1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Викторија Бекам-модна икона

Дискусија во 'Мода и стил' започната од aNy-to, 22 јули 2010.

  1. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Уникатна, префинета, единствена и во последно време преку нејзините креации доста креативна.Многу познати личности ги носат нејзините креации.Ја сакам што не е од оној тип на жени што кариерата и е на прво место.Успеа да роди три сина, а пак да биде присутна секаде.
     

    Прикачени фајлови:

    На antonina05 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. AwesomeGirl

    AwesomeGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2013
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    116
    Пол:
    Женски
    Страшно е слаба,али секогаш ми е скоцкана супер!
     

    Прикачени фајлови:

    На antonina05 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. antonina05

    antonina05 Активен член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    Очигледно Вики Бекам си ја знае својата работа.Секогаш скоцкана тип-топ од глава до петици.Феноменален sense* за мода.Нејзините модни ревии се секогаш подобри и подобри.
    За бракот и семејството да не правиме муабет.Го има најзгодниот маж на планетава Земја,долго време е во стабилен брак,има 4 прекрасни деца,сите се ептен слатки и убави,особено најмалата Harper (кој не би посакал да има такво дете-прекрасна е и уште од мали нозе е ужасно добро облечена).Покрај тоа што е celebrity фаца и што има маж и 4 деца секогаш оди на нагорна линија,се гледа дека целосно е посветена на својата кариера како моден дизајнер.Секоја и чест.Што уште би можела да посака ?

    За мене е во права смисла на зборот МОДНА ИКОНА.Со својот минималистички и секогаш софистициран и елегантен стил на облекување ме остава без зборови.Посакувам да ги имам нејзиниот гардеробер.
    Вистина е дека е има некој килограм помалку,но не мислам дека има целосно анорексичен изглед.
    Не мислам дека е злобна и тотално антипатична личност само поради тоа што не се се смее во јавност.Имам гледано повеќе интервјуа со неа и мислам дека е баш кул личност со одлична смисла за хумор.Неодамна кога ја гледав на едно интервју забележав колку слатко се смее.Не ја сфаќам зошто не се смее во јавност и не ги покажува забите,но добро тоа си е нејзина работа,но сепак мислам дека треба малце да се поопушти и конечно да не удостои со нејзината насмевка.Не би било лошо нели ?

    Како и да е ,ја обожавам и многу ми е симпатична и дај боже некогаш да бидам како неа-успешен моден дизајнер,маж од кој сите би паѓале во несвест и четири прекрасни деца,едноставно совршено среќно семејство.
     
  4. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Јас што сум фан на слабоќа, односно слабо тело :). Сепак сметам дека Викторија би можела да нафрли некое килце, некој друг со нејзината килажа може да изгледа супер, ама на неа некако ич не и стои, ми се губи потполно.
    Скоцкана е тоа да, има фини комбинации, ама нешто за модна икона не ми е. Немала некои вау комбинации, премногу црно и бело комбинира за мој вкус. Но, ми се допаѓа што комбинира едноставни парчиња а сепак стојат убаво и софистицирано на неа.

    Си ја имала среќата да го има Бекам за маж :D.
     
  5. Wild-GirL

    Wild-GirL Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    1.266
    Допаѓања:
    1.258
    Тоа дека е премногу слаба е точно, навистина и фали некој килограм повеќе. Но, сепак кога станува збор за мода, несомнено дека Бекам има одличен стил. Секогаш си е тип-топ средена од глава до пети. Ми се допаѓа нејзиниот стил, знае да направи убава комбинација.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  6. InsidetheBworld

    InsidetheBworld Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2013
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    36
    Дефинитивно модна икона која што прокламира класичниот, елегантен стил во ова ново време на бројни правци во модата. Неприкосновена
     
    На antonina05 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    па добра е не е лоса,некад знае преубаво да искомбинира али некаг како секаде има утка :)
     
  8. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    .
     

    Прикачени фајлови:

  9. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    .
     

    Прикачени фајлови:

  10. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Убава е и за секоја пригода е скоцкана од глава до пети, ретки и се утнувањата. Маана има само што е слаба и никогаш не е насмеана инаку баш е симпатична
     
  11. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    .
     

    Прикачени фајлови:

    На Summerlover и Ketrin.Moon им се допаѓа ова.
  12. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    .
     

    Прикачени фајлови:

  13. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    .
     

    Прикачени фајлови:

    На Ketrin.Moon му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Многу ми е униформирана, строга... Има стил, ама не по мој вкус. Јас сакам поразиграни, повесели комбинации... :)
     
  15. doutzen

    doutzen Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    158
    незнам нешто оваа ми е многу грозна и немѓореста ич не ја сакам
    анорексија
     
  16. Acerola

    Acerola Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    537
    Допаѓања:
    630
    Никогаш не ми била некоја модна икона од причина што не ми е воопшто харизматична.
    Има жени од таа елита кои ти оставаат таков впечаток што не само на облеката тука и косата и накитот ти останува во сеќавање.Дури и за самата облека која ја носи,мене ми се допаѓа само кога е класично облечена,како кошула и панталони.
     
  17. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    .
     

    Прикачени фајлови:

  18. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
  19. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    .
     

    Прикачени фајлови:

  20. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    .
     

    Прикачени фајлови: