1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Виза??

Дискусија во 'Канта' започната од prettygirl, 9 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. prettygirl

  prettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  38
  Ми треба помош! Дали некој знае дали можам да вадам виза од јануари 2010 , бидејки пасошот ми е валиден до јуни 2011 а и плус ми закажаа дури во октомври 2010 за нов пасош???
   
 2. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  За жал да...Ќе мора да вадиш виза исто како досега. Само што, мислам, дека нема да биде толку ригорозно како до сега. Сепак ќе мора да приложиш гарантно писмо, М1/М2 ако си вработена, во некои амбасади бараат и патнички чекови во одредена висина...Најдобро е да се јавиш во Амбасадата на земјата каде што сакаш да патуваш и тие ќе ти ги кажат сите детални информации.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.