1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Видео

Дискусија во 'За форумот' започната од Rozich, 21 јуни 2010.

 1. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  Како да постирам видео ? :)
   
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Де бе Rozich, па имаш тема САКАМ ДА ПРАШАМ, а мислам дека до сега на неколку пати е одговорено ова прашање. Ај прочепкај маклу по форумов и ќе најдеш одговор на твоето прашање.
   
 3. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
 4. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  Тенкју :D
   
 5. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Нема проблем. :)
   
 6. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  237
  Ќе си ја пуштиш песната на youtube и после го копираш линкот и го праќаш како одговор.Многу лесно :)
   
 7. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  Прашав и во темата „Што слушате во моментов“ ама не добив одговор. Како и порано пробав да постирам видео но ми излегува само линк наместо видеото. Мислев дека имам заборавено како се прави тоа но никако не успеав со разни проби. Дали некој може да ми ја каже точно постапката, да видам дали јас грешам или незнам кој е проблемот. Претходно имам постирано и тоа успешно а сега ми излегува само линкот.
   
 8. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.863
  Допаѓања:
  198.115
  Пол:
  Женски
  Зошто не може да се стави видео како порано, само линк излегува? До мене е или нешто друго е во прашање? :^)
   
 9. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.291
  Допаѓања:
  3.113
  Пол:
  Женски
  ^ Само кога ќе стиснеш ПРЕГЛЕД ти се покажува како линк или и кога ќе стиснеш ИСПРАТИ?
  Во преглед и мене ми се покажува како линк, но кога ќе стиснам испрати е најнормално. :)
   

  Прикачени фајлови:

  • femina.jpg
   femina.jpg
   Големина на фајлот:
   82,7 KB
   Прегледи:
   391
 10. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.863
  Допаѓања:
  198.115
  Пол:
  Женски
  Цело време ми е како линк, и на преглед и кога ќе се постира мислењето.
   
 11. Somnitelno-Lice

  Somnitelno-Lice Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  248
  Мене од денес само линк од видеото ми покажува во мислењето, пред тоа беше се во ред |(
   
 12. Anabelle

  Anabelle Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  457
  И мене ми се случува истото и многу ме иритира тоа што ми се појавува само линкот а не целото видео? Што е работата, има некоја опција со која што се средува тоа или нема чаре? :/
   
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Мислам,не сум сигурна, но не во секоја категорија има опција да се појави видеото.Во некои е само линк.
   
 14. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Jaс му го најдов чарето на тоа ;)

  Всушност, финтата е содржината на самиот линк. Ако постирате линк предходно кликнат од фб - нема да може тука да го прикаже целосно видеото. Обично дополнително на линкот пишува &feature=share или related...

  За да ви се гледа видеото, одете до youtube и оттука копирајте го линкот (ќе видите пократок е).

  Се надевам ме сфативте ;)
   
  На pamelche, Anabelle и RainBow им се допаѓа ова.
 15. Anabelle

  Anabelle Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  457
  Eeeee конечно, ја сфатив финтата, јас сум го ставала линкот од видеото вака : блабла и затоа го дава само како линк, а ако го постираш само линкот директно, тогаш се појавува видеото во постот yey me :D
   
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Ruby.rose

  Ruby.rose Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  127
  Кај мене постојано го прикачува како линк, се обидов и како што е напишано во претходните коментри ама не функционира :(
   
 17. Beaty

  Beaty Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2010
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  294
  Обиди се повторно. Копирај го линкот од видеото и со пејст стави го во мислењето без урл да внесуваш.
   
  На Ruby.rose му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Ruby.rose

  Ruby.rose Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  127
  Мисијата успешна :rofl: фалааа :)
   
  На Beaty му/ѝ се допаѓа ова.
 19. I.love.your.lips

  I.love.your.lips Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  970
  Е ова не ми е ич јасно.... Пред неколку месеци ок копирам линк и се ок се покажува видеото а сега не што е работава?Одам во преглед и таму имав 2 адреси за да се претворат во линкови и имав смајли и во тој простор кај што се видеата е праен а доле е само смајлито, одам испрати исто како адреси ми ги прави??
   
 20. WeHeartIt

  WeHeartIt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  130
  Копи-пасте=Испрати :geek: