1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вил и Грејс (Will & Grace)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од crazylady, 11 мај 2011.

  1. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Буквално у животов не сум била посреќна
     
    На BlackAndWhiteSwan и Bozica1980 им се допаѓа ова.
  2. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.837
    Допаѓања:
    21.529
    Значи, ама ја по[​IMG]аа серијава со новава сезона, ми се уништи целиот филинг што го имав за неа! Дефинитивно не требаа да и' праат revival, се гледа дека не мрднале од 2008. Ги праат истите зезанции, заглавени се на истите фори кои денес се избледени, хумор 0, досадни "заплети" ако може да се каже дека воопшто ги има, ликовите застарени (и не мислам во физичка смисла на зборот), нема апсолутно никаква возбуда ниту нешто да те насмее. За љубителите на оваа серија кои не ја започнале новата сезона им препорачувам да не ни помислуваат да ја гледаат!
     
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.514
    Пол:
    Женски
    Мене исто ми беше тапа и малку патетична, ги гледаш остареле толку, а не мрднале од мртва точка.
    Ги гледав последните три, божиќната епизода ми беше одлична,
    Jack: The arc of history is long but it always bends towards justice.
    Will: I'm guessing you dated a guy named Justice?
    Jack: And we called my penis the arc of history. :D
    И последните две ми беа океј, па ќе ја продолжам сега за сега.
     
    На BlackAndWhiteSwan му/ѝ се допаѓа ова.
  4. BlackAndWhiteSwan

    BlackAndWhiteSwan Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    3.227
    Пол:
    Женски
    Се сложувам дека истите заебанции ги прават и хуморот е the same. Ама па нели е тоа поентата. Можеби ликовите не би биле привлечни за гледање доколку им направат драстична измена.
    Revival-от е направен со цел да се задоволи носталгијата кај старите фанови и да се привлечат и нови, секако.
    Мислам дека треба да го размрдаат дејството, да вклучат некој нов интересен лик, затоа што стануваат боринг.
    Како и да е, како за сит ком ок се.