Викинзи (Vikings)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Elena69221, 18 февруари 2015.

 1. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.059
  Допаѓања:
  97.213
  Ја почнав вчера вечерта серијава, еве сега ја почнав втора сезона.
  Неможам да опишам колку мешани мислења имам и во моментов сум толку лута на серијава и сеуште ја гледам. И прехтодно имам пишано, фаворизирам и мислам дека тоа многу ми смета во одредени ситуации.
  Омилен лик ми е Lagertha и моментално толку сум лута на Ragnar да неможам сериозно да го поднесам. Rollo ми е глупав лик, ама толку ми е атрактивен што сите глупости и грешки му ги простувам.
  May Thor strike Ragnar dead.
   
  Последна измена: 1 јуни 2017
  На buba4e89 и zhap4e им се допаѓа ова.
 2. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.059
  Допаѓања:
  97.213
  Немам желба кога си пишувам сама под последно мислење ама денес ја читав темата, иако одамна ја изгледав серијата. Што сфатив од вашите коментари е дека ја немам догледано само не сфаќам како зошто торентот за четврта сезона која го слегував пишуваше дека е со сите епизоди.
  Па сакам да прашам дали сум многу назад, зошто утре планирам да барам подетално за да догледам.
  Последно се случи ова:
  Помина многу време, сите деца на Рагнар се пораснати, Бјорн работи напорно, Аслог се пијани и ме потсеќа на Церсеи. Епизодата, која ја гледав последно и која ми беше означена како последна епизода во папката која ја слегов, завршува така што Рагнар го нема и се враќа во гратчето и бара некој да го убие, ама сите го гледат и ништо не прават за тоа.
  Се дур не прочитав тука, врска немам дека Аслог умрела, или дека Роло го имало пак после толку време. Гледам дека тие епизоди се означени како 13,14,15 па си викам ќе ги симнам да ги изгледам вака се осеќам како дупка да имам, а не ми е јасно зошто вака со помалку ми била папката. (facepalm)
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.917
  Допаѓања:
  13.889
  Пол:
  Женски
  Е да, има уште :)
   
  На buba4e89 и theowndemon им се допаѓа ова.
 4. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.602
  Допаѓања:
  86.833
  Пол:
  Женски
  На buba4e89 и theowndemon им се допаѓа ова.
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.379
  Допаѓања:
  87.845
  Пол:
  Женски
  После ГОТ се фрлив на оваа. :rofl:
  Реакцијата ми беше ^_^ сигурно е добра колку ГОТ и мислев дека ќе има возбудлив почеток.
  Прва сезона сум и морам да престанам да очекувам.
  Првите три епизоди беа дрвење и не ми оставија впечаток, после почна интересното. После трите епизоди почнав да ги сањам :rofl: и се разбира Рагнар во кревет со мене :P и си реков морам малку да намалам со неа.
  Инаку уште во почетокот сфатив дека не е ГОТ и не може да биде добра колку неа, сепак ми го привлече вниманието.
  Многу ми е надмен сега веќе христијанинот Ролф :^) и многу амбициозен, додека Рагнар е приземјен и ми заликува на Џон Сноу.
  Уште две епизоди и крај на првата сезона, ама мора да се сложите дека повеќе дрвење имаше во првите три епизоди.
   
 6. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.602
  Допаѓања:
  86.833
  Пол:
  Женски
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.379
  Допаѓања:
  87.845
  Пол:
  Женски
  Само што немам Хистори програма :(
  Кај да ја гледам сега.
   
 8. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  1.813
  Допаѓања:
  47.258
  Пол:
  Женски
  epizode.ws можеш да ја гледаш
   
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.379
  Допаѓања:
  87.845
  Пол:
  Женски
  Новата сезона? ^_^
   
 10. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  1.813
  Допаѓања:
  47.258
  Пол:
  Женски
  Утре излегува новата епизода од 5та сезона, би требало да ја задутре веќе ставено.
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.379
  Допаѓања:
  87.845
  Пол:
  Женски
  Првата епизода од новата сезона 5 не ми остави некој впечаток.
  Астрид воопшто не можам да ја поднесам, ужасен лик. Се врти околу Лагерта демек ја сака, а спие и со Бјорн.
  Торви е прекрасна жена, не дека е светица ама барем се избори со тоа и свесно знае дека Астрид и прави лице.
  Не сум доживеала лично никој лик од серија да ме заплаши, значи страв ми е од Ивар страшен е.
  Може добија бројни неочкувани пресврти во претпоследната сезона со Ивар, но кога убива тој е злобен, ко да не е тој ко да е некој друг. Штом е способен братот да си го убие, за се друго е способен.
  Бјорн ретко го даваат, немам желба да ја гледам втората епизода иако претходни постови пишав дека не е GOT и дека не е подобра од неа, си го повлекувам кажаното. Предобри се и двете само што Викинзи повеќе ми го загреа столот.
   
  На zhap4e и theowndemon им се допаѓа ова.
 12. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.602
  Допаѓања:
  86.833
  Пол:
  Женски
  Само првата епизода ја изгледав. Леле оној Ајвар, колку ми е...ух, бљак:envy: И морало ли така да зборува, со тој акцент, аман. И свештеникон христијански..и тој ме нервира. И Агата ме нанервира:D Не ми беше нешто посебна епизодава.
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 13. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.059
  Допаѓања:
  97.213
  Ајврчето мене ме нервира. Ако до претходната сезона чекав татко му да умри, сега тој чекам да умри. :wasntme: Не гледам разлика меѓу нив, исто зло ми се. Мислам дека имам пишано за серијава, ја сакам, ама ни еден лик не ми е при срце. Лагата ја сакав, ама веќе ни таа не е тоа што беше. :| Ми има интересна приказна, ама често нешто вака сум на одредени ликови: |(
   
  На buba4e89 и zhap4e им се допаѓа ова.
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.499
  Допаѓања:
  44.730
  Како е новата сезона? Не можам да ја почнам да ја гледам, ништо не ме влече. Пишете ако вреди да се гледа.
   
 15. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.379
  Допаѓања:
  87.845
  Пол:
  Женски
  Страшна.
  Желбата за водич на викинзите е преголема. Бјорн ги напушта браќата и плови по Средоземното море.
  Ајвар или Ивар како си го викам јас станува многу антипатичен и злобен, некој ќе му рече два три збора слатки и тој си мисли е Бог ( го дига носот ).
  Има нешто преземено од Рагнар, некоја дарба.
  Флоки ги напушта Викинзите.
  Има преплети, 4тата епизода заврши чудно барем мене таков впечаток ми остави.
  Мислам дека актерот што го игра Ајвар многу е внесен во улогата па некад имам чувство дали е реалност или само серија.

  Јас дојдов да прашам кој е островот на кој стаса Флоки, некое вулканско место со црна плажа. Знаеш некој?
   
 16. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.059
  Допаѓања:
  97.213
  Ајвар
  upload_2017-12-15_21-1-13.png
  е буквално креација на Флоки. Добро го воспита, се што не му се допаѓаше од Рагнар го одстрани, а се што му се допаѓаше го задржа. Сите знаеме што не му се допаѓаше. Исто збора како татко му, исто се однесува, а Рагнар ми беше најнеомилен лик.
  Сепак, не е толку лоша сезоната, па јас лично би ѝ дала шанса.
  Никогаш не ми била меѓу омилените и држи некоја константа, па ни ми е полоша од претходната, ниту пак подобра. Најдобро пробај две епизоди ако ти се допаѓа продолжи ја. Мислам дека првата и втората епизода беа како блок епизоди, па таман иди за „пробно“. :D
   
  На RainBow, zhap4e и buba4e89 им се допаѓа ова.
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.379
  Допаѓања:
  87.845
  Пол:
  Женски
 18. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.602
  Допаѓања:
  86.833
  Пол:
  Женски
  Четвртата епизода беше :clap::clap::clap:
  Бјорн го обожавам! Ептем ми се свиѓа што се погодени,бар за сега, со братот на оној - wanna be крал на сите Викинзи :D Мада, мекуш сум бе. Ме размрсуљавеа со приказната со Астрид и него, со свадбата и чудата и се'. Дури ќе почнам да навивам за него, ух. Ко што... се' помалку ја свиѓам Лагата. Even the gods have abandoned her:D. Ми се свиѓаат церемониите со свадбите - како ја прашуваа Астрид (претходно и другите) дали е сигурна дека сака да се омажи, дали е по нејзина волја...ќе треба да прочепкам за статусот на жените, тогаш. Исто ко што ме заинтригираа некои работи околу нивните патувања по медитеранот. Сицилија и Византијката - христијанка:inlove:.... едвај чекам да ја видам приказната со неа, како ќе се развива. И, ух. Колку и да не го сакам Ајвар-от, му го сакам тоа мозочето кога му крои стратегии....why are the rats above ground:clap: Ќе мора скоро да ја изгледам следната епизода.
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.602
  Допаѓања:
  86.833
  Пол:
  Женски
  Што беше финтата со девојката која не беше девојка, а која му ја дадоа ко подарок на оној :^) и прашањето на Бјорн: дали беше проблем за тебе? Ах тие од ЛГБТ:D
   
 20. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.499
  Допаѓања:
  44.730
  Ајвар бе. :D Ич не го мислев така името, во тој контекст и сега си се изнасмеав,
  Јас 4ртата ја гледам, вака кога се насобрани ми е поинтересно. Ми фали мене Рагнар, некако Убе како да го имитира со очите, некои интересни движења кои Рагнар ги правеше, но Убе не може да ги долови, па ми изгледа ко да му фали нешто. Приказната со Бјорн ми е најинтересна, се надевам повеќе таму ќе се задржуваат, другово е веќе видено.
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.