1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Виртуелни ѕвезди на социјалните мрежи

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од manja666, 7 јануари 2017.

  1. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Пффф она не е од тие што ке ти чува дете, она е посебна. Она сака да јаде гомна, а не пелени да менува, она сака да кажува за промени, иако во нејзиниот живот нема ниедна промена, она сака да кења за работници, иако не знае што е работа, она сака да кења и за патувања иако подалеку од Велес не била. Она сака да слика баба која паднала и да кења дека никој не и помогнал на бабата додека она сликала.
    Она сака да се смее на мајките кои во паника прашуваат на група, иако нема свое дете, а и не верува дека некад ке има.
    Она сака да се смее на студенти, иако не знае правопис и литература.
    Она сака да се смее на гласачко тело, иако е вмровско потрчко.
    Она е многу лута кога не ја одбираат за кењач на годината. Она за коментар ти ја вреѓа цела фамилија, она е простачка со зилион мани. Она е многу тажна зш Витаминка не и дала пакетче за клошарка на годината.
    Има многу да се пише за Ина животиња/грдотиња/свињетина/кучкетина.

    Прочитав на еден друг форум од школски нејзин, дека живее со нејзините сеуште, дека имала 36-37 год и дека фб и твитер и се единствена преокупација во животот. Може и некој да го измислил тоа, ама еве @EvAngelos нека ни каже дали женава има свој живот, дали има кариера или семејство. Ама го знаеме одговорот. Уз пат прашај ја дали знае да пушти машина?
     
    На unlucky, piglet1, Mr. Right и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    @okcenzi прилично мизерно суштество е оваа жена. Влезена во филм дека нема влакна на јазик и дека е интересна. Јас ја немам лајкнато, ни неа, а ниту некој друг од големите "мислители" кои се убедени дека измислиле топла вода. А во принцип се вртат едните исти муабети.
    А да билдам нечие его со лајкови, сигурно нема. А и онака типкава често ми излегува оти некои мои пријатели на фб (иако зборот пријателство е силуван во овој контекст) ја лајкуваат, па додека скролам тоа ми боде очи.
    Штом некоја личност поминува толку време на интернет, значи нема некоја попаметна работа, а јас би рекла дека нема никаква работа.
     
    На unlucky, Oxymoron, biGirl и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Јас разбирам член од блиска фамилија, комшија или колега, некого од кого стварно нема бегање да ми предизвикува толку силни негативни емоции ама виртуелен лик? Кликни unfollow или скролај надоле. Ете мене лично не ми се допаѓаат милионските постови на тазе мајки како мајчинството е најголемото богатство и како животот без деца е празен живот ама некој од моите фб пријател(к)и тоа шерува и што правам јас? Скролам и не читам :) Ако почнам да се замарам за тоа кој што пишал/ шернал на фб далеку ќе стигнам. Еден постира за Тито и Југославија, друга поставува фотошопирани, божем спонтани селфиња (на кои е со професионална шминка и фризура), трета бистри политика, четврт постира Витни Хјустон „I will always love you“ (зошто го оставила женска му), петта објавува апели за вдомување на мачки и кучиња... Читам што ми се чита, се друго скролам. Да се замарам за глупости на фб, нема шанси 8)

    Од фациве ја следам само Ина, некогаш ми се допаѓа што пишува, некогаш не. Знае да каже паметни работи, но знае да биде и многу ниска, впрочем како и сите ние.

    Некој спомна дека нашето хејтањето тука на форумот не е исто како хејтањето на виртуелните „звезди“. Вистина е дека Ина има скоро 100 000 следбеници ама па колку е вкупната бројката на посетители на Фемина форумот? Не е дека нашето мрчење го читаат двајца или тројца, баш напротив. Исто, сетете се дека дел од популарниве твитераши излегоа токму од кајгана форумот. Посетуван форум дава одлична платформа за виртуелна популарност. Ина, ако не грешам, порано била дел од тимот на Он.нет порталот. И наша Фемина имаше обид за колумни пишувани од членки но тоа за жал згасна (претпоставувам) со заминувањето на Трендафилка.

    ПС
    Мистериозно исчезнатата тема за твитерашите ја снема кога се почна со апла вреѓања по Ина, новава дискусија две страни не издржа без Ина е грда, гадна, животно така да очекувајте дека и оваа тема набргу ќе тргне по стапките на претходната.
     
    На 1slavjanka, Oxymoron, Gosh и 20 други им се допаѓа ова.
  4. Cvekjence

    Cvekjence Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    201
    say no more...
     

    Прикачени фајлови:

    • 2mo4klz.png
      2mo4klz.png
      Големина на фајлот:
      7,2 KB
      Прегледи:
      145
    На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.090
    Допаѓања:
    163.463
    Пол:
    Женски
    Уште ли за Ина? Епа чекајте уште нешто да ви кажам...
    За физичкиот изглед тоа твитот сте ставиле линк конкретно, реков дека не ми се допаѓа и не оправдувам тоа, ама пак во однос на вашите реакции тука - потполно се согласувам со Лела.
    Гледам за некои е катастрофа и тоа околу домаќинските групи што се исмевала на екстремна неинформираност. Па да ве прашам вака... замислете сеа на форумов се зачленува нова членка и пишува/прашува нешто вакво, или вакво, или ова (врвот (facepalm)).
    Дали ќе одговорите на сериозен начин како на нешто разумно и нормално напишано? Секако дека не, туку страници со сеир и зафрканции ќе се напишат.
    По оваа логика, катастрофа од личности би биле сите што се смееме на овие новите што тролаат (or at least we hope so :tmi:) со прашања во Дали сум бремена и со проблеми налик на сценарио за турска серија, или пак што се смеевме на времето на глупостите од Гламстик.
    Се надевам ми ја сфаќате поентата :)

    Тука ќе застанам пошто осеќам дека по третпат се повторувам (пред некој месец памтам пишав за ова и во темата за јавни фаци) 8-|
    Само да додадам - @EvAngelos, ти си пишал и тоа што јас сум заборавила да спомнам :D И тоа дека не е политички обоена сум приметила, а и за тоа дека често шернува инфо за хуманитарни акции. И браво за тоа што сте го преземале, за поздравување е :)
     
    На Oxymoron, Ketchup, Captain-Omni и 15 други им се допаѓа ова.
  6. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Мислам дека секој збор повеќе е сувишен. Благодарам за вниманието.

    [​IMG]
     
    На jacqueline.s, biGirl, Mr. Right и 2 други им се допаѓа ова.
  7. blackwave

    blackwave Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2014
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    1.815
    Пол:
    Женски
    Зошто ги споредувате луѓето што имаат вишок време и потреба за внимание со лицата со посебни потреби?
     
    На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
  8. PaLaVa

    PaLaVa Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    3.704
    Пол:
    Женски
    Едно е јас да исмејувам пост од анонимен член на форум, а сосем друго е да исмејуваш личен профил на фејсбук. Половина од тие што ја следат Ина се исто така членови во тие групи за мајки и домаќинки. Ете на последното ругање, некој сликал пост со цело име и презиме од девојката во коментар. Извинете, ама тоа за мене е претеризам! Исто и сликање рандом луѓе по улица, на што личи тоа? Папараци ли изиграваат за обичниов народ? Кога постираа на кајгана слика од неа, очи ќе им ископаше и се закануваше со тужби за откривање на идентитет... а не е убаво тебе да ти се смеат, нели?!

    И не е ист народ на форуми и на фејсбук. Ина ја следат и баба ми и комшивкава, има многу поширок спектар на следбеници кај кои полесно проаѓаат таквите "паметни" постови и се шират како вирус. Треба малце да припазат што постираат ако веќе одлучиле да бидат влијателни на социјалниве мрежи.
     
    На kim.k, okcenzi, jacqueline.s и 2 други им се допаѓа ова.
  9. Bender Rodriguez

    Bender Rodriguez The lovable rascal

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    2.623
    Допаѓања:
    32.778
    Пол:
    Машки
    Мене баш ми се свиѓа идејата дека секој човек со пристап до интернет може да стане „влијателен“ (што и да значи тоа) на социјалните мрежи, па и да достигне статус на некаковси „селебрити“. Сакам да кажам, ми се свиѓа што у денешно време е многу полесно човек да биде прочитан од голем број на луѓе, без разлика дали тоа што го пишува вреди нешто или не. :)

    У секој случај, луѓево што ги коментирате низ темава очигледно направиле нешто за да го привлечат вниманието на луѓето и да бидат популарни. Е сега, колку е мислењето на мнозинството е мерило за квалитет, тоа е друга приказна. :D

    Штознам, ја се рачунам за човек со оформен вкус, знам што сакам, а што не, што ми е смешно, а што не, итн., па и мислењата на витруелниве „селебрити“ фаци ги ценам по тие критериуми, а не по тоа кој ги напишал.

    Ина Многуфина, на пример, некад знае да ми е интересна, некад ми е досадна, некад ми е смешна, некад не, некад знае да ми се допадне напишаното од неа, некад ми е безвезе. Нити сум и фан, нити ја мразам. Не ја ни следам – ја читам само кога ќе ми искочи у њуз фид. Поентата ми е – го оценувам напишаното, а не фактот што позади текстот или реченицата стои Ина. И апсолутно не ми е гајле дали позади профилот стои 40-годишна жена или 20-годишен маж, дали и што работи и зошто не чува деца наместо што пишува статуси. А не би требало да ви биде ни на вас. :)

    Лешовски и Таневски ми се врв на дното на македонскава поезија. Сум кажал и порано, ќе кажам пак – поезија е ебено тешко да се пишува и ако не си врвен поет, подобро не се ни труди и не не измачувај нас како потенцијални читатели на твоите патетични обиди. Просечна проза е океј за читање и не ми смета, ама просечна поезија, за жал и за волја на вистината, е срање. А да се разбереме, овие двајцава не се врвни поети – нивново не е ни просечно. Од квазиромантични песни со „брааат“ и фрази како „Е, таа да си ја чуваш“ веќе почна да ми се олабавува сфинктерот кога ќе ми искочат на екран.

    Бетменчо и Влатко Васиљ, откако се продадоа и станаа про-влада и про-опозиција, веќе не ги ни читам, а као што разбрав, и многу други им откажаа љубов. Се надевам барем дека парите што ги зимаат се добри.

    За Благодушка дознав од форумов и имам читано за неа само овде, на други места изгледа успешно ја избегнувам. :D У секој случај, не ми изгледа као нешто што би ме заинтересирало.

    Твитер чат-пат следам и има интересни твитови и твитови на кои се смеам, али за жал, не ни приметувам кој напишал нешто што ми се свиѓало, па не можам да ви издвојам некои фаворити– дури не знам ни дали воопшто и ги имам. :)
     
    На CameliaMiller, n0Limits, Црна Ружа и 26 други им се допаѓа ова.
  10. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Јас на пр. не сакам луге лизни-мазни т.е оние што ке пишат 5-6 внимателни реченици со цел да им се допаднат на другите и да се вклопат.
     
    На honest girl, Ketchup, theowndemon и 4 други им се допаѓа ова.
  11. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Јас сите ги сакам, сите се прекрасни, никој не ми пречи, ај да шириме љубов и да се гушкаме и сите да се сакаме. Одвратно :puke:
     
    На Ketchup, theowndemon, biGirl и 3 други им се допаѓа ова.
  12. Momichka

    Momichka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    6.428
    Пол:
    Женски
    Јас Таневски си го сакам. Баш ми е позитивен лик.
    Сакам кога ќе се логирам на фб да прочитам нешто ок. Нешто што ќе роди малку душа и позитивни емоции во мене. Човекот го почитувам.

    Твитерџии јок. Имам можеби и глуп стереотип за нив, ама во глобала не ги сакам затоа што:
    - Многу многу политика;
    - Не мора секоја година голи да се сликат за календар, ајде нешто поживо, дајте нешто покреативно (facepalm)
    - После настанот Engage каде Влатко В. беше гостин, новинарката му поставува прашање и овој не и одговара со зборови ами твита. И ние сега, цела публика го чекаме да напише и неговиот твит да стигне на пано(facepalm)

    И прашање? Ако Драган Таневски, вистински човек со вистински идентитет, писател, е мегу Виртуалните ѕвезди, овде ќе го ставиме и овој 13ката?
     
    На EvAngelos му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.561
    Пол:
    Женски
    Јас никого не сакам, никого не следам, никого не почитувам :^)од овие фаците де..
    Амаа сакала или не некој од пријатели ќе лајкне или шерне нешто и ете ти..исто како да ги следиш:yawn:

    Изгледа си имам доволно преокупации без време за нив:?:
    Иако морам да признаам кога веќе Ина ја зборите, секоја чест на девојката што се проби. Глупа, ваква, таква, битно сите знаат која е.
    И доволно е да пише 2 збора и 100 души да покренат некаква акција..
    Што не пише некој од вас (нас)? Не сме доволно паметни?:?:
     
    На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
  14. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    Konkretno za Ina, smetam deka e isfrustrirana dosta, stara moma....
    No, koga se raboti za grupine za majki, bogami takvu debilni prasanja i odgovri neam sretnato, nekogas se prasuvam dali moze da postojat tolku glupi stvorenja? Nekad se sramam sto sum zena od takvi!
    Pa koga ke pratat sliki od decata so rascepateni noginja i pelenski osip na intimniot del, ne mozam, a da ne gi napraam lom! Uste nivnite d....... I sto ne gi slikale, e uste toa neam videno!
    Sliki od Zagnoeni nokti, raskrastena usta, no banjanje vo menstruacija, sto uste ne, pa kako ne e za ismejuvanje?
    Naucile da koristat internet, a uste se bavat so debilni i maloumni stvari!
    Ne kaj Ina, vo sekoj medium da gi stavaa javno, bez cenzura!
    Tolku nepismei stvorenja neam sretnato vo zivotov, zatoa i prestanav da kometiram, bidejki treba da pisuvam na nivni jazik za da me razberat, oti na moj ne me razbiraat!
     
    На Oxymoron му/ѝ се допаѓа ова.
  15. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    19.070
    Пол:
    Женски
    Ми се свиѓаат смешни твитови, нешто што произлегло од својата глава, интелегенција и смисла за хумор. Ова што Ина слика по улици, прави 'скрин шотс' од групи, и се исмева на физички изглед на други луѓе е премногу ниско и воопшто не е смешно. Ако имаш некоај интересна мисла или шега кажи ја, ама не ги користи другите за да се направиш паметна и интересна. Јас ниту ја следам, ниту ја читам. Само знам дека често ги руга жените од групите. Може и јас ќе се насмевнам на некој пост од жени кој ми изгледа прост, или безвезен, може ќе го искоментирам со некој.... ама јавно не се расфрлам со слики, и не користам погрдни зборови.
    Се гледа, нема ниво за интелегентен хумор.
     
    На PaLaVa, Mr. Right и okcenzi им се допаѓа ова.
  16. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.033
    Допаѓања:
    26.564
    Подобро профилот на Ина да го превземе некоја хуманитарна организација,оти сме толку многу дебилен народ.Да ги лајкнуваат постовите на Ина можат,а да донира никој не може.Можеби е популарна,али не колку Игор Џамбазов или некој сличен.За Ина можам да кажам дека е еден солиден претставник на Балканец.Се смее на другите,а не се погледне себеси.Ако некој ден има деца,така ли ќе ги воспитува?Намерно не пишувам бидејќи е многу паметна и ќе направи скриншотови и ќе го стави на нејзиниот силен профил со над 100,000+ следачи.Значи с-т-р-а-ш-н-о.За тоа дека не е омажена не знам и не ме занима,сама нека си го гледа нејзиниот живот и редно е еднаш засекогаш да порасне.Замислете си како и е на тие мајки,можеби се смешни,но на крај се мајки.Другиве фаци ни ги знам ни ги следам.Го заследив Драган на фб скоро но денеска го одследив.Мислам дека овде во оваа група на ѕвезди може да ја спомнам Изабела Пан.Девојка полна со хумор.Другиве не се вредни ни за да се спомнат.
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  17. LanaSGirl

    LanaSGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Ниту ги знам ниту ги пратам овие споменативе, но кои сте вие да кажувате кој добро пишува и што пишува? ... Велите дека глупости пишуваат но и покрај тоа од прочитаново разбрав дека ги следите. Не разбирам како може да ви смета нечии труд или хоби? Не сакам да се расправам но зошто толкав хејт према луѓето кои пишуваат нешто? Ако сте вие толку попаметни земете пишувајте па да видите што и како.
     
    На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.
  18. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Е да бе, така се докажува памет, со пишување на интернет.
     
    На okcenzi и jacqueline.s им се допаѓа ова.
  19. celineparis

    celineparis Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2014
    Пораки:
    930
    Допаѓања:
    2.570
    Мене Бетмен ужасно ме изнервира откако стана полтронче на вмро, а овие другиве ми се исто така горе доле небитни. Има многу подобри твитерџии со сто пати поинтересни твитови.
     
    На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
  20. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Не ги следиме, ама некој ке шерне, па твој френд ке шерне и ке прочиташ, то некоја глуперда пишала.
    И памет се покажува на нет точно, ама ина кукетина го нема тој памет