1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Видливост на бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од Plavuska.inaci, 11 октомври 2010.

  1. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Е да ти го јаде!!!Овца!
    И мене ми викаа ти близнаци носиш не ти кажа гинекологот...
    Ц..Ц..Ц...Ма љубоморни и болни се луѓево како они знаат дека носам близнаци а јас не??Ма ич не ми чуе
    Само им се чудам на паметот син ми 2 год не поставува такви прашања попаметен е...
    А ја облеката до 6ти месец се носев исто,е после 6ти....веќе не :lol:
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Melaniiii

    Melaniiii Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    20
    Јас сум 16 та недела бремена и воопшто до сега никоја не има познато дека сум бремена освен моите што знаат за бременоста.
    Сеуште ја носам истата облека се надевам уште малку ке ме собере во неа. :rofl:
     
    На Vetruska му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Afrodita25

    Afrodita25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2012
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    75
    Кај мене почна да се познава многу рано, од кај 13та недела некаде, дури се запрашувам дали е нормално толку рано, а во кг немам многу покачено, можеби 1 до 2кг. Облеката сеуште можам да ја носам ама се осеќам неудобно, стегнато па полека почнувам да ја заменувам
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  4. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Se cuvstvuvam ko mini balonce :tmi: dosega bese arno da recime,otsega pa do krajot maka ke macime.Od meslakot ne mozam da se navednam noktite da si gi sredam i corapi da obujam.A prijatelkava ja sreduvam na slepo,kaj fatam fatam kaj ne zdravje.Opasna frizura ima sega prijatelkava,se nadevam nema da mi se naluti :lol: :rofl:
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  5. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Мене веќе баеги ми се познава стомачето :) А и редно беше, во 6ти месец влегов. Само ми се допаѓа како растам, не го носам баш ниско, а само мешето ми е нанапред пораснато, од позади не се познава дека сум трудна. (мислам не сум се раширила по страните и слично =)
    На голо се гледа убава линија како буквата U што се надевам нема да се изгуби.
     
  6. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Ја мојава за запоставив ќе ја носам на посебен третман-депилација
    Па неможам веќе пукнав,ја одрав,пешкирите крв :worried: ,нозете кај сум фатила каде не..
    Само за една недела треба да одам на контрола кај матичната тоа ми е срам :$ незнам дали само ехо или и нешто вагинално ќе биде,брис,ова,она...
     
  7. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    ^^Може отидовме малку оффтопик, но штом сме веќе на таа тема да искористам да прашам..
    Со растењето на мешето ми се појавија и влакненца на стомакот. Значи преку целиот стомак, не само на едно место...Онакви меки како моф. Ама ужасно ми е срам дури и од мм кој обожува да ми го бакнува мешето :$
    Предходниот пат со брич го поминав, непријатно ми е и од прегледите кај докторот, сите мислам приматуваат. Незнам смее ли да се депилира?
     
  8. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Незнам дали да се бричиш или депилираш.... :wasntme: да не ти растат и понатаму?
    Јас ги имам ама не им обрнувам внимание,ги имав и во првата бременост си паднаа сами како дојдоа така си отидоа

    И не се срами од маж ти тој не ги ни приметил,а што е до докторите не сме ни први ни последни со овие бебешки влакненца :lol:
    Ние не сме навикнати на вакви натрапници...
     
    На HeidiDiWalt му/ѝ се допаѓа ова.
  9. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    I jas imam temni vlaknenca okolu papokot,no poveketo me sovetuvaa da ne gi cepkam.Posle bremenosta sami ke isceznele demek.Malce nezgodno mi e koga odam na eho,ama...
     
  10. sabatini

    sabatini Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2011
    Пораки:
    489
    Допаѓања:
    437
    Пол:
    Женски
    Hmmmm pa do pred dve tro nedeli nemav ni malku mesko duri koga i da kazev deka sum vo 5ti mesec mi velea lelele pa ti nemas ni malku mesko more gazot da mi jadite hahaha eve sega pocnavme da rastime....mnogu se raduvam na meseto....
    I jas ne sum mnogu rasirena pa od pozadi sum si istata seuste ( za ponatamu ne garantiram haahaha)
    inaku za moja druga lepsa polovina izmedzu noge hahha i jas ke se pozalam sabajlevo mislev deka na pola ke se skrsam dodeka se vidov i otidov sigurno kako prodigy ali sve jedno sama poveke nemozam hahahhaha.....
     
  11. Delgadina

    Delgadina Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2012
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    390
    Многу ми се познава мешето а тек 6ти месец, и сум си качила 10 килца машала. Крв за двајца имам ама и килажа за тројца :rofl:
     
  12. anicka1anicka

    anicka1anicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2013
    Пораки:
    281
    Допаѓања:
    222
    eve i tuka da vi posakam na site golemi mesinja, 6 nedela sum i vekje vidlivo mi se poznava sto e mn,. cudno. istoto bese i so prvoto dete i ne mi e jasno kako e vozmozno tolku da mi raste stomakot. ??? ama ako gorda mamicka kje bidam
     
  13. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Па подобро е да се правиме дека не ги гледаме уште некој месец,отколку да се бричиме и депилираме цел живот :shake:
     
  14. Page

    Page Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2012
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    359
    9 та недела сум ... 180 сум висока.. немам стомаче малце малце ептен јас само си го препознавам зошто даска стомакот ми беше... Инаку нити гадење Слава на Бога, нити некои симптоми тешки освен што многу брзо се заморувам и ми се спие... |-) |-) |-)
     
  15. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Jas sum sega kako lubenica da sum goltnala :rofl: No mnogu mi se dopaga meslakot i so gordost go prcam :)
     
    На Abeja и SimonaTino им се допаѓа ова.
  16. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    I jas sum kako " ruski tenk"i ne mi preci sega-za sega :D
     
  17. anule88

    anule88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    415
    Допаѓања:
    214
    ххахахах јас сум закон во фамилијава оти никој толку мало меше немал ко мене :D вуњами иди денес ми вика амори ти трудна си или не? не лажиш тука, кај ти е кизнит шо црвче ке родиш :lol:
     
  18. TheEkaterina

    TheEkaterina Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2013
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    337
    Мене ми се познава стомакот... малкуцка :D ама доволно за да се види дека сум бремена. Моментално сум 15 недела.. што отприлика доаѓа 4 месеци :^)

    Стомакот толку рано почна да ми се познава.. пошо како што ми вика докторот .. бебето е над просечно големо! :D

    Градите многуу ме болеа не можев да си ги допрам... па ме чешаа и сега сето тоа помина ама ми пораснаа.. па ниту еден прслук не ме собира! :D

    Гадење имам уште од 6 недела па се до денеска... константно секој ден ми се наткрева скоро од што и да ставам в уста.. фала му на Бога што ретко повраќам, ама и ова гадењето е доволно грдо. :worried:

    Килограми фала Богу досега немам качено!!! И сум пресреќа за тоа.. се надевам дека ќе ја поминам бременоста со што е можно помалку качени килограми. :)
     
    На Miss-HeLL и Vetruska им се допаѓа ова.
  19. lepadama

    lepadama Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    157
    Ох јас одвај дишам,уште малку остана до пороѓајот ама дотогаш мислам дека ќе пукнам :rofl:
     
  20. Dreem.Girl

    Dreem.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2012
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    118
    Јас сум 8 ипол месеци бремена и сум поправена 10 килограми па се надевам ако сум тука некаде со килограмите до крај дека лесно ќе се вратам во форма :wasntme: