1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Викторија Бекам-модна икона

Дискусија во 'Мода и стил' започната од aNy-to, 22 јули 2010.

  1. manja666

    manja666 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    1.144
    Допаѓања:
    17.998
    Женава нема утка..може да додаде уште некое килце..ама и без тоа е модна икона.Секогаш комплетно средена од глава до пети. Баш ме интересира каква ќе биде ќерка и кога ќе потпорасне. Јас мислам ќе ја замени Сури Круз.
     
  2. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    oваа и модна икона - мешање баба и жаби.
    што и да облече, ма не знам колку сака скапо нека е, на скелетон грдо стои.
    а и се некои такви деловни свари носи со рамни линии, дефинитивно не по мој вкус!
     
  3. Wild-GirL

    Wild-GirL Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    1.266
    Допаѓања:
    1.258
    Премногу е слаба, и фали уште некое килце. Инаку секогаш е средена и скоцкана. На изглед и не е нешто убава, скоро на сите слики е намуртена. |(
    Но знае да се среди, знае добро да ги искомбинира парчињата облека.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  4. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    За мене Викторија дефинитивно е модна икона.Секое парче облека, аксесорис, чевли, ташни...се внимателно одбрани и искомбинирани.Само имам една забелешка- не некое килце, едно 10 кила и фалат, како костур е :lol: :devil:
     
  5. maryss

    maryss Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Женава не знае да се насмее!
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Vitorija

    Vitorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    606
    Модна икона-да. Секогаш во непогрешлива комбинација, и со посебен и извонреден талент за креирање на она што би требало да е тренд. Префинета класика е екстравагантен гламур. Тоа е таа.
    Ама грда е брее :D Погрда не може да биде, целокупната нејзина извештачена фигура, костуресто и сериозно лице, некогаш дури ми изгледа и морничаво :doh:
    Замислете ја оваа жена на улица во нешто најобично без ваквите милионски стилизирани парчиња облека :x Аууууууу :doh: :worried: :x
     
  7. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Добро облечен шетачи костур.

    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
  8. FemmeBrunette

    FemmeBrunette Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    46
    Мене многу повеќе ми се допаѓаат нејзините дневни(секојдневни) изданија отколку отворените вечерни тоалети од кои речиси и излегле силиконите. Сепак, има стил. Црната боја доминира, очилата не ги вади, вискоите штикли исто така. Не знам ни јас зашто не се смее, можеби и затоа наликува на злобна (а незз дали е) но мислам дека нема којзнае колку убава насмевка, а сака да изгледа и пофатално. Ако сте забележале Моника Белучи исто така мн ретко се смее....изгледа се во некој филм дека така се посензуални...Еве ги дневните изданија на Вики каде стварно можеме да позавидиме на елеганцијата, изборот, фигурата и начинот на кој се носи. Не е толку слаба ко што сликите ја прикажуваат, погледнете убаво одблиску, има струк, колкови, а и не е толку антипатилна на лик :)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG][​IMG]
     
  9. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Ау да. Нема промашај, секогаш средена, скоцкана, браво. Е сега што е слаба, слаба е дури и нездраво изгледа ама не дискутираме за нејзините килограми туку за комбинациите кои ги прави.. И една работа ми се допага кај неа. Никогаш не излезе скандал за неа, домашни голи слики, итн.. :) Да треба некому да се поклонувам за некоја комбинација и начинот на кој ја носи тоа би била таа дефинитвно. Еве нешто што посебно ми се допага од неа. Некои слики се доказ дека некогаш од горе до доле облечена во една боја изгледа убаво, пример црно и бело. :)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  10. FemmeBrunette

    FemmeBrunette Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    46
  11. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    И се восхитувам на женава.
    Во тој свет ,каде што секојднево испаѓаат скандали,се земаат разведуваат у рок на месец дена,прават деца кај стигнат,и немаат никави вредности ,само Викторија и Дејвид се одвојуваат.
    Толку време се заедно,а сепак се гледа дека се уште заљубени.Цело време се поддржуваат еден со друг.Она е секогаш покрај него и го бодри и во ситуации кога сите очекуваат дека нели...ќе му бара развод.Нели имаше некои шпекулации со проституки нешто,ама она секогаш викаше дека му верува на мажот,а не ко некои лајави кучки што одма би тргнале да го грдат.
    И имаат пет деца,што е стварно изненадувачки за познативе нели.
    Што се тиче насмевката,по позирањето ли заклучивте дека не се смее?Жената има исклучителна харизма и позитивна енрегија.Гледајте било кое нејзино интервју и ќе го заклучите истото.

    Незнам зашто ама мене ми се идеал како треба едно семејство да изгледа.
    Како се надополнуваат и физички ,и духовно.Така си го замислувам совршениот живот со мажот ми,кој и да биде.А бога ми и Дејвид си е совршен маж. :D

    И сеа за се зборев освен за стилот,али повеќето на темава повеќе коментираа за нејзините особини и карактер него ли стилот :) .
    Мене ми е една од омилените јавни личности,и секогаш ми е преубаво скоцкана и дотерана од глава до пети.
    Единствената замерка што ја имам кај женава е што е толку слаба.Значи дефинитивно единствена маана.
     
    На antonina05, CIA, crazylady и 4 други им се допаѓа ова.
  12. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Болно е добра!
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]


    Леле овој Бекам...уфф!Морав една негова слика,морав! :D [​IMG]
     
    На Gluvcee му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Gluvcee

    Gluvcee Нов член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2011
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    27
    Добра риба е навистина. И стил и стас само што премногу е слаба ама сепак :clap:
     
  14. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Ја обожавам буквално уште од малечка ја сакам
    женава во вистинска смисла на зборот за мене претставува модна икона секогаш ми е тип и топ средена понекогаш имам замерка за килажата за дуго ништо ;)
     
  15. Miss-dior

    Miss-dior Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    126
    Значи никогаш не сум ја сакала,од секогаш одбивна м ие била ко ќе ја видам со таа нејзината фаца воопшто не ми се свиѓа,Дејвид е совршенство од маж како ја загледал незнам :o ко костур е таа,џабе што и да искомбинира не ми се свиѓа како и стои преслаба е :wasntme:
     
  16. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Не би ја нарекла модна икона. Средена , убаво облечена но, многу е слаба и нема харизма во неа.
     
  17. CrystalNoir

    CrystalNoir Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    92
    Стилот на облекување на Бекамица е одличен,супер искомбинирани парчиња облека,како за свечени пригоди така и тие за кежуал.
     
  18. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Повеќе муж и го пратам него неа :D
    Бекам ми е класична закачалка. Преслаба, без шарм и многу мразам кога некој не се насмевнува, а Вики во тоа е на пиедесталот, мрази насмевки. :^)

    Дал гледам убава кукла со топ комбинација на излог во продавница или Бекамица исто ми е.
    Убави комбинации но без душа.

    Но секоја и чест што си го сочува семејството без притоа некои големи афери и со 4 дечиња.

    Али сепак уште од одма се шета со ќеркичката, ја носи на модни ревии и мами папараци. Е не ми е нормално тоа :tmi:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  19. s.t.e.f.a.n.j.a

    s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    51
    има стил одлична е во својата професија а и лани зема награди
    на мене лично ми се допага од секој аспект
     
  20. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Најискрено мене воопшто не ми се допаѓа на лице.Убаво се облекува но....не ми се допаѓа.