1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Викторија Бекам-модна икона

Дискусија во 'Мода и стил' започната од aNy-to, 22 јули 2010.

 1. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  393
  Иако за многумина премногу слаба,препотентна, вулгарна,па дури и злобна....но мора да признаеме и дека е една од најелегантите жени во светот.
   

  Прикачени фајлови:

  • potpunki2.jpg
   potpunki2.jpg
   Големина на фајлот:
   41,2 KB
   Прегледи:
   1.413
  • vic_collage_blog.jpg
   vic_collage_blog.jpg
   Големина на фајлот:
   59,4 KB
   Прегледи:
   1.413
 2. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.044
  Допаѓања:
  6.470
  Пол:
  Женски
  Не знам зошто ја нарекуваат злобна? Не знам многу за неа освен тоа дека е вистинска модна икона,секогаш средена и тип-топ облечена и шминка и фризура...

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 3. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Ни јас не знам ништо повеќе од Багуфче за Бекам, освен тоа дека е одлична дизајнерка, модна икона, секогаш скоцкана, и дека има проблем со високите потпетици и своите стапала. И да, дека е жена на Дејвид Бекам. :rofl:
  Викторија, скоро никогаш не греши со модните комбинации кои што ги прави. :clap:
  А за тоа дека ја нарекуваат, злобна; не сум слушнала, и би сакала да знам зошто? :^)
   
 4. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  исто мислам и јас :D .. малце ми е антипатична но секогаш е скоцкана :)

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 5. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  393
  Една од многумината кои имат негативно мислење е и американската актерка Џоан Риверс наведува Викторија злобна,непристојна и крајно вулгарна и дека се однесува како секогаш да има лош ден. Но меѓутоа неможе да го оспори фактот дека секогаш е топ и актуелна.Не мислам дека е злобна,туку дека лугето и завидуваат затоа што скоро се и оди од рака има своја модна линија,три сина и најзгодниот маж...
   
 6. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  Па Ани кој ли не и завидува за Бекам?! :rofl: ,

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 7. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  Прочитав дека во една анкета дека и ги прогласиле за убедливо најгрди славни стапала. :)
  За стилот, облеката немам зборови, ама навистина е премногу слаба :o
   
 8. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  за неа мислам како и другите форумџики дека секогаш е скоцкана,тип топ навистина за тоа можат сите да и завидуваат.само што многу е слаба и не ја имам видено на една слика насмеана :lol:
   
  На IvanaJenner му/ѝ се допаѓа ова.
 9. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.046
  Изгледот нејзин не ми се допаѓа.Нити пак ми е нешто харизматична.Се е тоа дел од големата маркетиншка фама.Али за гардеробата и нејзиниот стил ми е ок.Затоа што сакам едноставни,ненападни, а добри комбинации.
   
  На FortuneTeller.xD му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.668
  Допаѓања:
  196.379
  Пол:
  Женски
  Ах каде се оние расни жени од минатото?!

  Воопшто не ми се допаѓа. Не би рекла дека е модна икона иако признавам дека има стил. Макар што, некои од нејзините комбинации знаат и тоа како да бидат погрешно одбрани. Ама што е слаба човече... да ја дувнеш, ќе падне. И мислам дека облеката што ја носи, подобро би прилегала или пак подобро би дошла до израз на некоја што има облини, како на пример Моника Белучи. Секое парче што ќе го облече, како да виси на закачалка :!:
  За карактер, не можам да судам - ама не ми е ни многу грижа каква е...
   
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.490
  Допаѓања:
  64.083
  Пол:
  Женски
  Мене ми е ужасно антипатична. Не можам да ја смислам. Не знам зошто, ама како да нема никаква харизма во неа, ништо позитивно.
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Е шо ми е криво за Бекам што го има, криво ми е. Порано се смеев, прославував кога ќе видев дека се скарале имале проблеми во пракот итн. :lol:
  Ама ај да не бидам оф топик, жената знае што да облече, ми се допаѓаат комбинациите само не можам да гледам колку е слаба, страв ми е да не се скрши додека оди :tmi:
  И флузурчено нејзино ми е топ
   
 13. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Викторија Бекам не викам дека не е скоцкана секогаш,имам приметено дека некогаш знае убаво да се облече,некогаш не,дека е модна икона,не верувам баш,затоа што мислам дека има и други славни личности кои имаат стил и во права смисла го отсликуваат поимот модна икона.Гледам другите форумџики го спомнаа маж и Бекам,мене воопшто не ми е привлечен,сега човекот плива во пари,па сега зависи што има привлечност,убавината или парите,а за паметот негов тоа е друга работа,па не гледам зошто некој да и завидува за Бекам,сега добро секој си има различно видување на нештата :) Како што спомнаа претходно во другиот пост,дека за да ја истакнеш облеката,стилот на облекување,се согласувам со тоа дека треба да се има облини,а Викторија е премногу слаба,изгледа како да ќе се скрши на два дела од премногу слабост :lol:
   
 14. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Некогаш ми се допаѓа,некогаш не ...
  Има добри комбинации..али стварно премногу анорексичен изглед... :puke:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 15. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.084
  Пол:
  Женски
  се согласувам вистинската жена има облини
  ..а оваа кај ги нема ...има ледена фаца , ајде да не бидам оф топик има светли моменти , но кобинациите јас често ги гледам кaко монотони и еднолични : огромна чанта ,тесно здолниште, високи потпетици и очила за сонце .. :?:
  за да го заслижи епитетот модна икона треба да знае повремено да изненади со нешто :)
   
 16. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  393
  Мислам дека доволно изненадува со интересни комбинации и секако фризурите. Скоро секоја фризура на Викторија станува ХИТ, која ја копираат многу девојки.Тоа е факт,неможе да го одрекуваме.
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Костур! И се согласувам дека стално ми е некако смуртена :|
  [​IMG]
   
 18. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Викторија е анорексична, воопшто не е харизматична, мене ми е и далеку од симпатична.
  Меѓутоа е секогаш средена, облеката најчесто и е совршено избрана и знае како да ја носи.
  Изгледот кој го промовира влијае негативно врз девојките за тоа како треба да изгледа телото. Позитвното влијае на тоа дека секоја девојка и жена треба да изгледа средено, уредно и убаво во секое време.
  Не ја сакам, ниту ја почитувам многу, секогаш ми е некако неутрална, ладна и многу не емотивна.
   
 19. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  7.878
  Пол:
  Женски
  Не ми е убава ниту харизматична,па изгледа единствено добро нешто кај неа е нејзиниот стил(освен Бекам нормално :) ).Во глобала ми се допаѓа нејзиниот стил,знае да избере убави комбинации,секогаш е скоцкана,елегантна е и си има изградено стил при што ретко прави грешки,али и по малку станува досадна и предвидлива.Се знае дека ја преферира црната боја,сака тесно,средна должина или ултра кратко,големи очила и едноставен накит,високи штикли,ептен само во тие рамки се движи некако.За изгледот освен што е преслаба мислам дека е и прекварцана.А за злобна дека била :lol: ...мислам дека таков впечаток оддава поради тоа што ретко или никогаш не се смее,а и самата изјавила дека не се смее поради тоа што мисли дека има грди заби.Можеби треба да размисли за алтернативата вештачки,мој предлог само. ;)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Во однос на фризурата,мислам дека плава не и стои и многу подобра ми е со долга коса.
   
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Абе не мора да се клешти целата, може да се насмевне само :D :D
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Lisca му/ѝ се допаѓа ова.