1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вие сте антиталент за?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Gargamel, 15 мај 2011.

  1. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    За математика. Дефинитивно. Се друго се може.
     
    На sonique му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Fallin-ForHisSmile

    Fallin-ForHisSmile Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    179
    Лажење.. Јеби га!
     
    На sonique му/ѝ се допаѓа ова.
  3. butterfly.93

    butterfly.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    655
    Си ја пронајдов темата :l:

    Jaс кога ќе прочитам антиталент, автоматски веднаш ми текнува на мене ;(
    Бивало ли за ништо да се нема талент :?: А можеби пак поседувам некој, само добро се сокрил мојот талент |(

    Но како најслаба страна би ги издвоила: Првото место го доделувам на пеењето, рај за уши сум јас :wasntme: , потоа доаѓа готвење, се што правам или е многу благо, многу солено, многу кисело, живо, изгорено или ќе се најде нешто трето само јадењето да не биде во ред :( , јадење - не знам и да јадам добро, секогаш завршувам извалкана, танцување, лакирање, правење работи со лева рака, спортови, цртање, се што ќе земам во рака ми паѓа, на мајка ми дома сите садови и ги искршив :swear: , комуникативност, правилно искористување на времето, некои компјутерски работи кои никако да ги сватам - џабе сестра ми ми објаснува, одење на штикли и ставам три точки зошто можам до утре да пишувам овде...
     
    На Gargamel му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Несомнено, огромен антиталент сум за цртање, едино знам срце убаво да нацртам и чат-пат по некоја пеперутка, а се` што претставува некој покомплициран цртеж, макар и за човек да се работи, не е моја јака страна, ама воопшто.

    Потоа, антиталент сум за природните науки, скарана сум доживотно со физиката и хемијата, се губам едноставно меѓу нив и ни едно општо познавање немам од истите. :wasntme:

    Антиталент сум и за пишување проза, антиталент сум исто и за спорт (освен за одбојка), не знам една топка да држам подолго од 2 секунди во рака, а кога фрчат топки околу мене на физичко бегам како да ме бркаат со ножеви, зошто тука доаѓа до израз мојот талент кој што ги привлекува истите тие топки да ме бапнат по некој предел од телото. :emo:

    To be continued..
     
  5. sugar

    sugar Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    67
    Антиталент сум за цртање,дефинитивно,а за боење и да не зборам :tmi:
    И за работи кои бараат многу нерви и концентрација,ќе почнам да правам нешто такво и одма почнувам да се нервирам. :)
     
  6. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Спорт...Посебно оние спортови со топка. Не дај боже да видам топка да лета накај мене :x Паика невидена правам.
    Тактичко однесување или да не речам „политика“ :tmi:
     
  7. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    За спортови кои се играат со големи топки. За тенис, бедминтон, сквош ме бива и се чудам дека тука имам талент, ама човече дај ми поголема топка и одеднаш имам две леви нозе и раце.

    Одбојка единствено знам да играм ама не се фрлам на земја, односно во песок. Страв ми е дека ќе си ги повредам градите :D И народна мразев да играм, се тргав инстинктивно за да не ме удрат во гради. За ракомет пак муабет да не правам.
    Абе ко Рејчел сум кога играа рагби - got it! Got it! Got it! Трчам, батка наназачки и оп паѓајќи во грмушка - got it! Не иде! Не ме бива.

    Антиталент сум за рипање козлич. Сега веројатно не би го прерипала. Си правам филм како се растрчувам и со нозете се сопнувам, и р’габу ласта правам со главата доле.
    Антиталент за одење по греда. Колку сум се плашела од чудово и го мразев тој дел на физичко.
    Антиталент сум за лакирање нокти. Дајте ми квалитетен лак и немам проблем. Ама многу се нервирам кога не е добар лакот, па се ушљакувам, па добива растресен ефект, па ќе го закачам некаде, па ајде јово наново. Не еднаш ми се случило цела вечер да се мачам со лакот и минута пред излегување со пцуење да го бришам со ацетон :D
    Антиталент за лажење. Леле колку не знам да лажам. Тие кои ме знаат одма приметуваат кога се зафркавам или измислувам нешто и ми се смеат - абе не знаеш да лажеш и крај.
    Антиталент за толеранција на луѓе кои крајно ме иритираат. Значи кога некој ме нервира, ми е антипатичен и крајно иритирачки, абе стој на раце да правам не можам да глумам дека ми е удобно во такво друштво.

    И ај доста е. За се друго сум повеќе од талент. Мора да балансирам нели? 8)
     
  8. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    За играње оро по свадби :|
    Не ме бива, што да правам. :doh:
     
    На k.i.m и zhap4e им се допаѓа ова.
  9. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Леле, јас на тоа скроз заборавив, можда пошто се на се два пати дал имам играно на сила три напред едно назад или шест напред три назад и тоа секогаш сум што кисела во фаца, што збунета ко виша математика да се решава на подиум. Ама тоа ми е поради музиката, ме збунува колку чекори сум направила, пак кога ќе видам како се забрзува орцето, се мења ритам, се прават некои нови каскадерски напред назад, крени нога спушти, охо нозеве одма по автоматизам у плетенка се плетат па ме влечат лево десно. Никако да ја погодам насоката на движење, а за чекорите да не зборам. :(
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Сеа јас треба да си се расприкажам :D .

    Најголем антиталент сум за спортови, посебно со топки.Едино одбојка нешто ваму - таму.Кошарка еден двочекор од 5то одд. го учам и уште не сум го научила.Фудбал само да трчам ко кокошка некоја :rofl: .Од правилава само дека гол треба да дадеш и пенал што е.Фаул, енац и слично - непознати поими. :D Ракомет муабет да не правиме.

    После - кујната.Абе едино што знам е едни виршли да спржам.Еднаш земав јајце да спржам и компири - ги испогорев. :tmi: За покомплицирано ствари муабет да не праам, куќа ќе запалам ако земам да праам.

    Исто голем антиталент за физика и хемија.Абе наједноставните работи ми се тешки.На тест физика највисока оцена ми е 3јче и тоа премија е.Хемија ај пак малце полесно е ама физикава смрт ми е :@

    Друго антиталент сум како што спомна Хипи за некои работи за кое треба време и нерви и треба да се влечкам долго.Сакам јас набрзинка.

    За пеење и цртање не сум толку антиталент, а не сум ни пак голем талент.Онака просечно.Дури и порано ми викаа убаво сум пеела. :D
     
    На Lov3 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ecen4e

    ecen4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    27
    не си единствена и мене не ме бива :(
    ама јас сум и антиталент за спорт двете леви ми се :D
    и за цртање да не заборам една куќа асална не знам да нацртам а да не збораме за нешто покомплицирано како забаваче цртам :lol: :rofl:
     
  12. bigfish

    bigfish Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    27
    за возење, дури и ја продолжив возачката дозволаама ете не возам и ми е страв да влезам вбо кола а сигурно и да влезам ќе биде весело
     
  13. FortuneTeller.xD

    FortuneTeller.xD Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2010
    Пораки:
    655
    Допаѓања:
    381
    :rofl: :rofl: :rofl:

    Антиталент сум за кошарка. Не е тоа за мене, еден двочекор не знам да направам. (лажам) Не знам ни да ја топкам топката, таа ме топка мене. :!:

    Антиталент сум за готвење. Не сакате да пробате ниту јајциња на око што јас сум ги правела. Верувајте ми. Само јас можам да ги јадам тие! Па сум се мачелаа БЕ! :wasntme:

    Антиталент сум и за правење фризури. Нема потреба од дополнително објаснување. :$

    Тоцку. :D

    Едит. Како можев да заборавам :$
    Историја никогаш не сум учела години. И да ме прашате прва светска војна кога била, јас ќе ви направам само ваква фацка :^)

    Не е до мене. Јбг.
     
  14. happynessss

    happynessss Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2011
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    18
    За готвење, едноставно не ме бива, сум пробала да научам и да спремам нешто ама кога не ме бива тоа е :(
     
  15. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.816
    Допаѓања:
    38.311
    Пол:
    Женски
    Антиталент сум за пеење,ужас, а чавка гракала, а јас пеела исто ти е :tmi: За математика пуста да е никогаш не ми одела.За ора, врска немам една права и онаа шест напред три назад ги знам,најпростите :D :D А за спорт,мислам за кошарка, фудбал, ракомет абе топката бега од мене :D
     
  16. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    43.158
    Живеење со разум, жими мене.

    Антиталент за логика, математика.
    За ц'цкање торти и колачи, за лицкање и предотерување.
    Антиталент за возење ролери и се’ друго на тркала, освен точак!
    Исто, не знам да лажам, веднаш сум провалена :)
     
  17. nice.girl9090

    nice.girl9090 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    69
    Антиталент сум за играње, пишување поезија и проза, спорт,правилно организирање на врмето и најголем антиталент за препишување :D
     
  18. smiley-94

    smiley-94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    321
    за пеење и детинитивно за шминкање труп невиден сум :rofl:
     
  19. MoDeRnA

    MoDeRnA Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    50
    голем антиталент за пеење :lol:
     
  20. ph.orhideja

    ph.orhideja Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    47.812
    Пол:
    Женски
    Па листата не ми е баш мала.
    Прво антиталент за спорт кој и да е.Кога скијав порано,татко ми ми викаше ,ти ќерко како балет да играш.Сега веќе не скијам,ај погодете зошто.
    За точак возење; на право паѓам и раце кршам.
    За шиење копчиња,крпење на дупчиња мали,ако ги фатив јас дупкишта ке станат.Поарно да не фаќам игла и конец,и скинато помалку се забележува од моето шиено.
    И за преќутување.Е не можам да преќутам и да тактизирам.
    За пеење,свирење со уста и сл.