Вип Преживеан (Vip Survivor) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од rossonerka, 17 октомври 2010.

 1. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  123
  Oвде имав грешка :$ :$ :$
  Сакав да напишам БОРУКА :!:
   
 2. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.030
  Околу Борука е интересот, Матамбо не се толку интересни...Ава и Александра ми се толку слични а што слушам од оваа Станија и се здружиле на некој начин, а и двете се глупачи, иако Ава е најголема. па второто место го зазема Станија па така натака. Овој поглаваров на Матамбо, Невен, ми е голем идиот. Си признава дека дошол да ужива, па ако дојде да уживаш јас да сум племето ќе го гласам него да отпадне, не дека тие дошле нешто да преживуваат, ама тој е многу дрзок а и за ништо не го бива.
   
 3. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Борука ..кај што се нашите :inlove:
   
 4. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.547
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  Јас пак несакав да испадне Јелена, која и самата кажа дека е дојдена да преживее а не да ужива, повеќе ме нервира Невен, ама тоа е.
  А Александра само по тоа што си зборува по нашки си ја почитувам, онака ми е многу како изгубена, за Ава :x значи девојката стварно нема мозок, оваа што им е поглавар некако најпаметна се покажа од тоа племе, а од другото и нема некои што повеќе се издвојува.
  Инаку незнам дали само на мене ми се причинува ама Николо нешто нон стоп до Кристина, како да има нешто меѓу нив, како да си се допаѓаат еден на друг, или само така ми се чине :?:
  а и да Жаре ми е некако многу забавен, за почеток. :rock:
  и за крај Владо, па стварно е мноооооооооогу згоден. :mm: ^_^
   
  На anabel-a, Victorian и loveBlair им се допаѓа ова.
 5. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.838
  Овој Преживеан ми е празник за очи со мужетиниве. 8)
  Јелена на почетокот многу ме нервираше, пошо се она нешто мрчеше и уште првиот ден се испокара со дечките што палеа оган. После од една страна ја оправдував, затоа што кажа дека она знае каде дошла, ги очекувала овие услови и нема што да се лигави како другиве. Ако си планирал да кенкаш, ондак не ни доаѓај.
  Нашиве ми се промашена инвестиција. Не можам да се изначудам на глупоста на Жаре, а Накова ме чуди што глас не и слушнавме и дефинитивно е најслаба во племето.
  Кралов Џулијан ми е супер :D , а Кристина ми е најантипатична. Многу ми е машкоданеста, а и не ја бива-нешто слично како нашава.
   
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Без навреда ако некој има било какво потекло од Хрватска, ама Хрватите ми се најлигави,а кога зборат мислиш јазикот си го голтаат и ќе се угушат.
   
  На sanjalica му/ѝ се допаѓа ова.
 7. perlaa

  perlaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2011
  Пораки:
  1.223
  Допаѓања:
  788
  Вечерва ќе има ли Survivor? Освен тоа што после 12 ќе има без цензура.
   
 8. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.452
  Допаѓања:
  5.922
  По програмата на страницата на Сител би требало да има од 22.15, после серијава што е сега.
  Јас си чекам на Зулу. :?:

  Ај тука ќе се редактирам, нема денес, почна Све за љубав :rofl:
   
 9. Mameha

  Mameha Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  489
  Се си се супер на некој начин, малку да видиме нешто различно на оваа сител а тоа да не е турска серија ама значи најсељачки во цела оваа работа на survivor ми е тоа што "жарко бербер" збора на српски(барем јас тоа што го имам гледано, а не е малце, тој цело време тепа српски, си мислиш чоеко кинески знај па сега ај да се напрај кој сум јас :@ :@ :@ сељак). Абе "матор" еден да не си немаш свој јазик па се сељачиш и се лигушиш па им го прајш кефот на србите. :envy: :envy:
  а и кеф ми е за онаа јелена шо замина сама на островот, некако цело време ми беше никаква само "мозок" дели.
   
 10. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Многу ме нервира програмава, пишува во 22:00ч. а скоро е 22:30ч. да ти се одмили да чекаш. :envy:
   
 11. perlaa

  perlaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2011
  Пораки:
  1.223
  Допаѓања:
  788
  Све за љубав :^) Па нели Во Сабота играеше? Ајде бре дајте Survivor.
   
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Аууууу што е ова?
  Освен...., нели и во претходните сезони, по советот следниот ден немаше епизода?или јас пак лошо се сеќавам :?:
   
 13. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  570
  ^ Да да, така беше, а во сабота имаше емисија од студио.. Ту бе, таман се наместив пред ТВ со сончоглед, спремна за сеир... :(
   
 14. Ella89

  Ella89 Активен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  6
  Ми се допаѓа шоуво, поразлично е од Големиот брат и мислам дека ќе го гледам. Иначе сега за сега немам фаворит ама Радован ми е најзгоден, исто и бившиот на Цеца е добар не знам како се викаше, мислам дека Владимир.
   
 15. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.493
  Бреј. Се утепав од чекање ни С од сурвајвр не видов |(
   
 16. Saisnalla

  Saisnalla Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  134
  Сеа ке има или не? Шо е финтава,на програмата на сител пишува дека треба да има,
  19:40 ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА
  19:45 ЉУБОВ И КАЗНА - серија
  21:05 ЕЗЕЛ - серија
  22:15 ПРЕЖИВЕАН - реално шоу
  23:30 ДНЕВНИК
  23:55 ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА
  23:57 НЕКОЈ ДА МЕ ЧУВА - серија
  00:45 ПРОСЕЧЕН МАЖ - серија
  01:30 БЕКСТЕЈЏ - естраден магазин
  01:40 МОЈАТА ЅВЕЗДА - забавна емисија
  ,а се за љубов веќе почна ... :roll: :? :?:
   
 17. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  123
  Луѓее ќе има вечеррррр?
   
 18. Smilly

  Smilly Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  3.243
  Не нема да има :doh:
  Ќе има после дневник 2 Срвајвр без цензура,доаѓа нешто како комплет од се што имаат емитувано досега.
   
 19. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Што се случува на сител?? мене навистина не ми е јасно.. :o
  Све за љубав..ц.ц.ццц.. |( пишува сервајвер после дневник 2 без цензура..ама тоа е од претходните епизоди така..!! ама зашто ги репризираат а не ја даваат новата..а сега пак таа кога ќе ја има..кој ден..!?
   
 20. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  123
  УФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФ :@ :@ :@ :@ :punch: :punch:
  Нека иде УПМ сител!!! :devil: