клиторисот... и кога ќе почне да вибрира.. уффф... двојна пенетрација.. мислам стварно е нешто неописливо!!! :$ :$ :$ :$ :$ :$ :$ :inlove: :inlove: :inlove:
    Не знаеш што имаш пропуштено!
     
    На reddevill му/ѝ се допаѓа ова.
  16. reddevill

    reddevill Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    21
    Благодарам, баш ќе побарам да купам, сакам да пробам!!!!
     
  17. Baby1994

    Baby1994 Активен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    11
    Имаме пробано и супер е :) :)
     
  18. simones

    simones Активен член

    Се зачлени на:
    5 август 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    0
    која цена е прстенот ? :)
     
  19. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    маж ми го земал од бугарија пред година време некои си 5евра а тук акај нас на дурекс има гледам 250-300 денари пробајте вреди :lol:
     
  20. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Вреди да се проба! Прекрасно е... :wasntme: