Висина и тежина

Дискусија во 'Фитнес' започната од brancetoo, 21 ноември 2013.

 1. brancetoo

  brancetoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  40
  Колку сте високи и колку изнесува вашата тежина?
  Дали сте задоволни од својот изглед? :$
   
 2. Cicero

  Cicero Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  17
  Висина 164, тежина 50 кг. Задоволна сум :lol:
   
  На Cinderfakinrella, angelche16 и jelena.rozga им се допаѓа ова.
 3. ana.8

  ana.8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  52
  Висина 156 тежина 47 не сум задоволна ;(
   
 4. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.371
  Допаѓања:
  941
  Висина 158-9, тежина 70-75 воопшто не сум задоволна...ама мрзата шо не прааај :?:
   
  На Monik999, angelche16 и jelena.rozga им се допаѓа ова.
 5. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.567
  168 и 68кг

  не сум задоволна ,нормално
  Кога ќе дојдам на 60 кг тогаш. ќе бидам
   
 6. brancetoo

  brancetoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  40
  Јас мислев дека само јас си барам замерки но сепак има многу девојки иначе висока сум 172-173цм а тежам 58кг но сепак сакам да стигнам до 50-52 задоволна сум од самата себеси но сепак секогаш можи подобро така да моја цел е да стигнам до таа тежина што е најважно се трудам затоа трудетесе и вие се во живото можи да се постигни со верба, упорност и голема желба :!: :*
   
 7. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  679
  Допаѓања:
  3.782
  Пол:
  Женски
  Висина 169цм, тежина 53 кг ;) сакам уште 2-3 кила да ослабнам и таман ќе сум :D
   
 8. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  37.089
  172 cm 54 kg со плус 3 кг би била позадоволна :)
   
  На CarrieBradshow му/ѝ се допаѓа ова.
 9. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.524
  Висина 170цм, тежина 59 kg
   
 10. clock.pot

  clock.pot Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2013
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  335
  Висина 154 цм, а тежина 45 кг. Сакам малку да се извишам, да стигнам до 157-8 цм до наредно лето и да ги зајакнам мускулите. Ај, ќе видиме. Со одбојкава се извишив 2-3 цм. :)
   
 11. Antonijaa

  Antonijaa Активен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2013
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  17
  Висина 170,а тежина 70. Сакам да симнам барем уште 5-6 кила и само малку да се извишам (172-3 цм). :)
   
 12. Femina777

  Femina777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  235
  170 висина
  54 тежина
   
 13. Anne15

  Anne15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  240
  Пол:
  Машки
  Висина 164
  Тежина 51
   
 14. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  1.155
  Допаѓања:
  4.181
  Пол:
  Женски
  Висина 175
  Тежина 49
  Сум задоволна , само уште малце некое
  килце да додадам. :lol:
   
 15. hristijana-13

  hristijana-13 Активен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2013
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  Висина 170м тежина 55 кг ...Супер си е за сега
   
  На toxincitylies му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Seashell31

  Seashell31 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2013
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  727
  Пол:
  Женски
  173 висина
  60 тежина
  Добро е, ама сакам да ослабам 2-3 кила :)
   
 17. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.390
  Висина-172 cm
  Тежина-65 kg

  Не сум задоволна,со -5kg супер ќе биде :D
   
 18. redhat

  redhat Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  222
  162 цм - 60 кг. Сакам да ослабнам уште две три килца и ке биде наскоро ;)
   
 19. ku4ence

  ku4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  873
  Допаѓања:
  1.711
  Пол:
  Женски
  162 цм 63 кг морам да се ставам на диети и разни други фитнеси :geek: ]:)
   
 20. AquaBlue

  AquaBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2013
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  572
  Висина 160цм.
  Тежина 61 кг.

  Морам уште некое килце да симнам, работам на случајот :geek: