1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вие сте антиталент за?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Gargamel, 15 мај 2011.

  1. caroline.costa

    caroline.costa Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    2.587
    Исто истоооо. Ма све ќе фрлам :devil:
     
  2. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    за спорт :tmi:
     
  3. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Пеење.
    Кога се бираа гласови за хор, наставничката сите ги преслушуваше по 3 пати, само мене од прва ми рече да си одам. :D
    Ама не се откажав, отидов во оркестар, таму ме примија. :D
    Не сакате да ме слушнете како пеам, страшно звучи, како галебот од Ариел сум :D
     
  4. Lilly8

    Lilly8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    306
    Допаѓања:
    288
    За цртање дефинитивноо.Ма подобро кажано за боење.За цртање ќе нацртам како така ама кога ќе набојам и толку... :(
     
  5. unlucky

    unlucky Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    79
    хммм... за цртање... абре тоа чудо е.. поголем антиталент од мене дека ќе се најдит тешко.. незнам една маса со 4 ногалки да нацртам :( .зато мама си ја бидуват па си добивам 5 на цртежите :rofl:
     
  6. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Мислам дека воглавно сите сме антиталенти за играње/пеење/цртање, ретко е некој таков да се најде. :D

    Јас пак сум антиталент за одење. Две лонгети за помалку од две години, паѓам како зрела круша во октомври. Редовно промашувам скали, се сопнувам, еднаш и дома од ламинатот се спзнав и на газ. Нау дат ис уат уи ар токинг абаут. :D

    Се сомневам и дека сум талент за готвење, обично испаѓа нешто помичесто од моето готвење. Ама, за добра свиња нема лоша помија. 8) Се случило да си каснам недоварени макарони, несолена супа, солено нескафе... Нескафе да утнеш, брееј. :D

    За спорт - антиталент, знам да скакам топка само, т.е. да му ја скакнам од глава на некој. Двочекор, трочекор... сајнс фикшн е тоа за мене. :bandit:
     
    На Sanniii, MarchelineAmaru, sweetyears и 4 други им се допаѓа ова.
  7. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Антиталент за :
    цртање
    математика
    готвење
    пипави работи
    креативни работи
    сервирање и украсување
    воглавно ! :)

    Инаку колку што знам ова има врска со тоа која хемисфера ти е поразвиена, десната или левата, само не знам како беше ....
     
  8. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.157
    Допаѓања:
    46.953
    Пол:
    Женски
    За цртање, математика и се што е поврзано со бројки :envy: не ме бидува исто така да направам нешто интересно, креативно ;( да се нашминкам убаво( да ставам туш :doh: ) а најголем антиталент сум за плетенки, не се научив и не се научив да плетам плетенки :$
     
  9. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Антиталент за кошарка од 10 шута може на среќа 1 да погодам :D инаку и за пеење но одам на хор 4-5 години но догодина планирам да се откажам ако имам срце :$
     
  10. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Најголен антиталент ми е пеењето. Позната сум во друштвото и пошироката околина по моите гласовни способности, ама јас не се предавам си пејам бе! :lol:

    Антиталент сум за помнење на бројки, во смисла години, дати, какви и да се цифри абе катастрофа.
    Антиталент за помнење имиња. Ама затоа ликови сум тата мата.
    И антиталент во групни спортови ау кошарка, одбојка, фудбал, ракомет ... имам две леви раце и две леви нозе па уште и топка во ова комбинација смрт.
     
  11. Karol.Ina

    Karol.Ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    73
    е за ова ни да спомнам ! аман што ке беше ова за ништо да не ме бивала од спортовиве! ц ц ц
     
  12. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.686
    Допаѓања:
    98.013
    Пол:
    Женски
    Антиталент за пронаоѓање на среќа во животот :(
     
  13. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Уфф... Кога ќе прочитам антиталент одма на памет ми доаѓа КУЈНА.
    И све поврзано со тоа,па макар било и само сечење леб.
    Таков анититалент во кујна треба единствено да го видете,за да поверувате дека го има :bow:

    Имам иритантно пискав глас и антиталент сум за пеењето ама за тоа не се замарам ич..Мислам не сеа дека ќе се пријавувам на Идол и слично,ама за дерење по улици ,кафани и домови,тука сум :D

    А антиталент сум и за се повразно со работење со лева рака.
    Просто фатена сум во таа рака.Не ни замислувајте како ќе ми е излакирана десната рака,ако мама не ми помогне :wasntme:

    За уште понешто сум антиталент,ама тоа не е ништо во споредба со талентите што ги поседувам :?: кхм...
    Многубројните таленти :!: :D
     
  14. StillChild

    StillChild Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    4
    антиталент за физичко дефинитивно
    за некои компјутерски вештини, не можам баш баш да се снајдам...
    за пеење,
    за љубов, комуникативност, правилно искористување на времето... :x
     
  15. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    проценување на луѓето и за тактизирање
     
  16. ToRmEnTeD.LoVe

    ToRmEnTeD.LoVe Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    50
    ЦРТАЊЕ, апсолутно !
     
  17. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Камо среќа животов да се состои од многуте нешто што ги прочитав тука, како цртање, готвење, спортови итн. тогаш ќе бев не талент, до маестро можеше да стасам, штом седи влакненца ми се појават, ама е мене за тоа не ме бива животот, оној реалниот надвор.
    Колку што имам во главата, толку немам во нозете.
    Родена со две леви нозе, не за спортови, не, нема врска со фудбал, одбојка, кошарка, тие си ги играв од мала. Ама одење по прав пат... ќе оцелам јас камче или дупка да се сопнам. Нема околу ништо, бришен простор е... ма верувај ќе најдам јас клупа, ѕид, дрво, стакло да се лупнам така малку и да си имам нешто повеќе од една седмица синило на себе... да се знае кој бил во војна ;).
    Колку што памтам, кој што кажал, кога кажал, кој бил таму, каде било, кога било, во што бил облечен итн. итн. што сум прочитала, што сум видела, толку пак не помнам зашто сум отишла во кујната со чашата, пошто вода секако не ми се пие, немам потреба од течности ама си стојам таму де. Не помнам каде ми се клучевите, мобилниот, новчаникот (до сега колку пари имам загубено, еден човек да бил тој што ги наоѓал за сиве години, добро ќе му дошле ;) немало да му треба работа) чантата и слично.
    Не знам за доволно. Обично работам и читам дур да капнам од умор.
    Не умеам да лажам, или поскоро не умеам да не ја кажам вистината или да ја преќутам штом некој ме прашува. Дури и да преќутам или измислам нешто, ме копка, не ми дава раат се дур не си признаам како било и што, така што воопшто и не ни покушавам да измислувам нешто и пукам, дал болело или не, некако полесно ми е. Што се покажува како погрешно, бидејќи дефинитивно на луѓето не им треба вистината а утеха.
    Не умеам да си ги контролирам емоциите, кои варираат од една до друга крајност. Можам да поќутам, да изкулирам, но тоа може да трае сосема кратко и ако некој ме подбуцнува дополнително, мислејќи дека ќутам бидејќи ме победил во дискусијата, е тогаш уште полошо станува тоа што сум ќутела.
    Готвам да, тоа ми е талент, ама антиталент сум за сецкање, обично сецкам прсти, горам раце, заборавам уклучен шпорет, чешма пуштена итн итн. Абе реалниот живот ми е комплицирана работа. Камо среќа да требаше само да си работам и да си црткам, да си помнам и раскажувам, дискутирам и дрн дрн дрн, без се ова другото и многу слични на ова нешта .
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Lilian

    Lilian Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    13
    За пеење! Ама си потпевнувам по дома,за душа. Еднаш и само еднаш ми се случи да пеам пред другарка и јака и душа што ме слушаше. И за спортови сум антиталент. Сите можни сум ги испробала и ништо. Единствено,во танцувањето се пронајдов (ако тоа се смета за спорт...) :lol:
     
  19. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Леле и јас :$
    Човек топка да не ми даде :D
     
  20. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Пеење пред се, ме избраа од хор пред да почнам :D кога не преслушуваше професор таман зинав да гракам ме рече стоп, доволно :$
    и не ме бива за украсување, декорирање,
    и кога работам нешто обавезно морам се лом да направам, значи сум антиталент за педантерија