1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Видеа за шминкање и козметика на македонски

Дискусија во 'Канта' започната од macgirlmakeup, 30 декември 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. macgirlmakeup

  macgirlmakeup Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2013
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  492
  Пол:
  Женски
  Дали сте за видеа на македонски ?
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. macgirlmakeup

  macgirlmakeup Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2013
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  492
  Пол:
  Женски
  Дали сакате да гледате туториали на македонски јазик. Јас имам youtube со видеа но не се на мак дали сте заинтересирани дали да почнам да смимам на мак ?
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.607
  Допаѓања:
  321.187
  Премиера овде 8)
   
 4. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.298
  Допаѓања:
  99.700
  Пол:
  Женски

  Туторијали за шминка на YouTube

  имаш веќе ваква тема на форумов , и пред да отворите нова тема проверите да не има веќе иста
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.