1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вип сезона (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Bitter-Sweet, 29 мај 2017.

 1. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.229
  Допаѓања:
  63.524
  Пол:
  Женски
  Емисијава одамна е актуелна, сега видов дека нема овде тема за неа.
  Вип сезона е емисија на Канал 5 каде јавните и познати македонски фаци готват и на крајот на неделата гледачите се јавуваат и гласаат за еден од тројцата кои готвеле таа недела. Победникот добива парична награда која мора да ја донира, а на кого ќе донира одлучува самиот.
  Што мислите вие за емисијава? Дали е добра идеја со оглед на тоа што е од хуманитарен карактер? Чии готварски способности ви се допаднале најмногу а чии најмалку? Дали подобар водител беше Ване или е Јелена? :)
   
 2. Zumbulce9

  Zumbulce9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2014
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  653
  мене Ване ми беше подобар водител.