Вимблдон 2010/2011

Дискусија во 'Спорт' започната од OzzyAngel, 21 јуни 2010.

 1. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.216
  Денес почна неофицијалното светско првенство во тенис-Вимблдон! Годинешниот прв фаворит на овој Гренд Слем турнир, Роџер Федерер моментално се најдува во многу тешка ситуација во првата рунда. Му посакувам среќа и победа!

  Колку следите тенис и кој се ваши фаворити?!
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.707
  Допаѓања:
  145.601
  Пол:
  Женски
  Обожавам тенис, како мала играв, а и сега понекогаш се случува да земам рекет и да одиграм една партија. Само штета што немаме време со свршеникот тоа почесто да го правиме. Ај кога ќе се средиме дома конечно, можеби ќе имаме повеќе време.
  Инаку ги следам скоро сите турнири на телевизија. Интересен и возбудлив ми е и за гледање, ама повеќе сакам турнири на земја, не знам, повозбудливи ми се, трева или онаа пластиката како на Флешинг Медоуз ич не ми се свиѓа. Не навивам за никого посебно. Мој омилен тенисер е Марат Сафин, ама за жал, се повлече од тенисот, веројатно доста му беше. Сега сум за Надал и Ѓоковиќ, а Федерер ми е органски одвратен. Не можам да го поднесам - исто како што ми беше одвратен и Пит Сампрас. А немам реална причина, едноставно ми се антипатични :puke:
   
 3. LaRuz

  LaRuz Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Bravo za temava obozavam tenis i sum za federer se izvlece pred malce ama toa ti e najdobriot teniser na site vreminja
  ALLEZ ROGER :)
   
 4. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.091
  И ја како мала тренирав ама не знам се откажжав многу скап спорт е :?: Мене па Ѓоковиќ ми е одвратен а исто и Федерер.
  Ама затоа Надал :inlove: најмногуу си го сакам.Ај фел ин лав вит хим ! :inlove:
   
 5. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  142
  тенис како спорт ми е интересен ама јас ако играм а да гледам некој други како играат не можам
   
 6. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.216
  Девојки, да не излегуваме од темата. Прашањето не беше што мислите за Роџер Федерер туку кој е вашиот фаворит на Вимблдон. Така ќе ги испочитуваме правилата на форумот а и ќе се избегне препукување за тоа кој и што мисли за Федерер!

  Мој фаворит, се разбира е Роџер! Историјата што ја има зад себе е единствена и заради тоа заслужува респект! Кај жените би рекла Јанковиќ и Џастин Анин. А Вимблдон го доживувам како вистински голем настан на полето на тенисот и општо на спортот, сите тенисери облечени во бело, препознатливите бои, виолетова, зелена и бела се гледаат насекаде низ теренот: крпите, облеката на судиите, рекламите околу теренот... Потоа тревникот пред главниот терен на кој што секој ден се собираат неколку стотици фанови да ги следат своите миленици/чки на видео скрин! Навистина нешто што вреди да се види одблизу!

  Нема да коментирам за другите тенисери, не сакам да настанат несогласувања и некои од вас да се чувствуваат непријатно како што се почувствував јас кога прочитав неколку неубави коментари за мојот фаворит! Им посакувам среќа на вашите омилени тенисери и тенисерки!
   
 7. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Потполно се согласувам со Оззи ..Мене ми е омилен Федерер!го обожавам ,но нема смисла сега да се препукуваме тука за тоа...И да бидеме реални Федерер го газат годините а сепак им парира на помладите!
  Уживам да гледам тенис.... :inlove:
   
 8. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  498
  Ги пратам сите спортови ама тенисот ми е некако нај, нај и никогаш не ми е досадно да гледам, иако траат по неколку саати. Немам омилени тенисери, ама Федерер и сестрите Вилијамс кога играат е вистинско уживање :)
  Еве штотуку прочитав една интересна информација, па да ја споделам :)
  Имало интересен меч денес кој го прекинале и ќе продолжи утре, а резултатот досега ги руши сите рекорди: 59-59 е во гемови во последниот (5ти) сет :o , а мечот траел 10 саати :sweat: Секоја чест за тенисерите :clap:
   
 9. LaRuz

  LaRuz Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  I posle 11 casa i 5 min mecot zavrski sekoja cest za momcite go srusija rekordot za najdolg mec napravija najmnogu asovi i najmnogu vineri samo mislam deka mahut poveke zaslusi da pobedi ama toa e sto i dvajcata bea odlicni :)
   
 10. dmstojkovska

  dmstojkovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  НАДАЛ :inlove: :inlove: :inlove:
   
  На nobodyy му/ѝ се допаѓа ова.
 11. TennisBabe

  TennisBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  364
  Jas navivam za Juan Martin Del Potro megutoa sega ne igra poradi povreda taka da i jas sum za Nadal :)
  A najodvraten igrac mi e Gjokovic, nz zosto ednostavno ne go podnesuvam vednas menjam kanal koa ke go vidam :| :|
   
 12. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  114
  Епа дечки јас сум си за Надал зошто според мене нема поборбен играч од него! А баш ми е мило што изгуби Федерер, не можам да го поднесам :@ VAMOS RAFAAAA!!!!!! :l: :inlove:
   
 13. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.216
  Вимблдон 2010

  Да се вратиме на Вимблдон. Само мислам дека треба да се преименува, да ја нема годината.
  Што мислите за оваа година? Кој ви се фаворитите?
  Мене како и секогаш се знае- ФЕДЕРЕР. Мислам дека има реални шанси оваа година, на РГ се покажа доста добро, а тревата е негова подлога...
  За Џокович нема шанси да победи, и во тоа сум сигурна. Пак мислам дека ќе биде борба меѓу Роџер и Рафа...
  [​IMG]
   
 14. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  830
  Вимблдон 2010

  Мој фаворит е Рафа, сакам да го одбрани Вимболдон и оваа година.
  Џокович во никој случај на сакам да биде победник па дури ни во финале не сакам да го гледам.
  Финале типувам Федерер-Надал.
   
  На Dgirlll и Rozich им се допаѓа ова.
 15. Blumarine

  Blumarine Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  187
  Вимблдон 2010

  Финале - Џокович - НАДАЛ.
  Биче жустро [​IMG]
  Иако навивам за Надалчо, нема да ми биди криво Џокович да го преземи првото место на табелата - сепак се работи за врвен тенисер.
   
 16. budal4e

  budal4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  10
  Вимблдон 2010

  надал
   
 17. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  209
  Вимблдон 2010

  Сакам финале Џоковиќ - Надал или Џоковиќ - Федерер и нормално сакам да победи Џоковиќ, заслужи годинава да освои гренд слем турнир освен Аустралијан оупен. Така да и покрај тоа што нема кој знае какви резултати на трева се надевам дека ќе се покаже на Вимболдон годинава (иако не верувам).
  Тоа е што сакам јас, а мислам дека во финале ќе бидат Надал - Федерер, и ќе победи Надал - кого ама ИЧ не го сакам. Така да или Федерер или Џоковиќ сакам да победи.
  А од женските сигурно пак некоја неочекувана ќе победи. Иако сакам Серена пак да се врати во форма, ама слаба е уште.
   
 18. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.216
  Вимблдон 2010

  Еве го годинашниот аутфит на Федерер, слободно постирајте и од вашите фаворити.

  маичката за тренинг
  [​IMG]

  патиките со Вимблдон трофејот и 6ка(бидејќи толку има освоено)[​IMG]

  капчето
  [​IMG]

  вака ќе излезе на терен првиот меч
  [​IMG]

  ова е елекот за на тернинг бидејќи е ладничко :)
  [​IMG]

  на терен
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  :inlove: :inlove: :inlove:
   
 19. Blumarine

  Blumarine Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  187
  Вимблдон 2010

  Еве го и аутфитот на Рафа Надалчо :inlove:

  [​IMG]

  Вака стокмено:
  [​IMG]

  Патичињата:
  [​IMG]

  И за десерт ... тараааам:
  [​IMG] - ќе го ручкам [​IMG]
   
  На Rozich му/ѝ се допаѓа ова.
 20. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  830
  Вимблдон 2010

  Рафа си победи во 3 сета, брзо и лесно.
  Добра игра макар што ми се чини дека изгуби 2 гејма на својт сервис, сепак направи и повеќе брејка така што заслужено си победи.
   
  На Blumarine му/ѝ се допаѓа ова.