1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Виза за Канада и Билет

Дискусија во 'Канта' започната од Raven, 8 ноември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Raven

  Raven Активен член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Не ми замеривајте незнам каде да го сметам прашањево, а навистина ми е потребно да знам како информација.

  ДАЛИ НЕКОЈ ОД ВАС ДЕВОЈКИ ЗНАЕ КОЛКУ ПАТИ ТРЕБААТ ЗА ЛЕТ ДО КАНАДА- Ванкувер (по можност)
  И КОЛКУ ТРЕБА ВИЗА (за школкување, за 12 месеци) ЗА КАНАДА?

  Отприлика, немора точна цена :)
   
 2. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.671
  До Торонто во ниска сезона цената е од 1200$ па нагоре, а Ванкувер бидејќи е на другиот крај стави плус уште некоја стотка на сумата. За виза ќе си аплицираш во Канадската амбасада во Виена, на веб страната имаш точно колку изнесуваат сите трошоци.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.