1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Виртуелни ѕвезди на социјалните мрежи

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од manja666, 7 јануари 2017.

  1. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    @Angie1432, не е ова дебата што е повкусно: сладолед од ванила или сладолед од чоколадо. Зборуваме за човечки животи :) Следствено, никој не е должен да биде толерантен кон туѓата нетолеранција.


    Ама ова се тие мали чекорчиња за подобро утре. И многу ми е мило што ги читам коментариве овде, што не се дозволува говорот на омраза да помине неказнето. И треба да се знае дека не е во ред таквата реторика.
     
    На burthdaykake, Someonespecial, candy.cane и 6 други им се допаѓа ова.
  2. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.167
    Допаѓања:
    57.410
    Пол:
    Женски
    Дали тебе како жена ти е океј некој што нема 2 чисти во главата, никогаш не осетил менструација и менструални болки, породилни болки, бременост збори како жената нема право на своето тело и дека е направена за да раѓа деца?

    Дали ти ако утре случајно утнеш негде ќе ти биде убаво да не можеш да правиш што сакаш ради пичкопатениците Боемци што носеле одлуки за тело кое не е ни нивно?

    Ако утре останеш бремена, се заљубиш во човек кој општеството и Боемците ве судат, луѓето кои ги плука тој ќе ти рипнат во одбрана, Боемците нема. Размислете си убаво кои луѓе ги браните.
     
    На GirlRose, mode-kristina, Indiegurl и 21 други им се допаѓа ова.
  3. Bengal tiger

    Bengal tiger Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2019
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    477
    Пол:
    Женски
    Морав тебе да те цитирам ама не е ова само за тебе наменето... нео-либералци... ај олабавете и не наметнувајте ставови. “Боемот” искажува ставови како вистински десничар, а членката погоре не завзема никаков став само реално ги согледа нештата. За генерација израсната со “South Park” богами многу лесно се вреѓате.
     
    На zimskasnegulka и Angie1432 им се допаѓа ова.
  4. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Се гледа дека Боемот ја љуби десната кхммм.
    Ходајуќа фрустрација ти е човекот. Човек што има исполнет живот и е на чисто со себе си, нема да бере гајле за туѓ живот. Уште да опресира нечие постоење.
    Среќа па накај лево шибаме.
    За членката од авион се гледа кој и е ставот, не ја дообјаснувај.
    Реално велиш? Тотлно субјективна ствар.
     
    На Someonespecial, Nausicaa, f.girl и 7 други им се допаѓа ова.
  5. Bengal tiger

    Bengal tiger Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2019
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    477
    Пол:
    Женски
    За дечко што има свој бизнис од мали нозе, не би рекла дека има фрустрации, напротив. Верувам дека е реализиран на многу полиња,.
     
    На zimskasnegulka и PaLaVa им се допаѓа ова.
  6. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.088
    Допаѓања:
    163.456
    Пол:
    Женски
    Лол, тоа за Велигден и неодговорните верници во време на корона веројатно му беше единствено нешто паметно и на место што го пишал во илјадниците постови, за момент ме изненади кога го видов тој пост и мислев дека се опраил и у другиве аспекти на конзервативизам но сепак не, али океј...
    Каков „свој“ бизнис може да има од мали нозе, и што има врска имањето свој бизнис со затуцаните фрустрации? :D

    И за сите што зборите за едноумие, пак ќе речам - некој што е умислен дека е толку зрел и цели ко политички инфлуенсер да се бори за апсолутна слобода на говор, не е ли барем нелогично да праи отклучи-заклучи на коментари на постови и на целиот профил? Тоа е таа борба на инцели за право на изразување - напиши пред 11k публика хомофобичен пост на сред pride month, остај фанбојс големи Македончишта во коментари да повикуваат на гасни комори за ЛГБТ луѓе и лајкај ги истите, и на крај ограничи коментари и заклучи профил - сè до наредната потреба од clout. Јуначина, нема што. :drunk:

    Дај научете да разликувате веќе слобода на говор и говор на омраза, срамота е.
     
    На candy.cane, crimson, burthdaykake и 4 други им се допаѓа ова.
  7. Lella

    Lella a blasphemous bitch Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.287
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Мене депримирачки ми е фактот што млади луѓе му лајкнуваат, го поддржуваат, го ставаат по сториња ко богзнае какви мудрости да пишува. Најтажен е моментот што знам дека 99% од тие што го лајкнуваат си немаат поим од политика и веројатно не му ги ни читаат постовите, само ради реда ставаат лајкови.

    А иначе за него како политички ентитет не можам ништо друго да кажам освен дека е типична десничарска конзерва. Мене не ми пречи што лупета сексистички, расистички и хомофобични работи толку колку што ми пречи фактот што има колку-толку casually позитивна репутација меѓу младите место да го отераат упм баш така слободоговорски.

    Профилот на луѓе што го следат очигледен е: такви што сакаат по секоја цена да бидат еџи и да добијат валидација од бумери дека се паметни, т.е. оние што во текот на адолесценцијата немале доволно карактер да развијат ставови поинакви од тие на мама и тато. Нормалните фала богу знаат дека е булшит.

    На вакви акаунти ко боемот, сакето и кој ти знам уште, само игнорирање им треба. Замисли толку ниско да паднеш да сереш врз лгбт популацијата само поради тоа што знаеш дека ќе добиеш најмногу шернувања и посети на профил поради тоа. Патетики живи.
     
    На mode-kristina, candy.cane, Gosh и 8 други им се допаѓа ова.
  8. Bengal tiger

    Bengal tiger Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2019
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    477
    Пол:
    Женски
    Абе слобода на говор, а дури и на форум ми бришат коментари. Жити мене, хипокритизам 2020!
     
    На Аргентина * му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Bengal tiger

    Bengal tiger Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2019
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    477
    Пол:
    Женски
    Светов оди у к*рац токму од левичарските конзерви како што љубиш да кажеш
     
  10. lite.

    lite. Активен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2020
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    164
    Пол:
    Машки
    Не да е закочен туку е педофил плус се фалеше дека е океј да се има односи со малолетни девојчиња аи видеото од комбето кај шо се наремпани 20души без маски + профилот на тик ток муе избришан. Епа видете сега.. Здраво дечки (facepalm)
     

    Прикачени фајлови:

    Последна измена: 1 август 2020
  11. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.306
    Пол:
    Женски
    Овој Алекс па зел се потсмева на други луѓе :puke: му го отворив еднаш твитер акаунтот и ми се згади и не ми се верува дека му даваме внимание...
     
    Последна измена: 1 август 2020
    На lite. му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.215
    Пол:
    Женски
    Сигурни сте дека е негов профилов? Затоа што многу луѓе го исмеваат могуче е некој друг да го направил за нормален не е далеку од тоа.

    Иначе не му е избришан сега проверив
     
  13. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.772
    Допаѓања:
    46.344
    Минатава зима навечер со другарка се враќавме од продавница и поминувајќи низ едно маалско паркче нѐ застана еден тип кој почна да нѐ распрашува за населбата, со образложение дека бил нов тука. Јас гледав да сум културен и да му одговорам на прашањата, ама дечково почна да раскажува работи за него кои не ме интересираа, ама ајде од култура го слушав и на крај ни вика: Па ако сакате ајде дојдете кај мене на кафе? Тука веќе бев ко: Не фала, мора да одиме.
    Не помина долго кога видов дека се работи за Алекс.

    Колку и да си фин, френдли or whatever, да понудиш на некој што го знаеш пет минути да ти дојде дома на кафе е ептен сумљиво.
     
    На buba4e89, Konfetka, poppie и 4 други им се допаѓа ова.
  14. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.266
    Допаѓања:
    37.070
    Пол:
    Женски
    Алекс како лик е creepy.Неколку видеа му имам изгледано и мислам дека нешто не е скроз во ред со него.Само не сакав да го вреѓам врз база на тоа.
    А сега погоре ве читам со мислењава, стварно ќе испадне педофил. :puke:
     
    На Konfetka, poppie, spacegirl92 и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Indiegurl

    Indiegurl Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2017
    Пораки:
    1.817
    Допаѓања:
    6.299
    Пол:
    Женски
    Во која населба? :worried::worried::worried:
     
  16. Cherry333

    Cherry333 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    2.485
    Допаѓања:
    7.352
    Пол:
    Женски
    Алекс и мене ми личи на прикриен педофил, кога гледав тик токери од Македонија се збирале 12 годишни деца и Алекс со нив у друштво, малце чудно.. Не е скроз арен, се гледа. Кој чоек од 40 години се занимава со снимање таков "контент". Иначе додека имаше инста го следев, мислам од кисела вода е
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.100
    А Алекс да знаете колку е образуван.
    Има завршено на универзитетот на Утрехт.
    Но... животе купус манџо.
     
  18. Idedemja

    Idedemja Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2020
    Пораки:
    3.176
    Допаѓања:
    43.103
    Пол:
    Женски
    Кој е тој Алекс и во кои населби се вртка со вакво понашање ако може да пишете подетално?
     
  19. antonelala

    antonelala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    4.620
    денес беше на градиште, а утре е на плажата славија :D
     
  20. antonelala

    antonelala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    4.620
    Можда студирајќи психологија таму си откачил човекот, па и сред Холандија си го задоволувал сексуалниот апетит како сака :P