1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вип Преживеан (Vip Survivor) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од rossonerka, 17 октомври 2010.

  1. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Vip Survivor

    Јас пак прочитав дека Зен победил :?:
    Тони Зен победи на ВИП Преживеани


    Тони Петковски, алијас Тони Зен, е победник во реалното шоу ВИП Преживеани, што се снимаше еден месец на Филипините, а наскоро ќе почне да се емитува на фреквенција на телевизија Сител. Додека српските весници шпекулираат и како можни победници ги спомнуваат имињата на Гоца Тржан и Никола Роквиќ, нашите информации говорат дека во големото финале на островот во кое се натпреварувале Тони, Гоца и Никола, нашиот хип-хопер победил. Но за да се потврди оваа информација, треба прво да го проследиме ВИП Преживеани, кој ќе ги открие авантурите на познатите и секако ќе даде одговор на сите шпекулации околу победникот кој ќе биде побогат за 50.000 евра. Нашиот Тони, инаку единствениот Македонец кој беше дел од шоуто, во цивилизација се врати видно ослабен и со празни батерии. За да закрепне од напорните игри и гладувањето заминал на одмор во Грција, каде што премиерно ги покажа намалените мускули. Друштво на островот на Тони уште му правеа и актерот Милош Валуќин, Александра Перовиќ, Марко Булат, пејачот Кнез, Весна Змијанац и нејзината ќерка Николија, Билјана Цинцаревиќ, Един Шкориќ, балетанот Милан Рус, водителот Андреј Маричиќ и манекенките Катарина Вучковиќ и Бојана Баровиќ.

    Шоуто почна да се снима на почетокот на август, натпреварувачите заминаа на 12.000 километри далеку од дома на остров каде лазат ретко отровни змии и џиновски глувци кои достигнуваат големини и до половина метар. Кој од познатите фаци бил највешт, најумен и најспособен да опстане до крај во суровите услови ќе се дознае наскоро на Сител.
     
  2. violinistka

    violinistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    152
    Vip Survivor


    Дај боже!!Баш би сакала он да е победник! :)
     
  3. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    Vip Survivor

    иако не го глеам шоуто и не го сакам баш тони зен сакам он да победи зш сепак наше си е наше :rofl: :rofl:
     
  4. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Vip Survivor

    Па неможе да е победник кога тоа уште не се знае, нели доправа ќе биде гласањето и ќе оди во живо откако ќе заврши шоуто на тв. Јас сушнав дека тони ќе биде во првите 3ца ама за победник уште не се знае.
     
  5. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Vip Survivor

    Во договорот што го потпишуваат има дел каде ако откријат кои се тројцата финалисти, од кои во студио за околу месец дена ќе се открие победникот, ќе платат казна oд неколку илјади долари.
    Така да се што слушаме се само шпекулации, ама во нив има и пола вистина нели.
    Иако шпекулациите се за финалистите, победникот воопшто не се ни знае.

    Среќна сум што вчера искочија конечно глупавана стриптизерка и мајка и алкохоличар!!!
     
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Vip Survivor

    Испадна веќе некој? Јас не сум гледала баш, ама сакам Тони да победи. Не го сакам баш ни јас, ама ете...наш си е :)
     
  7. Wild-GirL

    Wild-GirL Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    1.266
    Допаѓања:
    1.258
    Vip Survivor

    Да..да...вчера од племето Баханди испадна Николија Јовановиќ, а од Касуко - Весна Змијанац.
     
  8. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Vip Survivor

    Гледајќи од претходните серијали на Преживеан,имаше коментари дека уште од таму каде што се одржува реалното шоу се знае веќе победникот...Прво знаат учесниците,а после и цела продукција...Само нормално мора да се одржи прогласување на победник во живо.И во 99% излегло дека се точни шпекулациите.Тоа се потврди со претходните две шоуа.Сакам Тони да ја добие наградата...мора да сме за нашето. ;)
     
  9. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.060
    Допаѓања:
    72.332
    Пол:
    Женски
    Vip Survivor

    ^ па се гласа победник што го одбира целото племе, ама наградата ја добива тој што ќе го изгласа публиката
     
  10. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.176
    Допаѓања:
    23.855
    Vip Survivor

    има денес? Или само преку недела оди?
     
  11. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Vip Survivor

    Не знам зошто, ама ич не сум љубител на реално шоуа! Така и ова Surviver-ов никако да го загледам...

    Може ми се има створено аверзија према овие реални шоуа, од се до сега што ни пласирале нашиве телевизии како Велики Брат, Мајстор, Тоа сум јас и не знам кои други, кои ми биле толку одвратни што не успеале ни една секунда да ми го одвлечат вниманието!

    Може ова ќе биде интересно, башка еве и наше дете имаме таму...

    Ама пак знам дека нема да го гледам :?:

    Може само да ме интересира дали Тони ќе победи, од чисто „патриотски причини“ :lol:
     
  12. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    Vip Survivor

    ^
    Од вторник до петок.

    Инаку освен нашиот Тони мои фаворити се и
    -Марко што им е водач сега на жолтите(Баханди) многу ми е смешен. :lol:
    -Никола Роквиќ исто.Има посебен шарм.
    -Катарина мислам дека така се викаше.
    -Гоца - збори 100 на саат ама пак ја сакам :D
     
  13. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.176
    Допаѓања:
    23.855
    Vip Survivor

    ^^ фала Розич..
    Инаку сум за водителот. :P :inlove:

    A страшно ме нервира оној Кнез :devil: Како се прави најпаметен, страшна работа
     
  14. mar17

    mar17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    107
    Vip Survivor

    тие беа мајката и ќерката ??
    и зошто и од двете племиња,нели испаѓа еден од тие што изгубиле..Туу една епизода испуштив и ете што се случило... :|
     
  15. TennisBabe

    TennisBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    364
    Vip Survivor

    Моето омилено шоу покрај сите овие што се емитуваат моментално.Баш ми е интересно и многу сум љубопитна сакам да знам кој е победник.Се зборуваше дека е Гоца али не е сигурно.Инаку јас сум за Тони поради тоа што е од Македонија а и не се покажува лошо.Еден од најспремните е таму . Покрај него и Андреј би го ставила во фаворитите а од женските Гоца(некако најсналажлива од сите женски е). А многу ме изнервираа Весна и ќерка и Николија |( . Цело време се жалат нешто посебно Николија.Како да не е знаела за што се работи во шоуто цело време се жали за хигиена ,бубачки имало ова она ... :devil: Иди во Велики Брат тоа е место за тебе.А за Весна воопшто не ми беше јасно зошто влегува затоа што во Сурвајвр најпрво од се треба да си физички спремен ! :!:
    Долг пост али морав да пишам . :lol:
    поззз до сите :*
     
  16. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Vip Survivor

    Да мајката и ќерката си отидоа.
    И ова е прв пат да испаднат двајца одеднаш.
    А веќе од иднава недела ќе има мислам стандардно по 1 ќе излегува.
     
    На mar17 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Vip Survivor

    Знам дека гласа племето...Ова за дефинитивниот победник(плус ете со гласови на публиката).Што мислиш реално е гласањето од публиката?Ништо не е така како што изгледа.
    Еве пример за претходно, мислам победникот се викаше Немања...значи учесниците веќе знаеле дека тој е дефинитивно победник, а уште не се одржа финалето.Некои од нив не сакале ни да се појават во студио поради истото...И нормално гласаше публика и ооп победник како што и се шпекулирало односно веќе се знаело однапред,Немања.
     
  18. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Vip Survivor

    Јас не верувам дека Тони Зен ќе победи. Од проста причина што македонче никогаш не победило во српско реално шоу.
     
    На viki44e му/ѝ се допаѓа ова.
  19. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Vip Survivor

    се согласувам со Оффи, не може да победи македонец во српско шоу ама пошто е единствен македонец, јас си навивам за него, иако ми се повраќа од музиката што ја прави. Јас го обожавам Survivor и го следам секогаш, баш ми е мило што онаа разгалената си отиде!

    пс :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: Андрија Милошевиќ...
     
  20. Tenna

    Tenna Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    331
    Vip Survivor

    Јас го следам шоуто,баш ми е мило што си отиде Николијава,а нашиов Тончи од кога се измешаа машки и женски,нешто фразта-''Се измеша тестостерон со естроген'' од уста не ја вади :D