1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вие и глумењето

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Bright, 21 март 2010.

 1. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.515
  Дали имате желба да глумите?
  Дали некогаш сте глумеле во некоја театарска претстава или филм? Наведете во која и што улога сте имале.
  Дали сеуште го правите тоа?
  Кога, како, каде почнавте?


  [​IMG]
   
 2. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.515
  Јас никогаш не сум излегла на сцена ниту пак сум учествувала во некој кастинг. Можеби не сум многу сигурна за да го направам тоа. Но можам да кажам и дека немам некоја силна желба за тоа наспроти желбата за пеење. Секако морам да кажам дека кога бев забавиште секогаш ги имав главните улоги (хехех). :mrgreen:
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  Никогаш не сум глумела на сцена пред публика. Единствено глумење ми било во трето ми се чини одделение, од нашиот клас имавме спремано едно текстче од читанката и го глумевме пред целиот клас.
  Тоа дефинитивно. Не би можела да глумам, зашто ќе се згазам од смеење кога ќе ми текне дека кажувам нешто шо нема врска со мене. хахахха
   
 4. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  1.109
  Пол:
  Женски
  Како мала, во основно имам глумено по приредби и патронати. Наставничката ми викаше дека ме бидува, па којзнае :D А и онака, во глумењето во секојдневниот живот, кога имам потреба, успешно ми е :lol:
   
 5. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Глумам јас редовно...пред мама и тато.... :D Кога ми треба нешто ;)
   
 6. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.439
  Пол:
  Женски
  Ја обожавам глумата, кога бев помлада глумев во разни претстави во основно и во средно, сакав на драмски да се запишам, тоа ми беше голема желба ама годината кога јас бев матуранка немаше уписи на драмски а несакав да паузирам, едно време се бавев и со јавна професија, често бев пред камери и никогаш не сум имала трема.
  Сега ми е касно да правам пак такви обиди :)
   
 7. lavce

  lavce Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  36
  Имам глумено единствено кога бев осмо одделение за патронатот на училиштето имавме спремено претстава и јас ја имав главната улога која ја одглумив доста успешно.Тогаш настапивме пред целото училиште. Инаку имам учествувано на неколку модни ревии а имам и водено неколку спортски настани, сепак и таму треба малку глума кога настапуваш пред поголем аудиториум. Највозбудена бв кога на минатите избори имав поднесено кандидатура и требаше да одржам говор пред голем број на луѓе но сепак имав само мала позитивна трема и се помина во најдобар ред :D :D :D
   
 8. Blackberry

  Blackberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2010
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  13
  Па сум глумела во претстава,и навистина би сакала да студирам глума.
  Мене глумата ми е супер ме релаксира и баш ми е убаво :D
   
 9. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  50
  јас и глумата два различни поима,на сцена имам трема и сум како дрво :lol: :lol: :lol: а дома пред мама и тато :clap: :clap: :clap: :clap:
   
 10. violetblue

  violetblue Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  1.712
  Допаѓања:
  5.260
  Имам глумено како мала на приредби од школо и сфатив дека ме привлекува глумењето ама за жал не направив ништо по тоа прашање :(
   
 11. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  Не сум излегла на сцена никогаш,али имавме во школо како мали некој курс како занимација нешто по глума и наставниците препорачуваа да продолжам со глумата ама јас ништо,а знам да глумам секакви ситуации да се соживеам со одреден лик-карактер и така ги зезам некогаш моите другарки али ретко и многу ми имаат кажано ти си за актерка :lol: :lol: али пустата јас па неможам да се замислам на сцена :lol: :lol:
   
 12. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.834
  Пол:
  Женски
  се снаоѓаме некако :D
  имам глумено во средно и тоа бесе француска претстава и на француски се збореше :$ лелеее комедии :D а јас миленичка на професорката па главна улога :rofl: :rofl: како се снајдив ни јас самата незз :rofl:
   
 13. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.265
  Допаѓања:
  4.466
  Си глумам и јас по дома на мама и тато .. не ме фатиле никогаш да лажам. Глумам ептен кога морам , да не бидам погрешно сватена :D
   
 14. Mini.girl

  Mini.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  12
  Мојата омилена професија од малечка...за жал неостварена.
  Си глумев во претстави во основно и средно малку, надвор од тоа ништо. Ако ми се пружи прилика сега не би ја одбила :wasntme:
   
 15. Shila89

  Shila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  204
  :) ..Сите другарки, другари, па и моите најблиски, постојано ми викаат дека сум била глумица главна - во Холивуд би била славна.. :lol: Ехх да имав можност па да се покажев, затоа што стварно ме бива :$
   
 16. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.510
  Ах да ве чуе мојот професор 8)

  Не се вели глуми туку игра, толкува :devil:

  пс.Неможев да одолеам. Проф. деформација :D
   
 17. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  101
  Кога бев мала многу сакав да глумам и глумев, ама дома :P на сцена никогаш не сум глумела :)
  Глумам понекогаш во реалноста кога ќе се најдам во тесно или кога сакам нешто да сокријам и никој да не забележи. Инаку колку што знам професионалните актери никогаш не глумат во реалноста секогаш се свои и природни затоа и многу ги почитувам :)
   
 18. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.126
  Пол:
  Женски
  Една од моите најголеми желби, не само како мала, туку и сега.
  Имам глумено во неколку мали претставички ништо посебно. Не доволни за да се истакнам. Омилена претстава ми беше таа во која глумев во 7-мо одделение. Школска претстава, ама режирана од Зоја Бузалковска со премиера во МНТ. Ех, колку бев горда на таа улога, и колку пофалби добив.
  Многу сакав да продолжам со глумата...ама за жал... ете, тоа е. А којзнае, имам цел живот пред мене, може и по тој пат да спотерам.
   
 19. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Hе сум глумела до сега,само кога бев помала со сестра ми ја имитиравме Pосалинда и сестра и :rofl: и дома по некад едноставно добра бев во тоа,и некој пат пред мажот ми :wasntme:
   
 20. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  519
  Допаѓања:
  200
  Јас имам голема желба за глумење...Никогаш не сум пробала, но би сакала да пробам, само што во школо немаме такви претстави. Па не знам, може понатаму во некој театар.