1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вируси во компјутер

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Sara.Be, 15 септември 2013.

 1. Sara.Be

  Sara.Be Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  143
  Пол:
  Женски
  Девојки незнаев каде да ја отворам темава па ај си реков тука. Да ве прашам како може да ги исчистам вирусите во ком без да го носам на инсталирање пошто таму само ги кријаат не ги бришат. Знаете некоја програма за бришење на вируси и да ги препознава.? :?:
   
 2. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.473
  Допаѓања:
  39.696
  Пол:
  Женски
  Вируси во ком.

  Не сум слушнала дека ги кријат.
  Барем не од проверените. Јас еве пред 2-3 недели го форматирав и супер ми е.
  Распрашај се кој добро форматира компјутери и однеси го.
  Вака не верувам дека можеш да го исчистиш.
   
 3. Sara.Be

  Sara.Be Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  143
  Пол:
  Женски
  Вируси во ком.

  И јас незнаев дека ги кријаат, ама една моја другарка ми вика ама вирусите не ги бришат само ги кријат и затоа почнав да барам некоја антивирусна..
   
 4. Primadonna

  Primadonna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.341
  Допаѓања:
  2.163
  Пол:
  Женски
  Вируси во ком.

  Авира ти е најдобра,јас ја имам и досега речиси сите вируси кои ги имал компјутерот ги има препознаено а и не го замара компјутерот со дополнителни работи и сама си се апдејтува на време кое ти ке си го подесеш.Подобро ке ти биде да прашаш некој што повеќе се разбира од овие работи за да ти ја инсталира и да ти ги подесе тие работи со апдејтирањето..вака на форумов ретко да се најде некој стручњак.
   
 5. Sara.Be

  Sara.Be Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  143
  Пол:
  Женски
  Вируси во ком.

  Мхмм.. А може линк? :) :*
   
 6. BurstBerry

  BurstBerry Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  834
  Допаѓања:
  1.462
  Незнаев каде да го поставам прашањето, па се решив тука, најверојатно тоа е и целиот проблем. Значи вака, лаптопов ги отвара сите страници на Интернет, освен Фејсбук. Ми се појавува SSL Error и http ми е прешкртано со црвена линија и пред него стои катанче..односно на целата страна има црвено катанче.
  Ми се појавува текст дека Хром/Експлорер со ова ме штити од споделување на некоја приватна информација со некој напаѓач и дека Фејсбук нема да се отвори се додека не воспоставам сигурна врска. Знае ли некој што е ова ??