1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вимблдон 2010/2011

Дискусија во 'Спорт' започната од OzzyAngel, 21 јуни 2010.

  1. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Денес почна неофицијалното светско првенство во тенис-Вимблдон! Годинешниот прв фаворит на овој Гренд Слем турнир, Роџер Федерер моментално се најдува во многу тешка ситуација во првата рунда. Му посакувам среќа и победа!

    Колку следите тенис и кој се ваши фаворити?!
     
  2. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.005
    Пол:
    Женски
    Обожавам тенис, како мала играв, а и сега понекогаш се случува да земам рекет и да одиграм една партија. Само штета што немаме време со свршеникот тоа почесто да го правиме. Ај кога ќе се средиме дома конечно, можеби ќе имаме повеќе време.
    Инаку ги следам скоро сите турнири на телевизија. Интересен и возбудлив ми е и за гледање, ама повеќе сакам турнири на земја, не знам, повозбудливи ми се, трева или онаа пластиката како на Флешинг Медоуз ич не ми се свиѓа. Не навивам за никого посебно. Мој омилен тенисер е Марат Сафин, ама за жал, се повлече од тенисот, веројатно доста му беше. Сега сум за Надал и Ѓоковиќ, а Федерер ми е органски одвратен. Не можам да го поднесам - исто како што ми беше одвратен и Пит Сампрас. А немам реална причина, едноставно ми се антипатични :puke:
     
  3. LaRuz

    LaRuz Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Bravo za temava obozavam tenis i sum za federer se izvlece pred malce ama toa ti e najdobriot teniser na site vreminja
    ALLEZ ROGER :)
     
  4. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    И ја како мала тренирав ама не знам се откажжав многу скап спорт е :?: Мене па Ѓоковиќ ми е одвратен а исто и Федерер.
    Ама затоа Надал :inlove: најмногуу си го сакам.Ај фел ин лав вит хим ! :inlove:
     
  5. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    тенис како спорт ми е интересен ама јас ако играм а да гледам некој други како играат не можам
     
  6. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Девојки, да не излегуваме од темата. Прашањето не беше што мислите за Роџер Федерер туку кој е вашиот фаворит на Вимблдон. Така ќе ги испочитуваме правилата на форумот а и ќе се избегне препукување за тоа кој и што мисли за Федерер!

    Мој фаворит, се разбира е Роџер! Историјата што ја има зад себе е единствена и заради тоа заслужува респект! Кај жените би рекла Јанковиќ и Џастин Анин. А Вимблдон го доживувам како вистински голем настан на полето на тенисот и општо на спортот, сите тенисери облечени во бело, препознатливите бои, виолетова, зелена и бела се гледаат насекаде низ теренот: крпите, облеката на судиите, рекламите околу теренот... Потоа тревникот пред главниот терен на кој што секој ден се собираат неколку стотици фанови да ги следат своите миленици/чки на видео скрин! Навистина нешто што вреди да се види одблизу!

    Нема да коментирам за другите тенисери, не сакам да настанат несогласувања и некои од вас да се чувствуваат непријатно како што се почувствував јас кога прочитав неколку неубави коментари за мојот фаворит! Им посакувам среќа на вашите омилени тенисери и тенисерки!
     
  7. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Потполно се согласувам со Оззи ..Мене ми е омилен Федерер!го обожавам ,но нема смисла сега да се препукуваме тука за тоа...И да бидеме реални Федерер го газат годините а сепак им парира на помладите!
    Уживам да гледам тенис.... :inlove:
     
  8. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Ги пратам сите спортови ама тенисот ми е некако нај, нај и никогаш не ми е досадно да гледам, иако траат по неколку саати. Немам омилени тенисери, ама Федерер и сестрите Вилијамс кога играат е вистинско уживање :)
    Еве штотуку прочитав една интересна информација, па да ја споделам :)
    Имало интересен меч денес кој го прекинале и ќе продолжи утре, а резултатот досега ги руши сите рекорди: 59-59 е во гемови во последниот (5ти) сет :o , а мечот траел 10 саати :sweat: Секоја чест за тенисерите :clap:
     
  9. LaRuz

    LaRuz Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    I posle 11 casa i 5 min mecot zavrski sekoja cest za momcite go srusija rekordot za najdolg mec napravija najmnogu asovi i najmnogu vineri samo mislam deka mahut poveke zaslusi da pobedi ama toa e sto i dvajcata bea odlicni :)
     
  10. dmstojkovska

    dmstojkovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    НАДАЛ :inlove: :inlove: :inlove:
     
    На nobodyy му/ѝ се допаѓа ова.
  11. TennisBabe

    TennisBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    364
    Jas navivam za Juan Martin Del Potro megutoa sega ne igra poradi povreda taka da i jas sum za Nadal :)
    A najodvraten igrac mi e Gjokovic, nz zosto ednostavno ne go podnesuvam vednas menjam kanal koa ke go vidam :| :|
     
  12. LaRagazza

    LaRagazza Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    121
    Епа дечки јас сум си за Надал зошто според мене нема поборбен играч од него! А баш ми е мило што изгуби Федерер, не можам да го поднесам :@ VAMOS RAFAAAA!!!!!! :l: :inlove:
     
  13. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Вимблдон 2010

    Да се вратиме на Вимблдон. Само мислам дека треба да се преименува, да ја нема годината.
    Што мислите за оваа година? Кој ви се фаворитите?
    Мене како и секогаш се знае- ФЕДЕРЕР. Мислам дека има реални шанси оваа година, на РГ се покажа доста добро, а тревата е негова подлога...
    За Џокович нема шанси да победи, и во тоа сум сигурна. Пак мислам дека ќе биде борба меѓу Роџер и Рафа...
    [​IMG]
     
  14. specificone

    specificone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    836
    Вимблдон 2010

    Мој фаворит е Рафа, сакам да го одбрани Вимболдон и оваа година.
    Џокович во никој случај на сакам да биде победник па дури ни во финале не сакам да го гледам.
    Финале типувам Федерер-Надал.
     
    На Dgirlll и Rozich им се допаѓа ова.
  15. Blumarine

    Blumarine Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    188
    Вимблдон 2010

    Финале - Џокович - НАДАЛ.
    Биче жустро [​IMG]
    Иако навивам за Надалчо, нема да ми биди криво Џокович да го преземи првото место на табелата - сепак се работи за врвен тенисер.
     
  16. budal4e

    budal4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    10
    Вимблдон 2010

    надал
     
  17. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Вимблдон 2010

    Сакам финале Џоковиќ - Надал или Џоковиќ - Федерер и нормално сакам да победи Џоковиќ, заслужи годинава да освои гренд слем турнир освен Аустралијан оупен. Така да и покрај тоа што нема кој знае какви резултати на трева се надевам дека ќе се покаже на Вимболдон годинава (иако не верувам).
    Тоа е што сакам јас, а мислам дека во финале ќе бидат Надал - Федерер, и ќе победи Надал - кого ама ИЧ не го сакам. Така да или Федерер или Џоковиќ сакам да победи.
    А од женските сигурно пак некоја неочекувана ќе победи. Иако сакам Серена пак да се врати во форма, ама слаба е уште.
     
  18. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Вимблдон 2010

    Еве го годинашниот аутфит на Федерер, слободно постирајте и од вашите фаворити.

    маичката за тренинг
    [​IMG]

    патиките со Вимблдон трофејот и 6ка(бидејќи толку има освоено)[​IMG]

    капчето
    [​IMG]

    вака ќе излезе на терен првиот меч
    [​IMG]

    ова е елекот за на тернинг бидејќи е ладничко :)
    [​IMG]

    на терен
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    [​IMG]
    :inlove: :inlove: :inlove:
     
  19. Blumarine

    Blumarine Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    188
    Вимблдон 2010

    Еве го и аутфитот на Рафа Надалчо :inlove:

    [​IMG]

    Вака стокмено:
    [​IMG]

    Патичињата:
    [​IMG]

    И за десерт ... тараааам:
    [​IMG] - ќе го ручкам [​IMG]
     
    На Rozich му/ѝ се допаѓа ова.
  20. specificone

    specificone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    836
    Вимблдон 2010

    Рафа си победи во 3 сета, брзо и лесно.
    Добра игра макар што ми се чини дека изгуби 2 гејма на својт сервис, сепак направи и повеќе брејка така што заслужено си победи.
     
    На Blumarine му/ѝ се допаѓа ова.