1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вие и глумењето

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Bright, 21 март 2010.

  1. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Дали имате желба да глумите?
    Дали некогаш сте глумеле во некоја театарска претстава или филм? Наведете во која и што улога сте имале.
    Дали сеуште го правите тоа?
    Кога, како, каде почнавте?


    [​IMG]
     
  2. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Јас никогаш не сум излегла на сцена ниту пак сум учествувала во некој кастинг. Можеби не сум многу сигурна за да го направам тоа. Но можам да кажам и дека немам некоја силна желба за тоа наспроти желбата за пеење. Секако морам да кажам дека кога бев забавиште секогаш ги имав главните улоги (хехех). :mrgreen:
     
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Никогаш не сум глумела на сцена пред публика. Единствено глумење ми било во трето ми се чини одделение, од нашиот клас имавме спремано едно текстче од читанката и го глумевме пред целиот клас.
    Тоа дефинитивно. Не би можела да глумам, зашто ќе се згазам од смеење кога ќе ми текне дека кажувам нешто шо нема врска со мене. хахахха
     
  4. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Како мала, во основно имам глумено по приредби и патронати. Наставничката ми викаше дека ме бидува, па којзнае :D А и онака, во глумењето во секојдневниот живот, кога имам потреба, успешно ми е :lol:
     
  5. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Глумам јас редовно...пред мама и тато.... :D Кога ми треба нешто ;)
     
  6. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Ја обожавам глумата, кога бев помлада глумев во разни претстави во основно и во средно, сакав на драмски да се запишам, тоа ми беше голема желба ама годината кога јас бев матуранка немаше уписи на драмски а несакав да паузирам, едно време се бавев и со јавна професија, често бев пред камери и никогаш не сум имала трема.
    Сега ми е касно да правам пак такви обиди :)
     
  7. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    Имам глумено единствено кога бев осмо одделение за патронатот на училиштето имавме спремено претстава и јас ја имав главната улога која ја одглумив доста успешно.Тогаш настапивме пред целото училиште. Инаку имам учествувано на неколку модни ревии а имам и водено неколку спортски настани, сепак и таму треба малку глума кога настапуваш пред поголем аудиториум. Највозбудена бв кога на минатите избори имав поднесено кандидатура и требаше да одржам говор пред голем број на луѓе но сепак имав само мала позитивна трема и се помина во најдобар ред :D :D :D
     
  8. Blackberry

    Blackberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    13
    Па сум глумела во претстава,и навистина би сакала да студирам глума.
    Мене глумата ми е супер ме релаксира и баш ми е убаво :D
     
  9. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    јас и глумата два различни поима,на сцена имам трема и сум како дрво :lol: :lol: :lol: а дома пред мама и тато :clap: :clap: :clap: :clap:
     
  10. violetblue

    violetblue Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    1.789
    Допаѓања:
    5.422
    Имам глумено како мала на приредби од школо и сфатив дека ме привлекува глумењето ама за жал не направив ништо по тоа прашање :(
     
  11. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    Не сум излегла на сцена никогаш,али имавме во школо како мали некој курс како занимација нешто по глума и наставниците препорачуваа да продолжам со глумата ама јас ништо,а знам да глумам секакви ситуации да се соживеам со одреден лик-карактер и така ги зезам некогаш моите другарки али ретко и многу ми имаат кажано ти си за актерка :lol: :lol: али пустата јас па неможам да се замислам на сцена :lol: :lol:
     
  12. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    се снаоѓаме некако :D
    имам глумено во средно и тоа бесе француска претстава и на француски се збореше :$ лелеее комедии :D а јас миленичка на професорката па главна улога :rofl: :rofl: како се снајдив ни јас самата незз :rofl:
     
  13. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
    Си глумам и јас по дома на мама и тато .. не ме фатиле никогаш да лажам. Глумам ептен кога морам , да не бидам погрешно сватена :D
     
  14. Mini.girl

    Mini.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    12
    Мојата омилена професија од малечка...за жал неостварена.
    Си глумев во претстави во основно и средно малку, надвор од тоа ништо. Ако ми се пружи прилика сега не би ја одбила :wasntme:
     
  15. Shila89

    Shila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    204
    :) ..Сите другарки, другари, па и моите најблиски, постојано ми викаат дека сум била глумица главна - во Холивуд би била славна.. :lol: Ехх да имав можност па да се покажев, затоа што стварно ме бива :$
     
  16. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Ах да ве чуе мојот професор 8)

    Не се вели глуми туку игра, толкува :devil:

    пс.Неможев да одолеам. Проф. деформација :D
     
  17. butterfly.mimi

    butterfly.mimi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    102
    Кога бев мала многу сакав да глумам и глумев, ама дома :P на сцена никогаш не сум глумела :)
    Глумам понекогаш во реалноста кога ќе се најдам во тесно или кога сакам нешто да сокријам и никој да не забележи. Инаку колку што знам професионалните актери никогаш не глумат во реалноста секогаш се свои и природни затоа и многу ги почитувам :)
     
  18. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Една од моите најголеми желби, не само како мала, туку и сега.
    Имам глумено во неколку мали претставички ништо посебно. Не доволни за да се истакнам. Омилена претстава ми беше таа во која глумев во 7-мо одделение. Школска претстава, ама режирана од Зоја Бузалковска со премиера во МНТ. Ех, колку бев горда на таа улога, и колку пофалби добив.
    Многу сакав да продолжам со глумата...ама за жал... ете, тоа е. А којзнае, имам цел живот пред мене, може и по тој пат да спотерам.
     
  19. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Hе сум глумела до сега,само кога бев помала со сестра ми ја имитиравме Pосалинда и сестра и :rofl: и дома по некад едноставно добра бев во тоа,и некој пат пред мажот ми :wasntme:
     
  20. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    Јас имам голема желба за глумење...Никогаш не сум пробала, но би сакала да пробам, само што во школо немаме такви претстави. Па не знам, може понатаму во некој театар.