1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вината во нашите ѕвезди (The fault in our stars) [2014]

Дискусија во 'Филмови' започната од ivana63, 5 јуни 2014.

  1. love.eminem123

    love.eminem123 Активен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2014
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    kade mozam da go najdam filmov so prevod?
     
  2. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.732
    Допаѓања:
    3.506
    Пол:
    Женски
    Сега брзо е излезен филмов така да сеуште нема официјална снимка.Пребарај на претходните 2 страници имаше еден линк од кино чинам е и со превод на шпански.
     
  3. The-fallen-one

    The-fallen-one Активен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2014
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    40
    probaj na megashare,bi trebalo da go ima
     
  4. minika

    minika Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2014
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    104
    ај кажете ми страница да го гледам филмов онлајн со српски превод барам нигде го немаааа
     
  5. The-fallen-one

    The-fallen-one Активен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2014
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    40
    http://zumvo.com/watch-the-fault-in-our-stars-2014-3910
     
  6. jolo

    jolo Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2013
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    378
    Јас само знам дека ја има на англиски во Икона. А каде може да се купи на македонски? :|
     
  7. the.vampire.girl

    the.vampire.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    1.490
    Пол:
    Женски
    Преведена е на македонски под насловот Светот не е фабрика за исполнување желби. Ја има во Топер, Три, Матица, Култура, Мамут, Тримакс и сл. затоа што е издание на Сакам Книги. :)
     
  8. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.034
    Допаѓања:
    26.581
    А колку пари е книгата?
     
  9. Moonstone.17

    Moonstone.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2013
    Пораки:
    592
    Допаѓања:
    1.862
    Пол:
    Женски
    На GirlRose му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Значи ова е од ретките филмови на кои сум се расплакала. :$ Дефинитвно преубав филм навистина ме остави без зборови.А,во скоро време би сакла да ја прочитам и книгата.
     
  11. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Јас по навика плачам на филмови, било да се среќни било да се тажни. Кога гледам филм секогаш најповеќе се концентрирам на поуката која можам да ја извлечам. Целата приказна е полна со убави пораки. Бев вчудоневидена кога го препознав начинот на кој се заљубив во мојот сакан. Уживав во целиот филм, во нивната верба, во нивната утеха. И цело време ми се вртеше во главата прашањето, зошто мора нешто лошо да ни се случи за да размислуваме како нив? Зошто не го цениме тоа што сме и го имаме? Зошто треба да слушнеме или видиме колку нечиј живот е за никаде, за да сфатиме колку е прекрасен нашиот живот и покрај сите проблеми со кои треба да се соочуваме и да ги решаваме. Здравјето е најбитно. Сепак најголема енигма ми е, зошто после гледање на некој ваков филм или откако ќе слушниме за нечија потресна несреќна приказна и кога сфаќаме колку сме всушност среќни, сепак најголем дел од нас продолжуваме по старо? Не се стремиме ништо, да превземиме, да смениме нешто во светот, во нашиот живот во животот на нашите блиски? Сите ние можеме се, но колку сакаме и сме волни, е прашањето.
     
    На Mimi123 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. tirkenbal

    tirkenbal Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    1.677
    Допаѓања:
    12.536
    Пол:
    Женски
    Само што го изгледав филмот и немам зборови со кои би го опишала. Прескрасен е! Прекрасни глумци,прекрасна глума,прекрасна приказна,што уште би можела да кажам. Сите детаљи се доловени,скоро се е исто како во книгата,баш онака како што си замислував.
    Инаку го гледав онлајн. Еве ви линк http://putlocker.is/watch-the-fault-in- ... ocker.html во ниту еден момент нема да зажалите што сте го гледале.
     
  13. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.732
    Допаѓања:
    3.506
    Пол:
    Женски
    После толку време, конечно и јас го изгледав :) Нема да се повторувам со претходните коментари затоа што се што сакав да кажам, веќе повеќето го кажале наместо мене.Само ќе кажам дека иако не сакам филмови со трагични краеви сепак ми се допадна, не беше лош но не сум и нешто вау изненадена.. очекував повеќе? :^)
     
  14. vesna23

    vesna23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2010
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    81
    Само што го изгледав и филмот е чиста десетка , вниманието ти го одржува до самиот крај, глумците одлични , приказната фино стокмена :$ има многу поуки сега секој различно може да го доживее сепак вреди да се подгледа .
    Нема да ви е залудно потрошено времето сигурно :)
     
  15. MermaidKiky

    MermaidKiky Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    Немам зборови за филмов, прекрасен е стварно.. Книгата прво си ја купив и буквално неможев да ја оставам :$ Потоа го гледав филмот. Обично не плачам на филмови ама на овој се расплакав :tmi: Прекрасна приказна, еден од најомилените филмови :inlove:

    “Some infinities are bigger than other infinities.”

    “Maybe 'Okay' will be our 'always'...” :inlove: ;(
     
  16. Rock.Lady

    Rock.Lady Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    214
    Пол:
    Женски
    Морам да искоментирам дека филмов има прекрасен саундтрак, меѓу другото. Почнувајќи од Ed Sheeran па сè до Birdy. :l:

    https://www.youtube.com/watch?v=nkqVm5aiC28

    I can hear your heart on the radio beat
    They're playing "Chasing Cars" and I thought of us
    Back to the time you were lying next to me
    I looked across and fell in love. ;(
     
    На x-MajaEsposito-x му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.552
    Допаѓања:
    21.650
    Пол:
    Женски
    Очекував повеќе од филмот,ама не беше лош. :)
    Знам дека многумина нема да се согласуваат ама во филмот го немаше тој момент на кулминација кој што ке те возбуди.
    Јас не плачев на филмов бидејќи не го почувствував моментот во кој треба да плачам.Само почувствував тага,не сум толку бесчувствителна.Мислам јас сум многу чувствителна и сум плачела на филмови и серии кои не се ама баш ич за плачење,а сега не знам што ми беше на овој иако 2 пати го гледав. :|

    А инаку присуствува емоција во филмов,кога Аугустус и Хејзл се заедно,баш беа убави.Шаилин е навистина одлична глумица,и спуштам капа. :bow:

    Има торенти со убава снимка проверете по интернетов,инаку. :)
     
  18. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.593
    Допаѓања:
    9.361
    Пол:
    Женски
    Според мислењата на темава од филмот очекував многу но не ме воодушеви, на моменти ми беше досаден :?: .Можеби во книгата е поубаво опишано па ако ја најдам ќе ја читам. :)

    7/10 за филмот
     
  19. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Торент негде со уба снимка, од каде го спуштивте? Јас од замунда, ама кино снимка е...
    Некоја идеа? :)
     
  20. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Мене ми се допадна филмов. :)
    Имам гледано филмови со Shailene Woodley (Хејзел) и не ми се свиѓаше како глуми, ама после овој филм се предомислив. Стварно на добар начин е обработена приказната. Сцените кога шетаат низ Амстердам ми се омилени.

    [​IMG]
     
    На eliesaab и SimonaTino им се допаѓа ова.