1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вип Преживеан (Vip Survivor) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од rossonerka, 17 октомври 2010.

  1. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.251
    Допаѓања:
    21.759
    Пол:
    Женски
    Vip Survivor

    Го гледам шоуво и интересно е сега за сега. Добро е што оние две излегоа,само се жалеа цело време,ова им фали,она им фали.Па фала Богу на пуст остров се :^)
    Инаку,и јас слушнав гласини дека Гоца победила.И мило ми е ако испадне така на крајот.Навивам за неа,најснаодлива и најборбена ми е од сите.Тони наш ми е изгуебн малце,не знам зошто.Можеби уште му е рано да се покаже :)
     
  2. PinkPanterka

    PinkPanterka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    499
    Допаѓања:
    142
    Vip Survivor

    Дознав дека Тони Зен ќе излезе меѓу првите,змија ќе го каснела. ;( :worried: :(
     
  3. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Vip Survivor

    Како бе??? па нели Тони во финале бил?? А сега го каснала змија... :^)
    И мене ми е мило што испаднаа овие две :| Само се жалеа на нешто...ама не знам како весна испадна тоа не покажаа... :?:
     
  4. TheKiketoo

    TheKiketoo Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    883
    Vip Survivor

    шоуто го гледам само од реклами, ако се смета тоа арно, ако не уште поарно.....едноставно глупави ми се сите, посебно оние со префикс вип |( , тие ако се вип јас главата ќе си ја сечам, од фармата никој не знам, претпоставувам дека се некој селанци (т.е турбофолкери), а од срвајвер ни пола, па фала богу сум при здрав разум и не читам/гледам плејбој....срвајвер го гледав само првиот кога беше и толку, овој не ни планирам, не го обожавам ни тони, а за останатите ноу комент :x , само криво ми е што сум го пропуштила тоа, "јас можи сум глуп, ама не сум будала", ама како и да е доволно е што го прочитав тука, се изнасмеав
     
  5. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Vip Survivor

    Уште некоја глупост да се измислеше низ градов колку за да се збори. |(
    Значи мислам дека нема поголеми оговарачи и измислувачи од нас македонците.

    Тони во едно интервју си се издаде малку.Кажа за целиот мој престој таму ослабев 10 кг, но кои потоа ги вратив кога конечно си дојдов и отидов на одмор во Грција.
    А 10кг се губат за 1 месец отприлика.
    Така да сигурно Тони или е меѓу финалистите или отпаднал меѓу последните.

    Таа му е најјака и најпаметна фраза што ја научил.
    Оти има "голем" речник на зборови, па мора ова да си го повторува :rofl: :rofl: :rofl:
     
  6. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.208
    Допаѓања:
    23.988
    Vip Survivor

    Кој испадна вчера? :)
     
  7. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Vip Survivor

    Билјана.
    [​IMG]
    Излезе зашто според племето беше најслабо физички подготвена, иако мене девојкава топ ми беше.
    Повеќе сакав балетанот Милан, педерчето, да испадне. Ем прв падна во играта, ем некако најневклопен е во племето. Само се извади, кога му рекоа дека слабо се покажа во играта, тој рече да ама во следната ќе се потрудам да бидам многу подобар. А Билјана кога ја прашаа дали е наслаба физички во племето? Таа рече изгледа ДА. Тука се знаеше дека таа е онаа која ќе си оди.
     
  8. Gabriella90

    Gabriella90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Kolku mi e milo za Nikolija shto izleze samo peka ko bebe malo a inache najvishe ja sakam Katerina najubava mi e i najrealna i najpametna.A inache stvarno se sirat tracevi i gluposti deka Toni Zen kje se spandzal na ostrovot so Nikolija a vidovme deka vrska si nema deka zmija kje go kasnelo deka Goca Trzan kje ja kasnalo zmija 2 pati Vesna kje dehidrirala...toa ostanuva samo da se vidi nikoj ne znae koj kje pobedi i kako kje pobedi:)pozdravi
    [mod-kirilica:32x655js][/mod-kirilica:32x655js]
     
    На ludacaa му/ѝ се допаѓа ова.
  9. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Vip Survivor

    Во принцип мразам серии и реални шоуа, ама ете не знам зошто Surviver ми е интересно .... :)
    И нормално за Тони навивам не за друго дека си е наше македонче..... :inlove:
     
  10. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    Vip Survivor

    леле морам да кажам дека баханди ми се подобро од касуко. ццццццццц ги мразам касуко ми се се дегени до дегени а во баханди е и тони наш :lol: гоцка која ми е фаворит и се разбира катерина типката е лудило
     
    На viki44e и blond им се допаѓа ова.
  11. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    Vip Survivor

    ^^

    Се согласувам! :D
    94209402 пати се подобри Баханди(тако звани Жолтите :D ) не само што се поспремни и поснаодливи туку и посимпатични ми се фаците.
    Оној келавион(не знам како се викаше мислам Аднрија) од Касуко премногуу ме нервира. :@ Ми иде да го истепам преку ТВ.Во Касуко единствено Никола Роквик.Тојј ми е така посимпатичен.Другово Крш!
    А од Баханди најсимпатична ми е Катарина од женските и секако Тони од машките. :)
    Од Баханди единствено Кнез ме нервира.Кова стратегии,се прави паметен а за ништо не го бива.Мислам човекот не ми е многу лош ама не ми е ни баш омилен...
     
    На karak му/ѝ се допаѓа ова.
  12. sugar.nn

    sugar.nn Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    15
    Е дека си ќивеам во Белград многу ми е мерак што си имаме македонче во Преживеан :P :D
    И си навивам за Тончи и си гледам кога можам.. да не се лажеме ама најсекси е таму, добро и никола роквиќ не е лош :)
     
  13. mar17

    mar17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    107
    Дефинитивно навивам за Баханди(жолтите) не поради тоа што победуваат повеќе пати,туку кај нив има атмосфера бе,и да изгубат лојално и братски се држат,а не овие другиве коа ќе изгубат депресивни,само ги критикуваат баханди,па игра е ова мајка му стара....еднаш губиш,па ќе победиш и се така...кој колку среќа имал...
    п.с многу ми се слатки Никола и Бојана :inlove: :)
     
    На karak му/ѝ се допаѓа ова.
  14. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.208
    Допаѓања:
    23.988
    И ја сум поише за Баханди, само кога оној Кнез би го избркале, многу подобро би било. Уфф како ме нервира. Само збори и само соли памет.
     
  15. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    За Баханди сум поише ама коа победија Касуко малку онака мислењето ми се заниша. Ама сега пак сум сигурно за Баханди..
    Посебно за Тони ♥
     
  16. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    И јас сум за Баханди. :) Оние од Касуко мн ме нервираат.Мислат само они ќе победат а коа ќе изгубат па ние не бевме спремни другата борба ќе видат.Онааа дотичнана Николија мн ме нервираше. А сега и мајка и . Билјана само цигари нека донесе не храна.Па од што ќе живее од цигари ли? Од Баханди сите ми се супер :inlove: Освен Кнез :envy: Многу се прави паметен. Сега останува да видиме кој ќе испадне денес од Касуко.
     
  17. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    Тоа што Мајка и на Николија бараше од наградата на Билјана не беше фер. И на Билјана и треба шампон, неможе на сите желбите да ги исполнува..

    Николија ја разбирам ама малку претерува.. Девојчето воопшто нема самодоверба дека може нешто корисно да стори..
    Што се случи сега? Кај отиде? Кај ја однесоа?
     
  18. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Николија си замина во милата и слатка Србија :rofl: Отпадна!
    Јас сум за Баханди во секој случај,помили ми се и некако попријатни за гледање...
    Неможам да ја поднесам таа Александра од Касуко,премногу се преценила девојката... :^)
    Фаворити секако Тони,Катерина..Милош ми е некако јако човече,а Един од Касуко ми е секси ]:)
     
    На mar17 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    ЈАС НАВИВАМ ЗА БАХАНДИ,ПОСЕБНО ЗА :l: ТОНИ :l: ЗЕН :l:
     
  20. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    И јас сум за Баханди, најнормално ;) Тони и Гоца ми се омилени.