1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Виртуелни ѕвезди на социјалните мрежи

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од manja666, 7 јануари 2017.

  1. simonka93

    simonka93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    3.243
    Допаѓања:
    72.621
    Де бе па и вие, може војнички му е :rofl::rofl::rofl::rofl:
     
    На Rama и Someonespecial им се допаѓа ова.
  2. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.029
    Допаѓања:
    26.540
    Децо,ми смо сви брача.Ај ве молам.Сега гледам,мои врснички се обраќаат со брат меѓусебно,Драганче ги научил 100%.Драган такозвани поет стартер пак: брат+кукле.Тоа е таа убиствена комбинација.Кошмар е човеков,малку језив.
     
    На Rama, Joi и Someonespecial им се допаѓа ова.
  3. MkdBoy

    MkdBoy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    709
    Пол:
    Машки
    (Според мене, типичен манијак.......кој се воздржува)
     
  4. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.023
    Допаѓања:
    37.311
    Пол:
    Женски
    И мене ми личе на манијак овој Драган.
     
    На Rose96, Joi и Someonespecial им се допаѓа ова.
  5. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.029
    Допаѓања:
    26.540
    Тој се воздржува?Ау,не.Тој сака да привлече внимание на 15 годишни,но некако само 40 годишни му коментираат.Квалитетните писатели не се ценети во Македонија,но Лајла и Кукле се преценети.Доказ колку народот се разбира во литература,и убавина на пишаниот збор.
     
    На Rama, Someonespecial и Joi им се допаѓа ова.
  6. Црна Ружа

    Црна Ружа Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    1.000
    Допаѓања:
    3.683
    Пол:
    Машки
    Hope not related to Владо Танески. Тоа би било премногу :worried:
     
    На Someonespecial и simonka93 им се допаѓа ова.
  7. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Зa жaл и 15 гoдишни гo следaт, тинејџерите мислaм декa нaјвеќе се пaлaт нa мудрoстите нa чичевo. Имaм прoфесoркa пo мaкедoнски штo гo спoделувa, тaкa дa се е јaснo.
     
    На theowndemon, Someonespecial и Rama им се допаѓа ова.
  8. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.216
    Пол:
    Женски
    Океј. При толку лоши статуси и зборови овој ми беше мех, па да си прашам. :)
     
    На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.088
    Допаѓања:
    163.456
    Пол:
    Женски
    Цитирам тука бидејќи е посоодветна темата, не е јавна личност туку се работи за попознат анонимен профил на фб :)
    И јас помислив да прашам за Калина Коси, но сосема во спротивен контекст. Која и да е женава, од мене има само капа доле :) Ни Ина не ја хејтам и не ми пречи повеќе од времето, ама оваа е класи над Ина - реално и со солиден стил и речник на долго пишува за најсериозни проблеми. Во последно време почнав да среќавам шернати постови и нема нешто со што не се согласувам со неа. Колумните ѝ се супер :)
    Видов нешто дијаспорци се навредиле деновиве оти ги „исмевала“ и има пост со полемика околу тоа, па и таму скроз на место одговара. Каде па кај неа најде дрскост... :?: Тоа е, само да се мрчи :)
     
  10. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Тоа е само да се мрчи ? Ам ај напамет трескам ма...немав попаметна работа. Ама и вие што мрчите за наводното туѓо мрчење не сте поинтересни.
    Не можам овде да ги пишувам коментарите, ниту лицата (мислам дека не е коректно), ама секако напамет не пишував. Имаше во дел од коментари (можеби дел и ги нема, зошто по извесно време си ги бришат).
    Зошто е виртуелен лик? Зошто не се претстави со име и презиме?
    Многу е лесно зад тастатура да се правиш паметен.
    Иначе тоа и ми беше поентата, дека е видно покултурна и подобра од другите, ама дека ја имаа таа дрскост и самобендисаност во коментарите (барем во еден дел на големо ги имаше). Чао
     
    На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.088
    Допаѓања:
    163.456
    Пол:
    Женски
    А зошто сме ти, јас и уште 100.000 луѓе овде виртуелни ликови? Зошто не се претставиме со име и презиме? Сите паметни се правиме? :)
    Сум те читала за многу работи како размислуваш, па не ме ни чуди што ти пречи x особа со прогресивни и реални ставови која цврсто стои зад истите. Ама да не ја тупиме...
    Иначе твојот пост, машала - ти вришти од љубезност и култура кон некој „со малце поразлично мислење од твоето“ :clap:
    Ај поздрав :)
     
    Последна измена: 13 март 2018
    На DAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Абе ова е анонимен форум не е фејсбук (каде и самото име кажува што е).
    Еве и Миа Костова цело време е напаѓана во темата за познати фаци и сега јас да речам еј абе доста мрчите, само да се мрчело ? Некому не му е убава и тоа е во ред. Сите различно гледаме. Мене лично Миа ми е ок лична, згодна, убава, и не се согласувам со ставовите на оние кои постојано ја плукаат. Ама не им досадувам дека мрчеле.
    И мешаш работи - имала Калина цврсти ставови, абе јас не зборувам за ставовите. Значи 2 пати напишав ставовите и се во ред, одлични, над другите виртуелни ликови. Што не е јасно тука? Каде напишав нешто против ставовите? Напишав против - коментарите во реплики. Сите тие виртуелни ликови (зошто се анонимни, па им се може да се силат) во коментарите се некоректни (дали дрски, дали невоспитани), и дека во вода паѓа нивниот лик кога ќе видиш дека во коментари не умее да се испонаша со луѓе.
    Ти прва ми реплицира, ти сметало мрчењето, јас си објаснувам зош мислам така, и не сум љубезна, па не ти реков ај гледај си ја работата, ти ќе ми кажуваш дал да мрчам или не.
     
  13. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Оној Алекс Сиљановски да не е ментално заостанат? Не ми е нормално некој 24/7 да се смее и да биде расположен :^) Или глуми лудило пред камера шо знам..
     
    На najjacha, Sejfullai, Heavencanwait и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Shaya

    Shaya Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2013
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    366
    Ми се повраќа од профили ко на дарко влогс, боемот и сакето.

    До кога ќе живееме у вукојебина каде побитно ви е кој кого љуби, него ли да си бркате работа?

    Дарко влогс завчера имаше стори како сликаат некоја трансџендер жена од Куманово, најверојатно растроена според тоа што го носеше на себе. Се кикоти ликот, „еве ви ја од уште еден агол“, се сити на маргинализирани луѓе у општеството.

    Боемот ќе кажувал дали да се биде хомосексуалец е океј, македонецот паметен, не требало тоа така пошто он е стрејт, ни правеле brainwash. Хомосексуалноста датира со векови. Милион историски референци постојат, битно боемот земал да објаснува дека поддржувачите на еднаквоста за сите се всушност „затворени умови“.

    Сакето.мк, профил со 40к следачи често шири говор на омраза за овие теми. Гадни тинејџерџиња со очигледна агенда.

    Не бе, не можат да си бркаат работа и да дркаат на лезбејки како и досега на порнхуб, ќе солат памет зошто лица кои не ги ни познаваат не треба да бидат со тие што ги сакаат.

    А мојот револт доаѓа од тоа што кога имав 13 години една од најдобрите другарки сфати дека ја привлекуваат девојки и ради вакви сељаци беше депресивна дека не била нормална и се уште после 14 години живее во страв дека ако признае за нејзините искрени чувства, ќе биде отфрлена од околината.

    За вакви профилчиња да заработуваат на туѓиот идентитет.

    Говеда.
     
    На mode-kristina, n0Limits, burthdaykake и 31 други им се допаѓа ова.
  15. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.167
    Допаѓања:
    57.410
    Пол:
    Женски
    Има да си признае нешто очигледно типот. Никој што е 100% сигурен во својата ориентација нема потреба толку многу да се пика во гаќи на луѓе кои се ебат со ист пол.

    Баталете ги, најголема победа е дека евангелосите малцинство стануваат. Се повеќе и повеќе луѓе го прифаќаат светот таков каков што е, ова нивново е јад и мака што има луѓе што си го живеат животот без да им се замараат. Ништо не ми прави поголемо задоволство од тоа кога гледам како си пукаат од мака заради overdue права што хомосексуалците си ги добиваат.

    Нека седат, нека си плачат и нека збираат лајкови од дебилни ко нив. Луѓето ќе си добијат право и на брак, ќе се намалува дискриминацијата кон нив, многу Афрички земји веќе ги тргаат затворските казни за исполови врски. Си се сакаат, а овие нека се кикотат ко недоветни, курот да им го јадат можат само.
     
    На mode-kristina, burthdaykake, Lella и 10 други им се допаѓа ова.
  16. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.088
    Допаѓања:
    163.456
    Пол:
    Женски
    Не знаев за Дарко, никогаш го немам заследено пошто не сум по македонски јутјубери/влогери (а со приватен профил е), само ми налетувале принтскринови, ама за ова не видов некој да спомне.
    Другиве две страни/блогови ми се тешка мизерија отсекогаш, кој и да стои зад нив. Боемот секоја година го праи овој муабет, и која иронија - се лупа у гради за цензура, едноумие, перење мозоци, а баш после тоа фино лепо си лимитирал коментари, ваљда само за следачите. Сакето па, патетики на кило, на најобични и секојдневни мисли од по 3-4 збора насобрале по 6-7000 лајка, ваљда од луѓе што на една рака можат да набројат колку книги прочитале у животов, и се мислат некој фактор па сега уште омраза ќе шират, дно.
     
    На n0Limits и Lella им се допаѓа ова.
  17. Bengal tiger

    Bengal tiger Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2019
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    477
    Пол:
    Женски
    “Боемот” барем не се клања на Западни наративи.
    Сорос доаѓа во Македонија епизода 1 starring RadioMOF&Слободоумни млади
     
  18. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Боемот е прост.
    Радио МОФ се одличен портал, секоја статија им е многу објективно напишана и се освежување за некои теми кои другите портали не се ни трудат да ги опфатат.
     
    На mode-kristina, Waverly Raven, KateKane и 6 други им се допаѓа ова.
  19. Bengal tiger

    Bengal tiger Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2019
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    477
    Пол:
    Женски
    Само затоа што неговите ставови и вредности се косат со твоите, тоа не го прави прост!
     
    На Bratot, Аргентина * и Angie1432 им се допаѓа ова.
  20. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Не е до ставовите, до работите што ги збори и презентира и начинот на којшто го прави тоа.

    Многу луѓе сметаат дека хомосекскуалноста е неприродна, ама не ги осудуваат, навредуваат и понижуваат хомосексуалците. Нивниот став не ми смета.
     
    На mode-kristina, *Amethyst* и Bengal tiger им се допаѓа ова.