1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вие и глумењето

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Bright, 21 март 2010.

  1. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Отсекогаш сум сакала да глумам и мислам дека имам талент за тоа :) .Не,озбилно многу пати ќе изглумам цела сцена пред моите и откако поверуваат им признавам.Но за жал нема никогаш да ми се оствари оваа желба затоа што мислам дека ако застанам пред многу луѓе да глумам ќе се здрвам :D .
     
  2. WhiteButterFly5

    WhiteButterFly5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    69
    :D :D :D Веднаш ме фаќа смеа, неможам да издржам. Дури и како помалечка не глумев на приредби. 8)
     
  3. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Не сум глумела во претстава, само кога има потреба по дома или по надвор си глумам. :rofl:
     
  4. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    јас сум родена глумица и обожавам и ме бива за глумица :)
     
  5. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    Глумење во претстава не, ама она апла глупирање надвор итоа како :rofl:
     
  6. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Желба за глумење имам и тоа преголема.Но имам среќа што и таа желба ми е исполента :) Во основно имам глумено во многу училишни представи,и сум имала убави улоги.А имам глумено и уште глумам во аматерскиот театар во нашиот град.Ја имам глумено Цвета од Македонска Крвава свдба,сега ќе глумам една девојка по име Ана,имам глумено и една многу интересна улога но нема да е кажам,зошто ако е кажам ќе ме разоткријат која сум :$ Планирам да го правам ова се додека можам,а дај боже некогаш и професионално.Иначе почнав сосема спонтано,талентот за глумење го имав уште од многу мала,па така еднаш режисерот бил кај мајка ми наработа па она му кажала за мене.Појдов,пробав прочитав,и останав да глумам :)
     
  7. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.598
    Допаѓања:
    23.105
    Пол:
    Женски
    Како мала имав желба,имам и сега,ама..веројатно не доволно за да си ја исполнам.
    Имав и прилики порано,бидејќи и мајка ми и татко ми се занимаваа на времето со тоа,не професионално,ама, сепак..имаат искуство.Ете ја имам наследено таа љубов за глума. :)
    Ама имав и едно нешто што се вика Трема,кое никако не можев да го совладам и да пробам како е да се глуми. Сега веќе и немам прилика.
    Како и да е, сите си имаме неостварени желби. :)
     
  8. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    оскар ке ми дадат кај и да е,поголема глумица од мене не постои :D имам голема желба за глума(сериозна сум) и сум размислувала да почнам да се занимавам и со ова..но со тек на време и тоа ке дојде на листата :)
     
  9. Poppy

    Poppy Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2011
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    9
    Да излезам на сцена да глумам не сум глумела :shake:
    но дома пред моите секојдневно си глумам :lol:
     
  10. ElenaRisteska

    ElenaRisteska Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    9
    Јас сум глумела од прво до четврто одделение на приредби :)
    И оваа година од црвениот крст правевме хуманитарна претстава и таму глумев.. иначе ми се допаѓа глумата... и сакам да глумам :)
     
  11. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Имам глумено како статист во неколку детски серии али тоа беше пред 10 години. Инаку многу сакам да глумам али тоа е кога немаш каде и ако имаш други обврски :(
     
  12. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Немам глумено во ниедна претстава...требаше минатата година да глумам во една која беше организирана од школото,но многу ме фаќаше смеа и се откажав :D
    Мислам дека не ме бива за глумење,бидејќи многу ме фаќа смеа,неможам да се совземам :lol:
     
  13. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Порано во основно па и во средно многу сакав да глумам, ама реално немав услови а и не се ни потрудив да си ги создадам.
    Само еднаш имав мала шанса која ми ја ускратија. Бев во основно кога требаше да глумам во една претстава на школо, но требаше да изберат помеѓу мене и ќерката на професорката по македонски јазик. :fubar: Може да претпоставите кој беше избран. Така и заврши мојата „кариера“. Подоцна воопшто не се ни пријавував. Искрено девојката беше анти талент за глума, ама нема врска ја избраа и тоа е тоа. Се нервирав недела дена и после се помирив со ситуацијава.
    Да не заборавам претходно пред „конечниот избор“ професорката ме избра мене, го научив текстот, не да се фалам ама стварно супер извежбано ми беше, требаше да бидам јас се дур драгата ќерка не посака таа да го стори тоа. Не викна и двете демек за проба за да избере и се разбира си ја избра својата ќерка. :devil:
     
  14. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Није да се хвалим ,ама си го имам талентот :D
    Имам глумено во многу училишни претстави , мака си немам.
    Ми текнува еднаш ,глумев со еден школски другар во комична драма за библиотекар ,на газ падна публиката од смеење ,како сме се соживеале и двајцата :lol:
    Една од многуте желби ми е Холивуд ,ама ваљда само ќе го сонувам со оваа амбиција. :@
     
  15. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.714
    Допаѓања:
    122.027
    Ова ми беше голема желба а и ме биваше :!:
    Во основно и средно,во секции по англиски сами си пишувавме некои англиски драмички,наше сценарио,во кои главната улога бев јас 8) Двапати имам глумено и во претстава по повод патрониот празник на училиштето,ама тоа во основно.
    Мислам дека ме бидува за ова,и не би одбила некоја улога :lol:
     
  16. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Имам желба да глумам и имам глумено во некои училишни претстави. Имам добивано кокплименти дека добро глумам хахаха но сепак глумата му ја препуштам на професионалците јас до фармацијата си се држам :D :D
     
  17. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Два различни поими! :lol: :lol: 8) 8)
    Имам желба да глумам ама треба и да те бива за тоа не само да имаш желба :)
     
  18. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Драма

    Не сум глумела во многу драми.Само во основно неколку пати.Инаку имам голема желба.Обично мене ме поставуваат за водител-ка.Ако ми се укаже прилика ќе ја искористам без размискување.Ја сакам драмата во секоја смисла. :inlove:
     
  19. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Драма

    Во основно имавме задача да глумиме сите по еден дел од драмите кои ги обработувавме. Обично беше по еден чин. Ми беше интересно додека вежбавме и се подготвувавме но глумењето мислам дека не излезе баш најдобро бидејќи повеќето од децата што тогаш учествувавме не бевме слободни и имавме трема...
    Се можеше да излезе многу подобро... :)
     
  20. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    Глумев пред неколку месеци во кино салата глумев болно детенце :( абе се растопив среќа што имам долга коса па не ми се гледаше многу црвеното лице и како да е малку што се срамев го погрешив текстот :rofl:
    Нaместо да речам со пари неможеш да купиш здравје и среќа да реков со пари неможеш да купиш пари и вреќа оо среќа Абе бруку :tmi: :tmi:
    Више на сцена НЕМА ШАНСИ :shake: