1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вината во нашите ѕвезди (The fault in our stars) [2014]

Дискусија во 'Филмови' започната од ivana63, 5 јуни 2014.

 1. ivana63

  ivana63 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2013
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  229
  Ако има ваква тема клуч

  Филмот е направен според книгата на Џон Грин - The fault in our stars.
  Се работи за шеснаесет годишната Хејзел, девојка која што води борба со ракот и неволно присуствува во групата за поддршка од болните со рак. Еден ден, таму го сретнува харизматичниот Августус, кој што е згоден, духовит, победник на својот рак и како за чудо - заинтересиран за неа. Хејзел се спријателува со Августус, а подоцна и вљубува во него.

  Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=9ItBvH5J6ss

  Meне не ме бива за раскажување, но ви препорачувам да го изгледате траилерот или пак ако имате можност да ја прочитате книгата. :inlove: :)
   

  Прикачени фајлови:

 2. beliver

  beliver Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Женски
  Вината во нашите ѕвезди (The fault in our stars) 2014

  Го гледав вчера филмот и толку на никој филм не сум плачела. Ја имам прочитано и книгата али филмот повеќе ме погоди. Иако сметав дека филмот ќе го заебат и нема да биде толку добар како книгата, јас останав просто воодушевена. ПРЕУБАВА приказна и на сите ви препорачувам да го гледате. Кога излегов од кино салата бев отечена во лицето. Досега ништо волку ме нема расплачено.
   
 3. Rak-26

  Rak-26 Активен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  11
  Вината во нашите ѕвезди (The fault in our stars) 2014

  Книгата ја прочитав пред некое време, ама не ме погоди толку. Значи, филмот да го гледам требало! :)
   
  На Tikitiki му/ѝ се допаѓа ова.
 4. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  1.730
  Допаѓања:
  3.498
  Пол:
  Женски
  Вината во нашите ѕвезди (The fault in our stars) 2014

  Имам слушнато за книгава и сите ја фалат па и филмот исто така што значи дека ќе се гледа во најкраток можен рок :lol: Најпродаван роман? :!:
   
  На Tikitiki му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ivana63

  ivana63 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2013
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  229
  Ја само трајлерот шо го изгледав првиот пат се скинав од плачење, а можам да замислам шо ќе биде филмот кога ќе го гледам. :lol: :wasntme: :$
  На книгата не плачев толку како кога го изгледав трајлерчето. :inlove: :lol:

  Не те разбирам, мислиш дали книгата е најпродаван роман? :^)
  Е да ме утепаш не знам. :D
   
 6. humbug

  humbug Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  преубав филм, вреди да се гледа. не плачев на филмот, само ми се насолзија очите. :D но на книгата, умрев од плачење.
   
 7. Lavander

  Lavander Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  91
  Има излезено убав торент за филмов?
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sweetgirl358

  sweetgirl358 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 септември 2012
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  642
  Ја прочитав книгата и веднаш потоа го гледав и филмот. :inlove: Повеќе ми се допадна книгата бидејќи имаше многу повеќе настани за разлика од филмот, но се разбира не можи сите настани да ги прикажат во 2 саати. :D Додека траеше филмот цело време плачев (за никој друг филм толку немам плачено ;( ) но сигурно бидејќи го знаев крајот. Содржината е предобра, а крајот беше неочекуван :!:
  Августус беше пресладок :$
   

  Прикачени фајлови:

  • Anselelgort.jpg
   Anselelgort.jpg
   Големина на фајлот:
   126,2 KB
   Прегледи:
   797
  • okay-tfios.jpg
   okay-tfios.jpg
   Големина на фајлот:
   36 KB
   Прегледи:
   794
 9. BojanaLegija

  BojanaLegija Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  64
  Според мене, еден од најдобрите филмови што ги имам гледано. На 20ти си ја купив и книгата и ја прочитав, а филмот го гледав на кино пред 1 недела и неколку дена. И на книгата и на филмот се изнаплачив :tmi: :( :( ;( ;( ;( ;( ;(
   
 10. Girl-50

  Girl-50 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  842
  На која страница можам да го гледам филмов онлајн ?
  го немаше на кинотека и филмовизија :)
   
 11. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.575
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  цц книгата никако неможам да ја најдам има во библиотека 50 копии од книгата и сите се иземени дека е популарна и требаше да чекам 4 недели
  и
  и
  и
  И ГО НАЈДОВ ОНАЈН ФИЛМОТ :D :party: :party: :party:
  беше од кино сниман и сега видов клале нова верзија и го редактирав мислењево :lol:
  нема добар квалитет ама може да се гледа
  еве линк
  http://www.vodu.ch/file/35aff0538027176 ... Play+Movie ( кликнете на шарено копче play )
   
 12. cinderella93

  cinderella93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  49
  Definitivno predobra kniga!!! Stotuku ja zavrsiv, a sega sakam da go gledam i flimot, no go nema nitu na kinoteka, nitu na filmovizija, a sakam da go gledam online, bez da go spustam preku torenti i razni cuda... Dali ke moze nekoj da mi kaze kade go ima i kade bi mozela da go gleam? :^) Navistina bi sakala i filmot da go izgledam, a knigata bi vi preporacala sto pobrzo da si ja procitate, bidejki sepak e nesto so koe ke se soziveete i ke ve tera sto pobrzo da listate do poslednata strana, a jas se nadevam deka i fimot ke me voodusevi, isto tolku kolku i samata kniga :)
   
 13. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.575
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  http://www.femina.mk/out/?id=a8974c6339 ... Play+Movie не треба да го спушташ со торенти и такви работи само стегни на шареното копче play и ќе се пушти ( оваа беше единствена страница што можев да ја најдам за филмов онлајн :doh: е сега квалитетот за никаде е |( )
   
 14. cinderella93

  cinderella93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  49

  ee falaaa ama go otvoriv linkot i poso prevod nemase osven na shpanski mislam deka e :^) i zatoa pisav dali znae uste nekoj za nekoja druga strana :worried: vo sekoj slucaj fala ti ;)
   
 15. Srckata28

  Srckata28 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4.491
  Допаѓања:
  21.279
  Пол:
  Женски
  Малце офф-топик...
  Дали книгата ја има на македонски ?
   
 16. ana.8

  ana.8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  51
  Да :inlove:
   
  На Srckata28 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Tikitiki

  Tikitiki Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2014
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Go gleav folmot pred 4 dena vo cineplexx I bukvalno izlegov od sala so lipanje mi bese sram pa se kriev so maramata :$ tolku emotivna prikazna... :inlove:
   
 18. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  1.730
  Допаѓања:
  3.498
  Пол:
  Женски
  Да, така имам разбрано дека е најпродаван роман
   
  На ivana63 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
  Дајте ми торент за филмот неможам никаде да го најдам :D
   
 20. chitaahgirl

  chitaahgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2013
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  22
  Каде ја има книгата на англиски и колку пари?
  Инаку, филмот е перфекција, но сепак книгата е далеку подобра од филмот :)