1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вип Преживеан (Vip Survivor) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од rossonerka, 17 октомври 2010.

  1. elygj

    elygj Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    68
    Јас не го гледам баш од почеток,ама нема везе :) Инаку не навивам конкретно за некое племе,гледам само онака.Ми се свиѓа онаа Бојана од Касуко.А многу ме нервира овој Кнез,како некое лигленце и педерче е и во се мора да се меша :envy:
     
  2. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    Гледам од самиот почеток и едноставно го обожавам шоуто. Многу сакам вакви шоуа, со борба, преживување, енергичност и сл. А навивам за Баханди зошто таму се моите идоли, Тони, Катарина и Гоца. А од Касуко сите ми се антипатични, само Бојана и Никола се нормални.
     
    На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  3. lav4ence.e.e

    lav4ence.e.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    245
    Го гледам редовно шоуто и нормално навивам за Тони Зен :P Сите ми се ок, освен Кнез кој многу ме нервира , а посебно Гоца, како некоја дрдорка е, само зборува и на сите им упага во збор.Типката има некој филм во главата очигледно е дека сака да привлече големо внимание :D
     
  4. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.314
    е многу се изнервирав на денешниот вип преживеан. е стварно не се фер. а овие од касуко се сељаци до сељаци, само да знаеа како се прифатени нивните во баханди и да научеа што е преживеан. напред гоца хехехе и сеа пак јас навивам за баханди а си ја обожавам гоцка се надевам покрај волците ќе преживее :lol:
     
  5. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    нешто слишнав дека гоца тржан ќе победи, не го гледам редовно а интересно шоу е, татко ми сака да се пријави :lol:
     
  6. specificone

    specificone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    836
    Марко е изгласан
     
  7. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Еве до сега гледав, Марко испадна и стварно не е фер ова што им направија на Гоца и Марко, ги пратија во Касуко и се знаеше дека некој од нив ќе биде изгласан.

    Мене жолтите ми беа преубаво племе, храбри, силни , цврсти, издржливи и паметни и се разочарав кога ги испомешаа племињата.

    Се прашувам на крај што ќе биде со овие отпаднатите, сега што се на кралскиот остров?

    А овој Един не успеа да го најде тајниот имунитет, така?
     
    На karak му/ѝ се допаѓа ова.
  8. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Јас секоја вечер го следам! Баш ги сакам Баханди! А она со Гоца и Марко е без везе пошто овие во касуко го пречекаа како странци а во баханди како да се нивни ги сметаат Никола и Бојана. И после Касуко викаат дека во Баханди не биле пријателски расположени??? ма даааај! Напред Баханди!!!!
     
  9. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    јас колку што разбрав гоца планираат да ја исфрлат за два надели и уште нешто НАПРЕД ТОНИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     
  10. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Супер беше денес кога ги прашаа кој ќе им биде водич и сите едногласно, без размислување, го кажаа Тони. Браво :clap: Многу е спремен и стварно е најдобар таму.
    Криво ми е што испадна Марко. И тој беше физички спремен.
    Напред Баханди!
    Од Касуко никој не ми се допаѓа, можеби само Никола.
    Баханди се подобри според мене.
     
  11. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Боже сачувај, за греови Марко, ги преместија самоз а да го исфрлат :worried: Ептен жал ми падна колку беше разочаран. А овие од Касуко зборуваат за лицемерие а поголеми лицемери од нив нема! Само што си отиде Гоца ја отепаа од озборување, па ова рекла за оној, па ова за оној... Како што рече таа, "знаеш колку ми е гајле за мислењето на Никола Роквич" :lol: Царица е, не и ја слушам музиката ама ако е ваква каква што се претставува е супер личност. Инаку мене омилено племе ми се оние што ги исфрлаат. Не се озборуваат и баш ми се пријатни кога ќе ги дадат нив. Хармонија некоја ми владее таму, посебно поради Биљана, незнам зошто. Како и да е, баш ми падна жал за Марко и за Гоца, дека Гоца сите ја озборуваа, а можат само да и подзавидат, озборуваат затоа што не се способни некому да му плеснат во лице. Баш сакам да ги земе парите па оној дебилот Кнез да се слика. Е*ате створењето досадно, одвај чекам да го набркаат ]:)
     
    На pink4ever му/ѝ се допаѓа ова.
  12. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.201
    Допаѓања:
    23.963
    Оффи, немој така за Кнез Куварот :devil: :devil:

    Инаку, сите се такви озборувачи. Тони дека не се меша во ништо затоа го ценат.
     
  13. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    Тоа Марко што го преместија беше намерно со цел да биде избркан. Таму кај што се избрканите нема никаква заинтересираност за борба, и ако само најслабите ги исфрлат тоа племе ке биде слабјаци :lol: :lol: . Затоа го ставија Марко според мене.

    Секоја чест за Гоца :clap: Колку само интелегентна и начитана е таа жена. Начинот на изразување, говорот се' тоа што збори има смисла и не тропа на празно. Знае да ги процени луѓето, знае да како треба во одредена ситуација да постапи. Искрено според мене таа ја заслужува наградата.

    Но мене мистериозна ми е Биљана. Марко рече дека подоцна се изненадил од нејзините способности колку таа е умешна. Баш сакам да знам што крие таа внатре. :lol: :lol: Со оглед на тоа што не си ја отвара душата..

    А нашиот Тони е најпримерен :wasntme: . Кога треба да каже 2-3 збора тој нема свој став туку ги повтара мислењата на другите. Ама е многу силен. Се подготвувал доста време пред шоуто. И малку ми изгледа како уплашен и срамежлив. Па нормално само тој си е свој човек, сите срби околу него :lol:
    Не сум сигурна дека ке биде некој стабилен водич како Марко. Мислам дека повеќе ќе ги слуша другите отколку сам да носи одлуки. :?:
     
  14. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Коооооооооош!!!! Браво Тонииии! :clap:
     
  15. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.314
    ех да ги е**м касуко победија ццццццццц ајде држете се баханди се надевам некој од баханди ќе ја земе крајната и главна награда :devil:
     
  16. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Уффф овие Касуко победија :@ не требаше да го остават сам Един, така го даде кошот. :worried:
    Сега се мислам дали Кнез ќе го најде вистинскиот имунитет, или да не го најде оној лажниот што го направи Един претходниот пат? :?:
     
  17. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.314
    вистинскиот имунитет е најден од страна на бојана, така да веќе го нема само може кнез да се зезне со лажниот баш ќе ми биде криво што ќе на**е али игра е игра ќе гледаме и ќе видиме што како ќе се одвива и уште еднаш напред баханди :rock:
     
  18. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Јао Тони! :*

    Нешто посебно не го сакав, ама морам да признаам, дека малку го сменив мислењето за него....а искрено и мониторот ми пука кога се појавува до пола соблечен, како поинаку :wasntme:
     
  19. LadyN

    LadyN Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    124
    Баш сакам да го исфрлат Кнез, воопшто не ми е симпатичен... А од другото племе Александра не ми е по ќеиф... причини незнам али овие двајца ме иритираат стварно.
    А за Тони немам зборови, не дека е наш ама најдобар е, па и поготово сега како останаа без мажи, единствен јак им е!
     
  20. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Вчера беше шоуво нудистичко :rofl:

    Жал ми е што Касуко победија, колку само не ги поднесувам ауууууу. Колку се злобни, лицемерни не се ни свесни. Ама ќе летаат тие сигурно по соединувањето, слаби се, а и сигурно сплетки ќе прават многу.
    Или Кнез или Јелена утре ќе летаат.
    А Катерина ми е преееееееееубава и борбена и ја сакам ептен. А и по шпекулациите ќе влезе во финале. Само кажуваат дека идела со Един по шоуво, е тоа не е убава информација. Тој ми е најодвратен.

    А Тони е најсилен, најдобар, ама не е бе за водич, неговата подршка за победа е од 1 реченица, АЈДЕ ЈАКИ СМЕ ДА ПОБЕДИМЕ. А Гоца кога ќе почне да збори и Катерина абе говори говори .... нема фонт на зборови Тони. Ама сеедно на страна е, не е сплеткар, не е некој да се меша у се, така да добро е и што не збори :lol:

    Еве малку фотки.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]