1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вип Преживеан (Vip Survivor) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од rossonerka, 17 октомври 2010.

 1. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.280
  Следниот понеделник започнува шоуто Vip Survivor на сител телевизија.
  Овој пат ќе видиме популарни личности како живеат на пуст остров 32 дена и ќе видиме дали се исти како и обичните луѓе кои учествуваа во предходните 2 сезони. Ќе се борат за награда од 50000 евра.

  Еве ги учесниците:

  Од Македонија Тони Зен
  [​IMG]

  Милош Влалукин – Глумец
  [​IMG]

  Андреј Маричиќ – Водител
  [​IMG]

  Никола Роквиќ – Пејач
  [​IMG]

  Един Шкориќ – Одбојкар
  [​IMG]

  Кнез – Поп пејач
  [​IMG]

  Милан Рус – Танчер
  [​IMG]

  Марко Булат – Фолк пејач
  [​IMG]

  Гоца Тржан – Поп пејачка
  [​IMG]

  Весна Змијанац – Пејачка на народна музика
  [​IMG]

  Николија Јовановиќ – Фотомодел и танчерка (иначе ќерка на дотичната погоре Весна Змијанац :lol: )
  [​IMG]
  [​IMG]

  Јелена Мркиќ – Пејачка и одбојкарски судија
  [​IMG]
  [​IMG]

  Бојана Баровиќ – Манекенка
  [​IMG][​IMG]

  Александра Перовиќ – Поп пејачка
  [​IMG]

  Билјана Цинцаревиќ – Сликарка
  [​IMG]

  Катaрина Вучетиќ – Манекенка
  [​IMG]

  Oва жениве ги бирале изгледа преку Плејбој :rofl:
  Иначе Бојана и Никола Роквич се фатиле на островот. Значи ќе има и љубов :inlove:

  Планирате да го гледате шоуво? Мене ова ми е едно од ретките интересни шоуа.
  Па вака на прв поглед кој ви е фаворит? Мислите ќе победи маж или жена???
   
 2. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.920
  Vip Survivor

  Јас само за Тони Зен знаев дека ќе биде . Сега ги гледам другиве , инаку баш како од Плејбој :lol: А кога го има ? Кои термини и на која телевизија ? :lol:
   
  На anali88 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Vip Survivor

  OoooOOOOooo...со душа го чекам јако ќе биде јас сум за Тони Зен..... :)
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.375
  Допаѓања:
  136.589
  Vip Survivor

  A овие да не се собрале порниќи да снимаат?!

  Мое е да мрчнам...не гледам вакви шоуа.Од причина што доаѓа до израз примитивноста против која имаме вечна борба.Интересно е да,ама нема никаква врска со преживување.Дека јадат само ориз кој им го носат таму и имаат шанса да фатат бери-бери?!Не...фала,еднакво на големиот брат,само шо ова е у други услови.Дури жал ме фаќа кога не можат да запалат оганче со камен од камен и да уловат риба (не дека јас можам,туку стварно жал ме фаќа).
  И најгрдо ми е кога ќе треба да бидам сведок на простачкиот јазик на некои дотични господа кога ќе се раскараат за пола лажиче оривче...уште еден доказ,од пештерскиот до денес,нема разлика,нема еволуција.Тогаш се колеле за јадење,денес е исто.Значи и покрај тоа што викаме дека живееме во крајно организирано општество,индивидуалната свест е нула,а организираноста кога најмногу треба,никогаш не доаѓа до израз.
  Да не тупам на тема за забава...не ми е забавно...може само Тони да биде забавен на мјут под претпоставка дека ќе шета гол од половина нагоре! :D
   
  На Foreveryoungiwannabe, Waka-waka и RainBow им се допаѓа ова.
 5. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  118
  Vip Survivor

  Па сите сме си за Тони! :D Типкиве ми изгледаат како мамини мази, не знам баш дали ми се за на пуст остров :?:
   
  На LoVeR му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  Vip Survivor

  :up: :up: за Тонии :)
  Соо нетрппение чекам да почне :D
   
  На anali88 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Vip Survivor

  хаххахаха и мене така ми личи
   
 8. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  338
  Vip Survivor

  Од сите реални шоуа само ова ми е интересно. Интересно е од психолошка гледна точка како луѓето во една изолирана средина се менуваат, како на површина излегуваат сите потиснати карактеристики за кои можеби не се свесни дека ги поседуваат и како се способни за нешто што е незамисливо во цивилизацијата.Она што ме нервираше лани беше кога иако знам дека намерно сплеткареа и правеа планови, го правеа тоа подмолно и нефер, а особено кога ќе почнат да се вреѓаат и пцујат, некако ми е деградирачки да гледам таков човечки примитивизам!
  Незнам колку е реално, дали баш преживауваат онака како што е прикажано
  Лани го гледав кога ќе го фатев. Сега ова вип малку ме колеба, вештачко ќе биде мислам. Кој е мотивот на учесниците, дали медиумско експонирање, презентирање на самите себе како обични човечки суштества или незнам зошто, ама тоа ми го прави некако извештачено и направено единствено заради маркетинг.
  Дали ќе го гледам незнам, најверојатно ако немам што да правам во тој термин и ми е досадно. А да менувам планови и да го прилагодувам моето време за да гледам, не.
  Учеснициве ... Немам коментар, особено учесничкиве, ги бирале за да ја зголемат гледаноста, ама ајде ќе видиме можеби ќе излезе нешто интересно.
   
  На Krisi и rossonerka им се допаѓа ова.
 9. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  135
  Vip Survivor

  ама ова не е завршено??? |( зш пред некое време као демек се збореше овој никола роквиќ со некоја се измувал таму, и као демек женска му станала |( |( |(
  како не би била за тони???? :inlove: :inlove: :inlove: мммм
  ах тој Тони Зен-си пеам сеа јас „пи*ка прва класа....“
   
 10. violinistka

  violinistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2010
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  152
  Vip Survivor

  Леле одвај чекам да почне шоуто,а се знае фаворит кој е Тони Зен и се надевам ќе победи!! :)
   
 11. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.280
  Vip Survivor

  Завршено е де. Не оди 24 часа во живо ова :lol:
  Беше летово, во август мислам.
  Па потоа се подготвуваат емисиите и на крај победникот во студио се одбира, значи за некој месец, не се знае кој е победник, за финалисти може се шпекулира.

  Иначе гледав на официјалниот форум има многу фанови Тони Зен, го сакаат девојките вака на прв поглед. Само да видиме како се однесувал и дали го исфрлиле одма :?:
   
 12. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.275
  Допаѓања:
  5.146
  Vip Survivor

  почнува за 9 дена хехехех со нетрпение го чекам ги бројам деновите :$ обожавателка сум на преживеан до сега сум ги гледала бар предходниве две години и како реално шоу можам да кажам дека е топ, нешто што вреди да се гледа и неможе да се споредува со оние реални шоуа од типот на фарма, сам свој мајстор, велики брат и дрн дрн, тоа се навистина глупости и со нив само можешда тепаш време а ништо поучно да не научиш. преживеан е нешто друго број 1 во делот на реалните шоуа што се прикажуваат на балканот
   
  На Daniella му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.952
  Vip Survivor

  Јас само едно имам да кажам - Ќе има оргии :!: . И не сум за никој, нема ни да го гледам... Цел простаклук таму збран. Не фала!
   
 14. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.411
  Vip Survivor

  иии од кај ги нашле цуриве бре??? :D убаво вика офи, оргии ќе паѓаат овде бре! :) а инаку не сум знаела дека ќерката на весна змијанац живеела толку западњачки живот :lol: :lol: се на се не сум гледала до сега ова, ама ајде можеби некогаш ќе гледам чат-пат, колку да пукам сеир де.... :lol:
   
 15. gluvarche

  gluvarche Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  113
  Vip Survivor

  дефинитивноооо најинтересно шоу!!!! ГО ОБОЖАВАМ и едвај чекам да почне!!! и јас знаев дека само Тони ќе биде, а сега кога ги видов и останатите учесници....интересот уште повеќе ми се зголеми ;)
  ќе има што да се гледа,
  млади, згодни, атрактивни , секси ...... уфффф едвај чекам да гледам :)
   
 16. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.952
  Vip Survivor

  И Весна Змијанац.
   
 17. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.832
  Допаѓања:
  10.126
  Пол:
  Женски
  Vip Survivor

  ^^
  :rofl:

  Нема да го гледам ова шоу. Не сакам да се обврзувам со гледање на серии, а уште помалку со глупи рални шоуа од ваков тип.
  Како што видов учеснициве се... :tmi:
  Ме интресира само зошто има еден македонски претставник?!
   
 18. NICKRIVERS

  NICKRIVERS Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  11
  Vip Survivor

  едвај чекам да почне
   
 19. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  505
  Vip Survivor

  Навивам за Тони Зен, не затоа што сум негова обожавателка, туку затоа што е македонец.
   
 20. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.952
  Vip Survivor

  Јас сум Тони и ме викаат мммм( :?: ) Зен...
  Слаткар. Оо оооо овааа е ш ш шооооу зза ннннего |(
   
  На Buttterfly и OzzyAngel им се допаѓа ова.