1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Виртуелни ѕвезди на социјалните мрежи

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од manja666, 7 јануари 2017.

  1. Captain-Omni

    Captain-Omni Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    662
    Допаѓања:
    5.231
    Многу сериозно ги сфаќате луѓето на социјални мрежи. :) Од нив барате општествена одговорност како да се платени за тоа што го прават. А најчесто не се, но имаат тенденција да се.

    Многу популарни фаци низ светот заработуваат од својата популарност на интернет. Кај нас не е различно. Бетмен, Васиљ и уште неколку други заработуваат од својата популарност. Ина исто така, само не од политика. Мислите дека случајно е тоа што секој ден мора да има еден пост за Чевахир? Ама тоа не треба да биде пречка, тие луѓе буквално целиот ден го трошат на социјални мрежи. Тие создаваат, ние сме конзументи и тоа е тоа. Не им се љутите за начинот на кој Тинекс продава смоки, нели? it`s just business.

    Јас си следам куп такви. На пример, Филип. Крвав дечко, бескрупулозен, нетолерантен и суров.
    Untitled-1.jpg
    Многу ми е смешно кога луѓе ќе се најдат навредени од нешто што популарниве го напишале. Океј е да пљукаш по све и свашта, ама ако твое нешто дирнат, онда е катастрофа. :) Grow up. :)
     
    На 1209, Dark artist, kikikikirika и 9 други им се допаѓа ова.
  2. LanaSGirl

    LanaSGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Јас не знам како некој си зема за право да каже дали некој има памет или не..
     
    На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
  3. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Да се чудиш.
     
  4. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Исто како и @Captain-Omni и мене ме чуди како се разбрани сериозно оние кои се платени за нивните статуси. Им ја знаеме тарифата, знаеме дека немаат мислење за поголемиот дел статуси кои ги пишуваат, па дали е дозволено да имаш мислење за нешто за кое те плаќаат? Или па најјако кога ги плаќаат за контра реклама и овие јадат гомна и сите мислат дека стварно кур ги боли за продуктот\ услугата и за доброто на нас граѓаните, а тие всушност се платени за тоа што имаат гаден јазик. Пресмешно што тие луѓе сметаат дека имаат мисија да го подобрат квалитетот на јавното мислење и живеење, а самите имаат јазик како маалска тетка која знае за секого по нешто да каже.

    А, нивните конзумирачи... хех, главно луѓе кои не прават ништо во животот така што не можат да погрешат, едноставно е. Па, омилено хоби им е во нивните досадни животи е да се ругаат оние кои живеат, споделуваат и слично. Па ги замислувам како малечки дечиња кои успеале да не бидат опоменати од родителите и нивната сестричка си го јаде место нив и така си се кикотат во нивниот омилен агол од собата. Тажничко.
     
    На 1209, Captain-Omni, theowndemon и 3 други им се допаѓа ова.
  5. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Вториов дел, скроз!
    Ко само да чекаат луѓево некој и минимална грешка да направи за да го плукаат и да пробаат да го уништат.
     
    На 1209, Captain-Omni, macka91 и 2 други им се допаѓа ова.
  6. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
  7. Afroditaaa

    Afroditaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2017
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    963
    Пол:
    Женски
    Конкретно за Бетмен серит сум се изненадила како во дебати едвај збор со збор сврзува , а многу јак на фејзбук .. Чудно
     
  8. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.986
    Допаѓања:
    4.846
    Пол:
    Женски
    Јас откако стиснав unlike на ина многу фина сфатив дека има многу по смешни и по вицкасти особи на фб од нејзе.
     
  9. Tinushka

    Tinushka Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    4.895
    Пол:
    Женски
    Ок , онаа многуфината трачарела , се исмевала итн.
    Вие сега што правите ?очигледно истото што и таа . Таков ни е менталитетот , за сите знаеме , што кој , каде , како ...ама за нас тешко. Не гледам зошто во секоја тема кај што што ќе се спомне "виртуална популарност помислувате на "фината" . Таа немаше да има 100 000 следачи ако не се замарате со неа и фино лепо ја игнорирате...
    Не ме сваќајте погрешно , ама искрено незнам какк ви се губи време и енергија на такви особи :)
     
    На Dark artist, theowndemon и Someonespecial им се допаѓа ова.
  10. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Еј, штом е активирана темава - го спомнав и претходно Моџо дека го читам онака и ми е интересен, ама сеа повеќе го следам и мислам дека поголема легенда од него нема меѓу виртуелниве ѕвезди. :D
    Жими сѐ никој толку не ме смее ко него, најуникатна смисла за сатира и сарказам има :D Еве ако Ина има такви испади со неоправдано исмејување на обични луѓе, он никогаш нема сликано некој, ниту пак со скриншоти се има исмевано, туку баш на своја сметка партали се праи од зезање :D
    А највише ми се свиѓа што на сајтот освен урнебесните статии, има и научни и поврзани со историја и уметност. Ептен сестран, откачен и самокритичен човек, и ќе претерам можда али сакам другарче ко него! :D
     
  11. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Можеби има трема златниот. :D
    Нема време да си осмисли, да си ископа од архива ланска шега или одговор на место ко од дома за на фб и Твитер.
    Душа слатка, сигурно мислел исто е. :sweat:
     
    На Afroditaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  12. bluelagoon

    bluelagoon Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2014
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Машки
    Decki koja e ina znae li nekoj? Mn jaki statusi spodeluva ja sledam dolgo vreme ama me interesira koja e posho nikoj na fb shto nema slika nema tolku sledaci i slicno
     
  13. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.142
    Допаѓања:
    76.533
    Пол:
    Женски
    Мене поголема мистерија ми е зошто се нарекла многу фина. :?:
    Не ја знам која е, имаше на нет слика за која кружеа муабети дека е Ина ама некои го демантираа тоа.

    [​IMG]
     
  14. bluelagoon

    bluelagoon Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2014
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Машки
    Пишуваше дека Трендо се крие зад неа ама колку е точно не знам
     
  15. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.561
    Пол:
    Женски
    Ти да не си?8-|
    Па да ја промовираш уште толку:lol:
     
    На Cinderfakinrella, DAngel, fallenangel и 5 други им се допаѓа ова.
  16. bluelagoon

    bluelagoon Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2014
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Машки
    Glupo i nelogicno ti e prasanjevo :D baska ne i treba promocija od mene si ja ima vise
     
  17. mynameislove

    mynameislove Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2013
    Пораки:
    1.480
    Допаѓања:
    12.625
    Мислам дека никој не го знае одворот на ова прашање.
    Иначе не верувам дека е Трендо.
    Некоја уфилмана женска персона е, според твитовите, не верувам дека еден маж до толку би обрнал внимание на детали.
     
  18. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Повторно некој праша за Ина и повторно истите муабети одново и одново.
     
    На Bozica1980, Captain-Omni и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
  19. ЕденЧлен

    ЕденЧлен Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 октомври 2016
    Пораки:
    4.556
    Допаѓања:
    78.313
    Пол:
    Машки
    На сликава е Ина 1000% ви гарантирам,затоа што се дружи со моја другарка,и се знам со нејзе,и ми има отворено фб и признаено дека е она,затоа што не ми се веруваше дека е она мислев дека девојката ме лаже.
     
    На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
  20. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    10000 пати е откриено на социјални мрежи и форуми, и пак ќе се појави некој да праша. Неретко истите прашуваат за да се осигураат. До кога веќе...
     
    На Црна Ружа и ЕденЧлен им се допаѓа ова.