Викенд

Дискусија во 'Слободно време' започната од behappy, 12 февруари 2012.

 1. behappy

  behappy Активен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  2
  Што правите вие за викенд... кажете накратко :) :D :) :) :D
   
 2. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Јас цел викенд дома си го поминувам во пиџамки на компјутер! Спијам до 2-3 саатот и потоа на комшјутер цел ден и може петок да излезам малку со другарите ако не е ладно и така! :lol:
   
  На behappy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. K0ST0VA

  K0ST0VA Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  58
  Јас за викенд најчесто се излежувам. и не ми се излегува од дома. :lol: ама зависи какво е времето. најчесто на лето викенд нема шанси да ме најдеш дома. :D веројатно сум на некој кош и играм кошарка. :lol:
   
  На behappy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  2.477
  Пол:
  Женски
  Дремам.. Правам работи безвезни.. Се излежавам, гледам тв.. Книга преку викенд не доаѓа предвид освен ако треба да спремам испити па некако.. :|

  Излагам ако не е многу ладно и обавезно после излагањето се собриам со другарките и збориме што се дешавало претходната вечер.. :D
   
  На behappy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. lolita97

  lolita97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  37
  Цел викенд сум со другарките надвор. И преку ден и навечер пак :lol: .
  А кога сум дома на фејс си седам. И после кога ќе дојде време за учење глава до ѕид си ја мавам :D .
   
 6. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.495
  Јас за викендите обично не сум дома. Најчесто сум излезена со другарки, а ако не сум со нив, тогаш сум дома и времето го поминувам на нет, читам книга...

  Овој викенд осеќам ќе биде крајно глупав и досаден. И напорен воглавно!
  Се надевам на спротивното...

  Во сабота т.е утре, планирам да одам кај другарка, а во недела во колосеум на првоаприлската забава под маски..
   
 7. Kristinna1

  Kristinna1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  124
  Паа шо зна...си седам дома на компјутер и си гледам нешто на интернет и гледам на телевизија
  си шетам со другарките ко ќе ми се излегви ..си шетам низ струга и си купвам па на плажа..тоее xD
   
 8. anuvcheto

  anuvcheto Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  352
  ne e fer, pet dena uchenje dva dena odmor.. ama i toa treba dobro da se iskoristi ;)
  Obichno se shetkam so drugarkite i dremam po doma pred kompjuter ili pred televizor.. :P
   
 9. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
  Е период од неделата кој го посветувам на себе и на моите најсакани.
  Кога излегувам на необавезни прошетки низ град со дечкото и пријателите ,кога си дозволувам да поспијам до пладне без грижа на совеста...
  Кога дремам како кауч потејто со мачката в раце и и се радувам на секој нејзин здив...
   
 10. Moretti

  Moretti Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  1.051
  шетам,учам,и свирам гитара
   
 11. anuvcheto

  anuvcheto Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  352
  Станувам доцна, ручек или поручек?!
  Си седам по пижами, се излежувам, гледам ТВ. Обавезно седнувам на компјутер, после ако е убаво времето излегувам надвор со другарка, си се шеткаме, муабети.. ^_^
  Ако сум на распуст, тогаш цел ден си се тегнам, од кревет на кревет, од овај на другиот телевизор, од компјутер на лап-топ, колку да се има занимација.. А, ако одиме на училиште си имам план, 2-3 часа од денот трошам за да повторам за наредните денови, да напишам домашни задачи, А ПОСЛЕ, ДЕНОТ Е МОЈ.
  Уживанции ^__^
   
 12. citiesinflames

  citiesinflames Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  375
  Пол:
  Женски
  се шетам, излегувам, се глупирам, фотографирам, спијам многу часови :D , планинарам :)
   
 13. manta123

  manta123 Активен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  9
  Седам на компјутер, читам, гледам филмови, учам.. итн.
   
 14. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  4.149
  Пол:
  Женски
  Уживам 8)
   
 15. Lily52

  Lily52 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2013
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  36
  Паа ако времето е убаво одеме со другарките на излет и одеме пи некој ридеви..
  А ако е врнежливо или седам дома или одам кај некој на гости(или ми довагаат гости)
   
 16. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.745
  УЖИВАМ
   
 17. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.350
  Допаѓања:
  3.507
  Пол:
  Женски
  Со факлутетов и викенд и работен ден ми е исто. Си искачам кога сакам, учам кога сакам, одам на предавања каде што сакам (зашто не водат евиденција и + не предаваат добро). Викендот ми се разликува само што може да отидам на некоја журка. :)
   
 18. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.394
  Допаѓања:
  46.685
  Пол:
  Женски
  Прво ќе се наспијам убаво, да одморам од лудо поминатата ноќ во која сум се вратила во доцните утрински часови :D потоа се договараме со другарките или братучедите да се видиме, бидејќи во тек на неделата сме со обврски 8) ќе се изназборуваме убаво, ќе пооговараме и воглавно тоа :lol:
   
 19. butterfly6223

  butterfly6223 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2012
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  468
  Одмарам, шетам, читам книга, седам на нет...
   
 20. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.621
  Викенд е најубаво нешто по напорна работна недела.