1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Видливост на бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од Plavuska.inaci, 11 октомври 2010.

  1. resenska

    resenska Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    1.598
    Допаѓања:
    13.651
    Пол:
    Женски
    eve ovoj mesec mi docni i stomakot mi e ko poduen dali moze da su tredna?
     
  2. resenska

    resenska Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    1.598
    Допаѓања:
    13.651
    Пол:
    Женски
    aj kazete beee?
     
  3. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.599
    Пол:
    Женски
    Ако си имала незаштитен однос имаш шанса за бременост.
     
  4. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.676
    Пол:
    Женски
    Ko prvo stomakot ne raste odma, bebeto ne e uste od odma golemo, edno zrnce malo e :D Poduen ti e zatoa sto treba da dobies... A toa sto ti kasni moze da e od 300 pricini, napravi test ako si tolku nesigurna :)
     
    На only44you му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Едно Чупе

    Едно Чупе Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2015
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    1.067
    Пол:
    Женски
    Веќе заличи на труднички стомак и одам како пајче и нозете ми се потечени и денес смеа ме фати дур чекав ме понудија да седнам и купував сирење продавачката ме праша да не ми било форес да да ми сечи шо сакам да пробам и јас реков не не не ми е:rofl:
     
    На Скопјетесакам му/ѝ се допаѓа ова.
  6. SelinaKyle

    SelinaKyle Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    2.149
    Пол:
    Женски
    24 недела почна да ми се познава стомачето и една жена ме праша дали сум бремена :rock:
    Значи конечно,едвај чекав да почне да се приметува. Дека слаба бев и висока... и така :lol:
     
    На Fatalnata и Едно Чупе им се допаѓа ова.
  7. Едно Чупе

    Едно Чупе Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2015
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    1.067
    Пол:
    Женски
     
  8. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    Јас сум втори и веке ми се познава малку мешето.
    Инач не сум баш слаба од секогаш сум имала меше но сега го мам повеќе хаха
     
    На Едно Чупе му/ѝ се допаѓа ова.
  9. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.676
    Пол:
    Женски
    Samo neka si raste :D mene mnogu mi ripna na pocetokot, a jas slabicka bev so ramen stomak... Pa site bea so prasanja, abe povekje da ne si? -.- Kao bozem jas neznam kolku bev trudna hahah
     
    На Едно Чупе и Nana19 им се допаѓа ова.
  10. monik55

    monik55 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    7.968
    Допаѓања:
    59.589
    Пол:
    Женски
    Jasum 11+4 I mi se poznava ubavo I jasum slabicka,komsiite nadvor kako da nemaat drug a rabota go prasuvale tatko mi kako neim e SRAM da so dozbolat da prasaat pa gledas kutisi sto prasuvas ama komsiite nebitni vazno e bebusot so dusa cekam da mi kazat sto e za da se frlam na kupuvanje
     
  11. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.676
    Пол:
    Женски
    Ne e ubavo tolku rano da se kupuva spored mene, na neroden petko kapa ne se kroi :) Barem povekjeto trudnici posle 7miot mesec pocnuvaat da kupuvaat... Moze nekoja sitnica na pocetok, ama da se frlis na kupuvanje ne bas :D baska nekogas i go utnuvaat polot, pa posle kje cuvas alistata za drugo bebe :P
     
    На Едно Чупе му/ѝ се допаѓа ова.
  12. monik55

    monik55 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    7.968
    Допаѓања:
    59.589
    Пол:
    Женски
    Nemislev se da kupam tuku nekolku raboti za merak.
     
  13. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.676
    Пол:
    Женски
    Da de da i jas taka si kupiv prvo kompletce za vadenje od bolnica :) deka imase pisano da se frlis na kupuvanje zatoa taka pomislislv :P inaku mene vo 12ta ned na 4D mi go pogodija polot :D
     
    На podravka му/ѝ се допаѓа ова.
  14. monik55

    monik55 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    7.968
    Допаѓања:
    59.589
    Пол:
    Женски
    Izvini a kade base na 4D? Sea nadevam i mene ke mi go pogodat site okolu mene me opteretija deka sum licela deka nosam masko,cisto mi bilo liceto vo meseto is to taka sum licela,da mile zdravo i zivo kakvo saka neka bide.
     
  15. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.301
    Допаѓања:
    37.951
    Пол:
    Женски
    И мене во 12 недела ми кажаа дека е машко ама јас еве 19+2 сум ништо немам купено, ми е страв да купам баш дека така велат, а и мислам ќе чекам до последните месеци.
    А во врска со темата сега ми се познава јасно мешето, посебно во потесна облека и многу му се радувам уште да почне убаво да си мрда бебушот, да не ме плаши.
     
  16. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.676
    Пол:
    Женски
    Mojata maticna ima 4D i mi go pustase bebus sekoj pat na 4D :) Nadica Geroska vo Park raboti, MAMA i se vika ordinacijata... A jas pa iako sakav devojce kako da znaev deka nosam masko, vikam celo vreme jas masko nosam i stvarno taka ispadna :D
     
    На monik55 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. <3 pleza4e <3

    <3 pleza4e <3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    3.442
    Пол:
    Женски
    Мене на почетоκот ми беше само подуван стомаκот κаκо пρед добивање, почна да ми се познава на κρај на 5, почетоκ на 6 месец мислам κаκо пρеκу ноќ да поρасна. :D И сега само тесни маичκи си носам ми е ќејф да го гледам:D

    Иначе и мене ми збоρеа не κρој κапа на неρоден петκо, ама јас κвалитетно им затнував уста после тој муабет. Не слушајте ниκој, κаκо ви е убаво таκа пρајте си, не дозволувајте да ве плашат со бабинсκи муабети, што ви е ќејф κупете си, да не се повтоρувам пишав во тρудничκи муабети јас κога почнав да κупувам. :)
     
    На okcenzi и sonja87 им се допаѓа ова.
  18. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.676
    Пол:
    Женски
    Abe ne deka e babinski muabet, ama dodeka ne bev sigirna deka bebe e odlicno so se sto e potrebno sozreano (da receme i da iskoci porano da bide samostojno)... Sega nedaj boze da se sluci nesto loso, ama sepak jas mislam ne e ubavo porano da se kupuva... Jas se frliv vo kupuvanje tek pocetok na 8mi mesec :)
     
  19. <3 pleza4e <3

    <3 pleza4e <3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    3.442
    Пол:
    Женски
    Сρцκа сеκој си знае за себе;) κаκо му одговаρа таκа ќе пρави. :D Јас уште не сум стигнала до 8 месец а имам κупено повеќе ρаботи, нема сеκој паρи да κупи се во еден месец многу ρаботи тρебаат. Нетρеба да се мисли негативно ... а за недај боже- недај боже ама бебиња умиρаат и отκаκо ќе се ρодат...на ниκој не му посаκувам таκво нешто. Јас имам убаво чувство и мислам позитивно и поρано κупените ρаботи ниκаκо не му наштетиле на моето бебе;)
     
    На okcenzi, kukla21, biserka' и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.676
    Пол:
    Женски
    Dobro taka e imas pravo :) Jas imav pari od svadba za se odednas da kupam :rofl: a inaku samo setav niz prodavnici da se zapoznaam so bebeskata obleka... A posle tek vo 8mi se si kupiv od obleka, do krevetce, kolicka itn itn :D na pocetokot i imav epten drugo obvrski renoviranje sprat (povekje se grizev za spalnata i kujnata kako kje mi izgledaat :rofl: )
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.