1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вие сте антиталент за?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Gargamel, 15 мај 2011.

  1. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    -За цртање.
    Незнам ни една куќа да нацртам а да не изгледа смешно и како да е нацртана од пет годишно дете.
    -За чупање веѓи :D Ако направам еден и единствен потег врз моите веѓи знај дека доживуваат деформитет иститот момент.
    -Математика.Која тапа сум,и во основно и во средно.Ако имав 13 предмети во средно,значи имав 12 петки и една единица по математика,голема колку мене.
     
  2. Sparks

    Sparks Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    3.194
    Има многу работи за кои сум невиден антиталент, ама по неколку се издвојувам дефинитивно...

    1). Готвење. Јас не знам што домаќинка ќе бидам, кога секое јадење што се пробувам да го направам (Се разбира освен класика тестенини и такви транталци) завршува на тараса, спремно мачињата да го јадат. Или нешто загорувам, или нешто недоварувам... Ко вицот сум кога ќерката му однесла јадење за прв пат на таткото и овој и рекол супер чедо, ама ако е пудинг ова додај малку повеќе шеќер, а ако е супа малку повеќе сол. :rofl: Ама ќе се научам па што и да е, одлучена сум, јас ја имам силата :muscle:

    2.) Пеење. И за тоа ми е најмногу криво во животов, толку сум приврзана за музика, не можам да живеам без неа, толку сакам да си пеам, ама ете не ми дариле глас. Имам кажано, да имав глас музичар ќе бев 100%.

    3.) Математика. Од секогаш, значи сите сите предмети најјаки петки, математика никако. Со страдни маки, од што веќе од вежбање напамет ми беа научени задачите тројки или четворки вадев, ама појако никогаш. Освен последниот тест во 4та година, тој 5ка ми беше и дома урамен ми е :lol:

    Имам уште многу други, ама овие се топ 3... Се да сакате, освен на ручек кај мене да дојдите, или евентуално да ме слушните како пеам :D
     
  3. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    За цртање.Кога ќе нацртам нешто ни самата не препознавам што излезе од цртежот.Едно цртам друго искача.
     
  4. The.Crab

    The.Crab Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    За што не сум. :lol: (се шегувам, си имам и јас свои таленти :$ :P )

    - цртање - единствено имам цртано додека учев ликовно (во основно и две години во средно), ама дефинитивно немав врска од цртање. Се трудев, се мачев, ми помагаше мајка ми (па понекогаш и она ми ги црташе цртежите :$ )... со еден збор бев солидна, но ништо посебно.

    - пливање - овде сум тотален антиталент. Доста пати се имам обидено да се научам и ми имаат помагано, но барем досега никаков успешен резултат (благодарна сум што нема неуспешен, па за повеќе здравје :rofl: ).

    - англиски јазик - бидејќи на девојчето на времето баш и не му се фаќаше книга по англиски, денеска не се снаоѓа нешто најдобро со англискиов. Учам, се трудам и се' тоа, доволно за солидна оценка и снаоѓање, но едноставно знам дека ми е една од послабите страни. No English, please! :lol: :@

    Но, тоа не значи дека нема со тек на времето и уште поголем труд да го совладам де. Се' може да се научи доколку се сака! Ама доколку се сака! :angel:
     
  5. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    За цртање, пеење, играње, hand made работи немам проблем зошто работи креативноста и инспирацијата во мене. Арно ама дефинитивно сум антиталент за скијање и возење ролери! Дефинитивно се откажав од тие работи, едноставно тешко одржувам баланс на телото и точка! Само се надевам дека нема да бидам и антитален за возење кола, па ќе се потрудам да се внесам максимално кога ќе земам часови летово. :)
     
  6. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Чупање, страшна работа колку не ме бива, едно влакно да искубам, го скубам погрешното, и 6-месечниот труд на козметичарката отиде јабана, и јас со него, затоа кога немам време како сега, шетам ко жбун некој, за срамови...
    Пеглање коса....почнувам стрпливо прв прамен, втор, и почнувам да грабам цела коса одеднаш да ја испеглам...
    Пеглање... нит знам да пеглам, нит сакам да знам...
    Пеење, интонација одлично, ама глас...ни ка ко!!! :lol:
     
  7. Peperutka90

    Peperutka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.082
    -Пеглање на алишта... ооооооу ноу (доста работи си упропастив) и
    -Цртање
     
  8. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    -Не ме бива за пеење ама ич, немам глас... ко квачка некоја раскокодакана.
    Имам така по малку пискав глас, а кога пеам фаќам високи расштимани тонови ти се чини во секој момент прозориве ќе пукнат.
    Признавам најтешко ми беше кога требаше да ја успијам ќерка ми и да и пеам успиваљки....сум ја успивала по пола саат пеење... јасно е зошто :lol:
    Едно време имаше инвазија на нови женски/машки групи, па и солисти кои немаа појма од пеење, па јас и другарка ми-која пее боље од мене :tmi: , сериозно мислевме да станеме пеачки и да кокодакаме... :D Среќа што не направивме таква глупост, сега ќе ме имаше во темата антипатични јавни личности ;)
    -Друго не ме бива со топки...на физичко во средно кога требаше да играме кошарка, ракомет или одбојка се вадев на оправдано (демек имам добиено) и проф.-от еднаш ме фати дека ескивирам и ми рече- добро Лолита ти колку пати во месецот добиваш :wasntme:
    -Што се однесува до домаќинлук- кршам се по дома, се` јас нешто се сопнувам, се` мене нешто ми паѓа (едно време маж ми ме викаше трапчо), а кога мијам садови обавезно нешто кршам.
    -И најголем таленАт сум за треснување глупост кога не треба.. во смисла тој што не треба да ме слушне обично е позади мене или улетува и ме слуша што зборам. :headbang:
     
  9. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    За пеењњ и одржување рамнотежа. Абре на прав пат да одам ке се утепам :rofl:
     
    На angel4e121 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Пеење и математика дефинитивно
     
    На angel4e121 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. s.u.n.s.h.i.n.e

    s.u.n.s.h.i.n.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2010
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    32
    Антиталент сум за сите спортови и тоа ми претставува голем проблем во училиштето
     
    На angel4e121 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Антиталент за правење палачинки |( Врска нема! Од 100 обиди ни еден не ми успејал,палачинката кога се трудам да ја превртам има шаси секаде да заврши само не во тава!
    Антиталент за пикадо :tmi: Понепрецизен човек од мене сигурно нема! Две леви раце имам,мавам и го промашувам пикадото :wasntme:
    Антиталент за пеглање алишта :doh: После пеглањето кошулата е повеќе изгужвана отколку претходно! Не ме бидува ич :(
     
  13. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Антиталент за правење лице. А толку многу се обидувам понекогаш да го правам тоа, ама едноставно не можам. А баш би било добро понекогаш да го сокријам вистинското мислење за некого (и да се смешкам). Не секој ја поднесува вистината :D
     
  14. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Антиталенат... уу добра тема :D Да видиме, антиталент сум за шиење копчиња, никад не ги зашивам убаво, антиталент сум за пржење храна, имам уплав да не се изгорам со зејтин и изгледам смешно од страна иако често пржам :D Антиталент сум за игри со топка, имав уплав кога во школо се играше народна се тресев да не ме погодат, а еднаш коа ме стаија голман за ракомет ќе споцркав :D ме погодија нема што :D Антиталент сум за шиење општо, еднаш ги исплеткав конците на машината за шиење, потоа за возење ролери (имам уплав), за возење точак по улица (гарант ќе паднам од страв да не ме удри кола), за јадење мрсно, гарант ќе ми капне, за одење по дожд, увек се праам лом позади колку и да сум внимавала.. потоа антиталент за рипање на магарац леле колку само имав страв да г напраам ова во школо и колку само неуспешни обиди имав а тука да го додадам и одењето по греда, особено онаа високана УХХХ! Гарант има уште ама не ми текнува. Ќе ми текне па ќе надополнам :lol:
     
  15. maja.kostovska

    maja.kostovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    288
    Допаѓања:
    192
    Антиталент за бришење паршина..... 2 години никако да избришам како шо треба прво ке избришам најдоле а потоа на повисоките местаи така по 3-4 пати се вракам на едно исто место да избришам, исто така антиталент сум за да го избоам тоа што сум го нацртала... затоа секогаш професорот ми ги прегледува цртежите необоени за да може 5 да ми пише :D
     
  16. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.987
    Допаѓања:
    4.847
    Пол:
    Женски
    Најголемиот антиталент за цртање!!!
     
  17. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Леле заборавив и за возење ролери еден толку антиталент, учам 5 години и никако да научам. :rofl: Ма неможам рамнотежа да држам, не можам едноставно.Исто и за лизгање (ова поврзано со ролери е).Еднаш бев на лизгалиште само зимава, и 184395 пути паднав! :lol:
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  18. stefyle

    stefyle Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    110
    Пол:
    Женски
    Антиталент сум за боење цртеш со темперни за цртање ме бидува ама за боење не прашувам све го упропастам цртежот...Антиталент сум за лажење воопшто незнам да лажам бидејки сум многу смешка и не ме бива за тоа!
     
  19. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    пеење и глума, уф јас да запеам има сите магла да фатат, а глума да не се кажува одма ме фаќа еден сеир :lol:, исто така и цртање освен едно цвеќе, никогашне сум нацртала нешто како што треба.
     
  20. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Антиталент за пеење.
    Антиталент за пливање. :tmi: Абе, таман ќе си запливам, ајде еден грч во нога и оди после спасувај се. Али, преживечу.
    Антиталент за боење цртежи. Абе, ќе земам да нацртам еден убав цртеж, а кога треба да го бојам ќе си уништам цртежот. ]:) Сега почнав од слики од интернет или видео да си цртам по некое потретче (не дека мнооогу личат, ама супер ми се). Еве, последниот ми е од Анџелина Џоли. Среќа што портретите не ги бојам, само со молив иначе Џоли ќе личеше на Донатела Версаче. :D
    Антиталент за секаков спорт освен за кошарка. Абе, нешто друго да играм како да се плашам од топката. :| Народна не знам од кога не сум играла.....
    И тоа. Ако ми текне нешто ќе допишам. :)
     
    На IwyDior му/ѝ се допаѓа ова.