1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Виртуелни ѕвезди на социјалните мрежи

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од manja666, 7 јануари 2017.

  1. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.120
    Допаѓања:
    76.420
    Пол:
    Женски
    Добро, драго ми е што се разбравме. :D
     
    На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
  2. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Најлошо е кога од најблиските дома немаш поддршка и разбирање.

    Го гледаат детето не е ок и наместо да разговараат, да се обидат на фин начин да дознаат што е проблемот, тие најчесто коментираат:
    - Оди забавувај се, сега ако не се забавуваш тогаш кога? Оди викни некој и излези.

    А детето е во депресија дека нема кого да викне, дека е отфрлено од врсници, не може да најде соодветно друштво, може е психички малтретирано, а тие го напнуваат да шетал по кафиња.

    За жал некои не се свесни колку е сериозна таа состојба.

    Навистина е добро што постојат луѓе со мотивирачки и сочувствителни пораки, а посебно цар за такви работи е Ник Вујичиќ со мотивирачките говори...Знам дека човек им помага на многу млади.
     
    На Indiegurl, blonde_supergirl, Annath и 4 други им се допаѓа ова.
  3. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    http://www.motika.com.mk/na-marte-naumoska-i-pukna-filmot-dodeka-peeshe-pesni-vo-zhivo-na-fejsbuk/

    (facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)

    Девојчево нема ли родители? Браќа/сестри? Блиски роднини?
    За да видат малку што и се случува на ќерка им.

    Девојчево има психички проблеми а родителите очигледно не сакаат да прифатат...Жално е што не и ја пружаат потребната помош, а уште пожално е што луѓето си се зезаат со неа...Ја исмеваат, мајтап си тераат, ја провоцираат, права атракција е моментално.

    Зошто родителите не реагираат?

    Често пријатели на фб споделуваат од неа видео во живо како прави стомачни дома, како пее, како вежба...(facepalm)

    Како може на некој ова да му биде смешно?
    Смешно е да беше нормалнен човек и да се зезаше вака, ама таа за жал е сериозна.
    :x:x:headbang:
     
    На blonde_supergirl, calliope, Feminka22 и 8 други им се допаѓа ова.
  4. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.587
    Допаѓања:
    34.104
    Море така само, све по список... Него овие шо ја малтретираат, е тие се за лечење...
     
    На blonde_supergirl, SnowWhite8, Cinderfakinrella и 6 други им се допаѓа ова.
  5. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Има родители, си се снимаат заедно со неа на live видеата...
     
    На JollyGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Се по список, на првата бандера ќе те обесам, ќе ти еб...Ајде сега за Вики со фамилијата...Лалалал...

    И долу сите ХАХАХАХАХ ХАХАХАХА ХАХАХАХ АХАХХА

    :drunk::drunk::drunk:

    @crimson значи родителите мислат дека навистина луѓето ја сакаат. Немам зборови.
     
    На Cinderfakinrella и crimson им се допаѓа ова.
  7. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Еве, од кајгана.
    BB06D122-C382-4EB6-A0D5-0931978027D5.png
     
    На Kitten, Sanjichka007, Adi888 и 4 други им се допаѓа ова.
  8. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.709
    Допаѓања:
    150.465
    Да се навратам на темава со ментални болести.
    Битер свит по ингорантен пост не можеше да пишеш.
    Како очекуваш да се реши баш ме занима?
    Еден начин до доаѓање на решенија е кревање на свеста на едно вакво затуцано општество.
    Не значи дека ако имаш ментална, психичка, душевна како год болест си нерелевантен и некредибилитетен. Тоа е како на некој со канцер да му речеш - види го, се разболел и умира, како не ти е срам? Депресијата му доаѓа како рак на душата. Или ќе се излечиш или ... ќе завршиш трагично.
    Пред неколку години се самоуби мој другар кој бил во длабока депресија без да знае никој.
    Тежина носам ден денес и се обвинувам.
    Кога го враќам филмот несакајќи неколку пати го одвратив од идејата, ама последниот закаснив.
    На неколку пати се пишувавме, он не работеше тоа време, ми вика треба рано да станам. Му викам зошто, па дома си... имам ВАЖНА работа конечно да ја обавам, ја одложувам долго. Му викам ај заврши па дојди ми на пауза, ќе одиме на појадок. Доаѓаше директно од дома, го прашав, заврши работа? Не ќе ми речеше. Тоа беше барем 5 пати во рок од 6 месеци. Еден ден му ветив дека ќе му се јавам, ме заглавија на работа и му пишав подоцна, не ми врати... дознав преку фб дека се самоубил и тогаш ми се склопија коцките. Од тој ден не сум истиот човек, почнав да вложувам во личен развој и да размислувам многу поинаку и ужасно се самообвинувам дека закаснив. Живеам со тоа.
    Од друга страна свесна сум дека своевремено ќе се случело...и јас не сум можела ништо да направам бидејќи и покрај се, тој не се осудил никогаш да сподели, иако длабоко чувствував дека нешто не е во ред и се трудев да му внесам боја во животот колку што можев, често ме исцрпуваше многу.

    Ужасна држава сме кога се во прашање овие болести. Толку сме никакви и ограничени... страшно.
     
    На candy.cane, Indiegurl, Rose96 и 18 други им се допаѓа ова.
  9. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.120
    Допаѓања:
    76.420
    Пол:
    Женски
    Не знам дали за тука е ова, не се работи за ѕвезди и познати лица, само за таленти кои си прават кавери. Нешто што мора да се слушне.



    Налетав на нивно видео, прекрасно звучеше обработката, па ги преслушав сите останати. Предобро.
     
    На Indiegurl, Petra777 и macka91 им се допаѓа ова.
  10. Ex Luna Scientia

    Ex Luna Scientia Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2017
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    847
    Пол:
    Женски
    Марте е само несреќно девојче со психичко растројство во погрешно време и на погрешно место.
    Веројатно од дома и’ дозволуваат да го прави ова за да не се чувствува отфрлено од заедницата. И тоа ми е мене сосема во ред.
    Ма нека биде диџеј ако сака. Нека биде фризерка. Генерал нека стане. Визитарски колачи нека прави! Тоа нема никаква поврзаност со мене и не се дрзнувам да се ситам.
    Тие кои се подбиваат со неа ми се одвратни затоа што е ПРЕОЧИГЛЕДНО дека има проблем. Не можеш да си ги лечиш фрустрациите на личност која не е во ред. Би ги шамарала сите до последен.
     
    На buba4e89, Nausicaa, Rama и 20 други им се допаѓа ова.
  11. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Oптимистoт вo мене се нaдевa декa Мaрте нaмернo гo имa исплaнирaнo oвa зa дa сoбере следaчи и лaјкoви. Зa еден ден дa ги избрише сите пoстoви, дa гo смени иметo и дa пoчне дa oбјaвувa линкoви oд нејзинa стрaнa зa здрaвa хрaнa или Трaмп. И дa нaпрaви мнoгу пaри oд кликoви. Just a thought...:|

    Ликoвите нa кoи им е смешнa Мaрте се истите oние кoи и кoментирaa типкaтa Мaрулoвa.
     
    На theowndemon, realGirl, Cinderfakinrella и 3 други им се допаѓа ова.
  12. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.484
    Пол:
    Женски
    Случајност или не, кога почнав Ина да ја читам, уште кога имаше само 2-3000 следачи и мене многу ме потсетуваше на Лилит. Ама тогаш Ина не беше така саркастична, почна со некоја кампања против Тодоров за смртта на Тамара и беше многу океј. И денес ми е океј, иако некогаш е просто тоа исмевање на изгледот на другите луѓе.

    Васиљ шарениот, моментално ми е најмизерната амеба што постои на светот. Мислам од старт ми беше таков мрсулав и гнасен . Исто и тој Лешоски. Мамо вака, мамо така... и кажува ли сега на мајка му дека лапа државни пари за ич работа додека деца умираат од немање пари за лекување.

    Единствена , најнајфацка од сите ми е Павле. Незаменлив, најреален, најинтелегентен, со најдобра смисла за хумор.Ме инспирираат такви умови, би се плеснала со него, иако е грд.
     
    На Rama, Joi, Ingvild и 5 други им се допаѓа ова.
  13. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    @kikikikirika, еј еј, мој е Моџо, да се знаЈ :angel: ]:)
    Случајно ти да не си му го пишала графитон Спиро оплоди ме? 8-| :rofl: just kidddin' :lol:

    Tуку Златко Стефковски го следите ли, го знае ли некој од тука човечево? Не знам колку е баш ѕвезда, паблик е и кај мене на почетна доста го шернуваат. Пресмешни слики и реферати прави за политика и актуелни ствари, луд е скроз :D
     
    На Joi, Читател и kikikikirika им се допаѓа ова.
  14. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Мислам дека и Мелита е ѕвезда од социјалните мрежи, или whatever. 100 години ја нема на ТВ, ќе пропаднеше во заборав да немаше кај да објавува фотографии.
    Интернетов треба да престане да ги прави луѓето познати. Оти паметна селекција е неизводлива вака.
    Нема друга работа во животот, земал/а куца нешто, наводно филозофира, просветлува, изиграва духовит/а... или цело време се слика, себе или гардеробата, или нешто трето, па ги обработува сликите којзнае колку време... што да кажам, страшно продуктивни дејности.
    И после зошто повеќе нема легендарни јавни личности на светов. Зашто, меѓу другото, преку нет секој доволно упорен, колку и да е обичен, може да се прослави и да го пренасочува (краде) вниманието.
     
    На theowndemon, Rama, bella.s и 2 други им се допаѓа ова.
  15. Црна Ружа

    Црна Ружа Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    1.000
    Допаѓања:
    3.684
    Пол:
    Машки
    Не смее да се дозволи Мелита да падне во заборав :devil:
     
  16. Matotheja

    Matotheja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2017
    Пораки:
    1.208
    Допаѓања:
    9.353
    Пол:
    Женски
    FB_IMG_1516052075813.jpg
    (facepalm)
     
    На Avokado, Rama, pupi.girl и 3 други им се допаѓа ова.
  17. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.789
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
  18. Matotheja

    Matotheja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2017
    Пораки:
    1.208
    Допаѓања:
    9.353
    Пол:
    Женски
    Језив ми е со статусов.
     
  19. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Не знaм кoј е чoвекoт, aмa гo сaкaм. Секoгaш се гaзaм кoгa ќе прoчитaм некoј негoв реферaт штo зaвршувa сo првите стихoви oд Пoп Перo. Кoјзнaе кoлку дoбри серии ќе имaвме aкo имaше пoвеќе луѓе сo смислa нa хумoр кaкo Пaвле и Злaткo штo пишувaaт сценaријa.:tmi:
     
    На Someonespecial и Matotheja им се допаѓа ова.
  20. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Брат“... :|
     
    На Briar Rose, Rama, DAngel и 3 други им се допаѓа ова.