Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вината во нашите ѕвезди (The fault in our stars) [2014]

Дискусија во 'Филмови' започната од ivana63, 5 јуни 2014.

 1. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  1.893
  Допаѓања:
  31.921
  Пол:
  Женски
  На kinoteka.org го гледав...добра снимка е =)
   
  На Adi888 и SimonaTino им се допаѓа ова.
 2. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.191
  Допаѓања:
  77.728
  Пол:
  Женски
 3. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.519
  Допаѓања:
  18.420
  Пол:
  Женски
  На кинотека го има девојки ако сакате да го изгледате. :) А за филмот, немам зборови. Одамна не сум изгледала толку добар филм како овој.
   
 4. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.156
  Допаѓања:
  44.531
  Пол:
  Женски
  Женски и јас го гледав на кинотека, супер е .. иначе филмов е прекрасен си се утепав од плачење, прекрасна му е содржината, искрено сакам да ја прочитам и книгата, па да не знај некој каде ја има да ја купам.. ? :)
  [​IMG] :inlove: :inlove: :inlove:
   
 5. Rock.Lady

  Rock.Lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Изданијата на Сакам книги ги има во сите поголеми книжарници како Три, Матица, Топер... ја има во секоја од нив. Книгата е уште поубава! ;)
   
 6. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.952
  Допаѓања:
  20.940
  Пол:
  Женски
  Јас не можам да се опоравам од филмот ;(
  Еве 10 минути како заврши јас уште не можам да се смирам, одличен филм јас би му дала 100ка не 10ка, малце ќе е.
  Гас ми беше совршен и мислам дека супер си ја одигра улогата :)
  И знам дека кога и да го гледам, пак и пак ќе се пукнам од плачење, едноставно мора да го изгледате :)
   
 7. ivence69

  ivence69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2014
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Филмов е кој има солзи за плачење да го гледа јас го гледав три пати и секогаш кога ќе го гледам се убивам од;( дефинитивно најтажен филм што сум го гледала,
   
 8. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  1.563
  Допаѓања:
  2.840
  Пол:
  Женски
  Мене искрено филмов не ме допре толку многу можеби зошто знаев што ќе се случи на крај па затоа испадна така или...? Како прво на моменти ми беше многу досаден, све тапка у место пола саат па така поинтересен дел ми беше кога отидоа Амстердам, случувањата со писателот.Крајот морам да признам дека како и сите останати и мене ме трогна ама се случи да испуштам само една солза (најверојатно што се присетив на моите многу драги личности што починаа од рак) што е многу чудно, плачка голема сум ама како што напоменав изгледа ова ми се деси зошто знаев што ќе се случи.
  Актерот мислам дека беше далеку подобар од актерката иако мислам дека немаше сцена каде што посебно ми се допадна глумата и на двата али сепак колку за тинејџерски филм, убаво беше.
  Се на се мојата оценка би била 8 од 10, не е нешто уау ама ОК е ко за тинејџерки.
  И да, тинејџерка сум ]:)
   
 9. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.988
  Пол:
  Женски
  Јас сега кога ја видов темава сфатив дека уствари не го догледав :tmi:
  Пред месец и нешто седнав да го гледам, го цепкав на парчиња, пушти-сопри и сега поим немам ни до каде бев. Кога ќе ја прочиташ книгата, филмот не може да ги достигне твоите очекувања. Не ми се допадна изборот на актери, може затоа во целост филмот не ми остави впечаток.
   
 10. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.681
  Мене филмот воопшто не ме воодушеби, можеби затоа што пред тоа ја прочитав книгата. Емотивна личност сум и секогаш си пуштам по некоја солза, но овој филм воопшто не ме трогна.
   
 11. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.611
  Допаѓања:
  39.874
  Викaaт ептен тaжен бил,зaтoa не сaкaм ни дa гo гледaм :lol:
   
 12. Arabella

  Arabella Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2013
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Не ја читав книгата, прво филмот сакав да го гледам, и не се разочарав. 6/10
  Морам да признаам дека плачев, значи последните 15 мин. негде до крај, бев лом. Би сакала и книгата да ја читам, ќе и дојде ред.;)
   
  На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
 13. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.568
  Филмов ме трогна, еден од најтажните кој ги имам гледано
   
 14. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.759
  Допаѓања:
  1.068
  Пол:
  Женски
  Значии филмот е предобар, нема шанси да не заплаче човек.
  Нешто ми сецкаше и не го сватив еден дел баш најдобро. Што уствари се случува со момчето одкако ке се вратат од Амстердам, Тој уште таму и кажува дека нешто не е во ред со него. На Тој дел снимката не беше баш океј па не сватв....
   
 15. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.946
  Допаѓања:
  61.551
  Пол:
  Женски
  Го гледав но не ми остави впечаток.
   
 16. lana666

  lana666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  55
  Мене книгата искрено ме трогна, но и филмот не е за фрлање.
   
 17. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  1.000
  Допаѓања:
  1.654
  Еден од ретките примери за добро филмувана книга. Се` е како што треба, многу малку е изоставено а исто БАШ така си ги замислувам физичките изгледи на ликовите... Одлично!