1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вибрирачки прстен

Дискусија во 'Секс' започната од newring86, 13 септември 2010.

 1. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  882
  Девојки, го имате ли пробано вибрирачкиот прстен на Дурекс? вреди да се проба или не? Чекаме искуства ;)
   
 2. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  еднаш со дечко ми пробавме или два пати, и преееееееееееекрасно беше, те доведува до лудило :$ :lol: :lol: стварно вреди да се проба :$
   
 3. popaj-maja

  popaj-maja Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  17
  Zena mi ne moze da zamisli seks bez nego ako go procita ova ke me ubie zasto se salam so nea vo vrska so prstenot ali stvarno jaka rabota sea sakam da ja iznenadam so vibriracki prsten vo forma na zajce od valijant

  [mod-kirilica:1layql0b][/mod-kirilica:1layql0b]
   
 4. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.369
  Допаѓања:
  5.313
  вибрирачкиот прстен на дурекс кој може да се најде во сите маркети ми е некако лош. пробавме го купивме и ние луди по нови играчки :lol: :lol: не е тоа што очекувавме, кај него предизвика негативна реакција од вибрациите, и мене не ми беше баш пријатно. инаку за оние кој ги интересира има рок на траење 20 минути, ваше е дали ќе ги искористите веднаш или ќе си оставите за второ уживање се разбира кој може да ужива со тоа :lol:
   
 5. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.881
  Допаѓања:
  102.912
  Пол:
  Женски
  Ние пробавме со маж ми пред 1 година ( кога бевме дечко и девојка ) и не беше ништо посебно.. :lol:
   
 6. macence05

  macence05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Поентата со прстенот е полека да водите љубов а не јако.... Јас и дечко ми пробавме и дур го сфативме тоа ја потрошивме батеријата... Кога имате односи силно, не ни може да осетите нешто, дури може и болка да почувствувате
   
 7. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  имаме пробано,мене не ми беше убаво баш,ме болеше :worried: а него супер му беше,одма завршивме работа :$
   
 8. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.778
  Допаѓања:
  131.216
  Јас ич не го сакам. Звукот е одвратен, а и немаше некој мајндблоуинг ефект. Втор пат не го купив.
  Природно си е природно :D
   
  На peperutkaa му/ѝ се допаѓа ова.
 9. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Го добив како новогодишен поклон од другарка ми. Само јас од цело друштво го немам испробано, а ми го фалеа што да ви кажувам :)
  Ама :!: уште го немаме пробано, не стигнал на ред, нека стои до креветот, може ќе ни текне да го искористиме :lol:
   
 10. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  199
  Не е лош, ама без него е поубаво :P
   
  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 11. MiTnickGirl

  MiTnickGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Ќе може ли да ми каже некој каде може да се купи овој вибрирачки прстен и по која цена? Благодарам и поздрав.
   
 12. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.060
  Допаѓања:
  72.332
  Пол:
  Женски
  Во поголеми маркети, тинекс, веро, и во сите аптеки, мислам дека е околу 220 денари :)
   
  На reddevill му/ѝ се допаѓа ова.
 13. reddevill

  reddevill Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2011
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  21
  каков е тој вибрирачки прстен? може некој да објасни подетално?сакам да пробам!!!!!
   
 14. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.505
  Kao što možete da vidite na slici, u pitanju je gumeni prsten sa mini “motorom” koji vam daje oko 20 minuta dobrih vibracija. Prsten se navlači isto kao i kondom, i pošto je u pitanju gumeni prsten, vrlo lako se širi i navlači. Čim postaviti prsten možete navući i regularni kondom za zaštitu. Na “motoru” prstena se nalazi dugme kojim aktivirate prsten. Baterija se troši posle 20 minuta, i sam prsten je namenjen za jednokratnu upotrebu.

  Šta dobijate ovom malom spravicom? Očigledno je da će devojka uživati u dobrim vibracijama, ali i muškarci neće ostati bez užitka. Sam prsten dosta steže što samim tim pojačava i produžava erekciju, a uz to vam može i pojačati orgazam. Što se udobnosti tiče, da nije vibracija verovatno ga nećete ni primetiti.

  Iako je predviđen za jednokratnu upotrebu mnogi ga koriste za dve desetominutne seanse, a neki čak tvrde i da baterija traje duže od 20 minuta. Lepa stvar za eksperimentisanje, i za ubijanje seksualne monotonije, ali ne verujem da će Durex Play prsten postati regularni deo arsenala svakog muškarca. Uživajte u dobrim vibracijama.
   

  Прикачени фајлови:

  • durexplay2.jpg
   durexplay2.jpg
   Големина на фајлот:
   24,9 KB
   Прегледи:
   1.070
  На reddevill му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Miss-HeLL

  Miss-HeLL Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  20
  Тоа е нешто најубаво што ми се случило во животот!!!! Таква стимулација на клиторис ауууууууффффф!!!
  Мора да го наместите убаво... точно да ти е над клиторисот... и кога ќе почне да вибрира.. уффф... двојна пенетрација.. мислам стварно е нешто неописливо!!! :$ :$ :$ :$ :$ :$ :$ :inlove: :inlove: :inlove:
  Не знаеш што имаш пропуштено!
   
  На reddevill му/ѝ се допаѓа ова.
 16. reddevill

  reddevill Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2011
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  21
  Благодарам, баш ќе побарам да купам, сакам да пробам!!!!
   
 17. Baby1994

  Baby1994 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  11
  Имаме пробано и супер е :) :)
   
 18. simones

  simones Активен член

  Се зачлени на:
  5 август 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  која цена е прстенот ? :)
   
 19. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.851
  Допаѓања:
  757
  маж ми го земал од бугарија пред година време некои си 5евра а тук акај нас на дурекс има гледам 250-300 денари пробајте вреди :lol:
   
 20. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  Вреди да се проба! Прекрасно е... :wasntme: